کد خبر: ۷۴۴۹۶
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۷
گزارش شهرفردا از ورود تجمل به آئین‌های مذهبی
برگزاری جشن های لاکچری در نامزدی‌ها و ازدواج و تولد سالهاست دست به دست شده و شرکت های برگزار کننده با ارائه برنامه هایی مانند پرواز کبوتران و بالون و صدها اقدام لاکچری دیگر تلاش می‌کنند گوی رقابت را از آن خود کنند که حالا "جشن تکلیف " هم به آن اضافه شده است.

وارد که می شوی اولین چیزی که می بینی "جایگاه فرشته است " جایگاهی که در وسط سالن پذیرایی تعبیه شده و دور تا دور آن با تور و بادکنک آراسته شده است. چشمت که به  زیوار آلات جشن عادت می کند ،تازه می فهمی نورپردازی لایتی هم روی جایگاه وجود دارد.

ماجرا از این قرار است که جشن تکلیف دختر 9 ساله ای قرار است در جمع 90 تا 100 نفره ای از بانوان و کودکان انجام شود و دخترک با لباسی که مشابه فرشتگان با بالهایی زیباست و تاجی بر سرگذاشته کنار سجاده می نشیند و 9 فرشته کوچک دیگر دور او با چراغ های نورانی نشسته اند.

قصه‌گو با لباسی صورتی شبیه لباس خاله شادونه تلاش می‌کند تا جشن تکلیف را برای بچه ها تبیین کند و البته از سکوت و نگاه بچه ها می‌فهمی موفق شده است.

بعد قصه نوبت گروه اجرا است ،گروه معروفی از یکی از برنامه های پرطرفدار صدا و سیما که تلاش می‌کنند با پاورپوینت و نمایش برای کودکان از امام زمان (عج)، عصر غیبت و انتظار سخن بگویند و البته کارشان هم خوب است و درجه یک.

جشن تکلیف از نوع لاکچری  هم به بازار آمد

حالا نوبت خانم مداح است ، اعوذبالله را با شعر و سپس لزوم گفتن "بسم الله الرحمن الرحیم "را با دیالوگهایی که با کودکان برقرار می کند ،آموزش می دهد ....

دخترک با صورتی گل انداخته در میکروفون اذان و اقامه می گوید و نماز به پا می کند و دو فیلمبردار از دو زاویه شروع به فیلم گرفتن می کنند.

حالا نوبت بریدن کیک سه طبقه ای است که با رنگهای صورتی و سبز و پاپیون های نقره ای بدجوری حواس بچه ها را به خود جلب می کند ،تا تشریفات بریدن کیک اجرا شود ،طبقه آخر سوراخ سوراخ شده و انگشتهای بچه ها میان دهنشان جا خوش کرده است.

پذیرایی از مهمانان مثل همه جشن های تولد لاکچری با بسته پذیرایی و پکیج هدیه ادامه پیدا می کند ...دخترت دایم دم گوشت می گوید:" مامان منم بال می خوام ، منم میخام فرشته بشم ،میخری؟؟"

جشن تکلیف از نوع لاکچری  هم به بازار آمد

یک دفتر اجرای مراسم یک شرکت برگزار کننده در غرب تهران که تشرفات برگزاری همه جور جشن از جمله جشن ازدواج و نامزدی تولد ارائه می کند در پکیج اجرای مراسم جشن تکلیف خود آورده است 

خدمات و آیتم هایی که در جشن تکلیف میتوان استفاده نمود:

1-بادکنک آرایی 
2-بادکنک گازی ساده / پر دار 
3-سفره جشن تکلیف 
4-مداح و گوینده خانم 
5-لباس فرشته 
6-نور پردازی لایت 
7-شمع آرایی و گل آرایی و تور آرایی 
8-دکور های متنوع مذهبی 
9-عکاسی و فیلم برداری 
10-پذیرایی ( سرو عصرانه و شام )  
11-مهمان دار خانم 
12-هدایای مخصوص مهمانان 
13-کیک جشن تکلیف 
و البته سوگندنامه جشن تکلیف.

مدیر فروش این شرکت در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، می گوید: لیست قیمت‌ها نسبت به انتخاب و کیفیت خدمات متفاوت است اما اگر گوینده خانم و مداح را خودتان هماهنگ کنید به ازاء هر نفر 100 هزارتومان هزینه باید پرداخت کنید.

مدیر فروش شرکت معتقد است آماده سازی کلیپ و همچنین شاسی های عکس و شید پرده شامل این اقلام نبوده و بصورت جداگانه پس از اجرای مراسم قابل تهیه خواهد بود. 

هر چند برگزاری جشن آن هم جشن های مذهبی در روزمرگی شهری شدن این روزهای ما واقعا خالیست و باید جشن و نشاط با چاشنی مذهبی بیشتر شود و هیچ عقل سلیمی هم منکر آن نیست، اما این همه تجمل، هزینه و این تشریفات برای جشن عبادت چقدر لازم است؟

حدیثی از پیامبر اکرم (ص) در بحار الانوار نقل است که پرسیدند غربت چیست؟ پیامبر فرمود" اسلام در غربت ظهور کرد و در آخرالزمان نیز غریب خواهد شد. چه بسیارند مسلمانان که از اسلام جز پوسته ای وارونه بر خویش ندارند."
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
چگونه حمل و نقل ریلی کشور را بومی سازی کنیم؟

چگونه حمل و نقل ریلی کشور را بومی سازی کنیم؟

حمل و نقل ریلی یکی از بخشهای مهم حمل و نقل، در عرصه اقتصادی صنعتی و اجتماعی کشور هاست که هر چه تیراژ خرید محصولات وارداتی افزایش یابد به همان میزان بومی سازی و تولید آنها در کشور تسریع خواهد شد.
چگونه حاشیه نشینی توسعه شهرها را تهدید می کند؟

چگونه حاشیه نشینی توسعه شهرها را تهدید می کند؟

کارشناسان معتقدند با افزایش گرانی و تورم رشد حاشیه نشینی در شهرها سرعت گرفته و شاخص های توسعه شهری را تهدید می کند.