کد خبر: ۷۴۳۴۴
تاریخ انتشار: ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۷
جشن بزرگ انتظار با همکاری وابستگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ارزروم در ایغدیر ترکیه برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،جشن انتظار با حضور حجت‌الاسلام فلاح‌نژاد به نمایندگی از سوی معاونت بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی)، معاون سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در ارزروم، استاندار ایغدیر و اعضای انجمن علمای ایغدیر و توزلوجا و تعداد کثیری از مشتاقان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در ایغدیر ترکیه، برگزار شد.

شیخ ولی بدر، رییس انجمن علمای ایغدیر در باره انتظار فرج امام زمان (عج) از دیدگاه قرآن کریم گفت: مسلمانان و به خصوص شیعیان از همان روزگار بعثت رسول خدا(ص) تا به امروز بر اثر همان وعده‌هایی که پیامبر بزرگوار اسلام به وسیله آیات روح بخش و دلنواز قرآن کریم بدان‌ها داده است، با اعتقادی عمیق و راسخ تمامی آن وعده‌ها را جدی گرفته و علی رغم همه مشکلات و مصایبی که در دوران‌های مختلف تاریخ اسلام دیده‌اند، هرگز امید خویش را از دست نداده و همواره این اعتقاد اصیل اسلامی را نصب العین خود قرار داده‌اند.

غدیر آکاراس نیز در سخنان خود، با اشاره به آیات قرآن و روایات ائمه اطهار (ع) اظهار کرد: مسلمانان بر اساس وعده‎های صریحی که قرآن کریم به آنها داده است، عقیده دارند که طبق قانون خلقت و سنت آفرینش، تاریخ بر مبنای سنت‌های الهی و وعده‌های خدایی به پیش می‌رود و اگر چند روزی دنیا به نفع ستمگران و تجاوزگران و بی اعتقادان تمام شود، ولی سرانجام، حکومت مطلق جهان به دست صالحان و حق پرستان خواهد افتاد.

در ادامه، حجت‌اسلام والمسلمین فلاح‌نژاد در باره به امامت رسیدن حضرت مهدی (عج)  گفت: قرآن کریم رسالت در کودکی را ممکن شمرده و نمونه‌هایی از آن را ذکر می‌کند و آن را از پدیده‌های اعجازآمیز می‌شمارد.

در بخش پایانی این مراسم، مختارپور، از مداحان اهل بیت (ع) در مدح  امام زمان (عج) به مدیحه سرایی پرداخت.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
دعوت شورای شهر تهران از مردم برای شرکت در راهپیمایی روز قدس

دعوت شورای شهر تهران از مردم برای شرکت در راهپیمایی روز قدس

شورای اسلامی شهر تهران از مردم برای شرکت در راهپیمایی روز قدس دعوت کرد.
بازآفرينى بافت هاى ناكارآمد شهرى از اولويت اصلى مديريت شهرى

بازآفرينى بافت هاى ناكارآمد شهرى از اولويت اصلى مديريت شهرى

شهردار تهران بر احياى بافت هاى فرسوده پايتخت تاكيد كرد و گفت: بازآفرينى بافت هاى ناكارآمد شهرى يكى از اولويت اصلى مديريت شهرى است.