کد خبر: ۷۴۳۱۶
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۷
نایب رییس اتحادیه مشاوران املاک
نایب رییس اتحادیه مشاوران املاک گفت : کوچ سرمایه به سمت بازار سکه و ارز تعداد معاملات مسکن را 40 درصد کاهش داد.
حسام عقبایی ، نایب رییس اتحادیه مشاوران املاک در گفتگو با خبرنگار  پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، با اشاره به وضعیت بازار مسکن در سال جاری گفت : اقدام دولت برای کاهش یک ونیم درصدی وام مسکن هرچند اقدام مثبت و کارگشایی است اما نمی توان انتطار داشت صرفا با کاهش سود وام وضعیت بازار مسکن رشد صعودی پیدا کند.

وی افزود :  تسهیلات مسکن برای  اثرگذاری در بازار نیازمند مولفه های بیشتری نظیر زمان بازپرداخت و مدت انتظار است که باید مور توجه قرار گیرد ؛از سوی دیگر بازار مسکن وابسته به سایر مولفه های مالی مثل نرخ ارز است که با افزایش دلار به شدت قیمت مصالح ساختمانی افزایش یافته است.


عقبایی با اشاره به افزایش 26 درصدی قیمت مسکن در ماههای پایانی سال گذشته گفت : افزایش قیمت در ماههای پایانی سال گذشته باعث کاهش معاملات در اسفند 96 و فروردین ماه سال جاری شده است ،لذا شیب قیمت بیشتر از تورم می تواند دوباره بازار مسکن را بخواب ببرد.

وی همچنین گزارش فرودین ماه بانک مرکزی پیرامون نرخ مسکن گفت : جهش نرخ ارز و کوچ سرمایه‌های غیرمصرفی از بازار مسکن به سمت بازار ارز باعث شد تعدادمعاملات مسکن  به ۳۳۵۳ مورد خرید و فروش مسکن در شهر تهران ان ثبت شود که نسبت به همین زمان در سال گذشته حدود ۴۰ درصد افت کرده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تقدیر وزیر ارتباطات از شهرداری تهران بابت توسعه مسیرهای دوچرخه

تقدیر وزیر ارتباطات از شهرداری تهران بابت توسعه مسیرهای دوچرخه

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از اقدامات شهرداری تهران در راستای توسعه مسیرهای دوچرخه در پایتخت تقدیر کرد.
اسارت فیل‌ها برای جذب توریست!/ تصاویر

اسارت فیل‌ها برای جذب توریست!/ تصاویر

فیل ها هم اکنون به یک جاذبه مهم تبدیل شده اند و بیش از 12 میلیون گردشگر که سالانه به تایلند سفر می کنند زمانی را نیز به تماشای آنان اختصاص می دهند.