کد خبر: ۷۴۳۳۵
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۰
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: برنامه امسال در حوزه حمل و نقل ریلی، 300 کیلومتر ریل‌گذاری در پنج مرکز استان است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، به نقل از فارس، خیرالله خادمی بعد از ظهر امروز در بازدید از قطعه دو طرح راه‌آهن همدان ـ سنندج اظهار کرد: 3 هزار و 410 کیلومتر طرح ریلی جدید در قالب 30 طرح در کشور در دست اجراست.

وی با بیان اینکه پارسال پنج مرکز استان با 516 کیلومتر ریل‌گذاری در برنامه قرار داشت، افزود: از این میزان 510 کیلومتر تا پایان سال بهره‌برداری شد و مابقی تا 15 روز آینده بهره‌برداری می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به قرارگیری پنج مرکز استان‌ در برنامه‌های امسال این شرکت اظهار داشت: کردستان، اردبیل، چهارمحال بختیاری، لرستان و‌ مسیر اقلید ـ یزد این مراکز را شامل می‌شوند که کردستان در اولویت است.

*بهره‌برداری از 920 کیلومتر بزرگراه و راه اصلی در کشور

وی به فعالیت ‌بخش جاده‌ای اشاره کرد و گفت: 7 هزار و 800 کیلومتر بزرگراه‌ در دست اجراست که سالانه یک هزار تا یک هزار و 200 کیلومتر بهره‌برداری می‌شود، سال گذشته 820 کیلومتر بزرگراه و 200 کیلومتر راه اصلی تحویل شد.

خادمی برنامه‌ریزی امسال در حوزه بزرگراه و راه اصلی را 920 کیلومتر اعلام کرد و گفت: این میزان تا پایان سال بهره‌برداری می‌شود.

وی با اشاره به اینکه هزار و 170 کیلومتر طرح آزادراهی در کشور در دست اجراست، افزود: این میزان 50 درصد کل شبکه آزادراهی کشور را شامل می‌شود.

مدیر شرکت توسعه زیرساخت و حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی برنامه امسال را بهره‌برداری از 230 کیلومتر اعلام کرد و افزود: قطعه اول آزادراه شمال، خرم‌آباد، اراک، ادامه همت به کرج و کنارگذر جنوبی تهران این آزادراه‌ها را شامل می‌شود.

وی ابراز امیدواری کرد با تأمین منابع اعتباری اهداف این بخش محقق شود.

*سوت قطار تا 2.5 سال آینده در سنندج

وی راه‌آهن همدان سنندج را از طرح‌های اولویت‌دار اعلام کرد و گفت: هدف از اجرای این طرح، اتصال سنندج به شبکه ریلی است که در سه قطعه اجرا می‌شود.

خادمی با بیان اینکه 200 دستگاه ماشین‌آلات و 400 نیروی انسانی در این طرح فعال هستند، افزود: طول این طرح 150 کیلومتر است که عملیات زیرسازی آن 55 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی با بیان اینکه تاکنون 100 میلیارد تومان برای این طرح هزینه شده، ارزش واقعی کار انجام گرفته را 350 میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: این طرح ظرف دو تا 2.5 سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

خادمی اعتبار مورد نیاز برای زیرسازی، ریل‌گذاری و احداث ایستگاه‌های این طرح را 400 میلیارد تومان اعلام کرد.

خادمی خبر خوبی هم داشت و آن تأمین اعتبار این طرح از طریق فاینانس بود.

وی گفت: برای تکمیل این مسیر ریلی با فاینانسور چینی قراردادی به ارزش 2 هزار و 500 میلیارد تومان منعقد شده که به عنوان نخستین طرح فاینانسی است.

معاون وزیر راه و شهرسازی درباره تغییر کارفرمای این طرح اظهار کرد: تاکنون در قانون بودجه، شرکت ساخت و توسعه حمل و نقل متولی احداث راه‌آهن بوده که در بودجه امسال شرکت راه‌آهن به عنوان مجری ابلاغ شده است.

وی خاطرنشان کرد: در هر صورت تلاش برای اجرایی شدن این طرح، خاتمه نخواهد یافت.
منبع: فارس
برچسب ها: ریل گذاری ، شهر فردا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تمهیدات شهرداری برای حمایت از کارتن خوابها در شبهای سرد پایتخت

تمهیدات شهرداری برای حمایت از کارتن خوابها در شبهای سرد پایتخت

مشاور پارلمانی شهرداری تهران گفت: پایتخت 19 گرمخانه فعال سراسری و 3 گرمخانه مخصوص زنان دارد که با وجود ظرفیت 5 هزار نفری پذیرش به رغم برودت هوا همچنان فضای خالی دارند.
طراحی سورئال حیوانات با فتوشاپ/ تصاویر

طراحی سورئال حیوانات با فتوشاپ/ تصاویر

یک جوان ۲۳ ساله در اندونزی با فتوشاپ حیوانات در شرایط احمقانه و غیرمنتظره قرار می‌دهد.