کد خبر: ۷۳۸۲۷
تاریخ انتشار: ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۰
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پیرامون ایجاد انحصار برای صداوسیما در صوت و تصویر فراگیر، خاطرنشان کرد: در تعریف عبارت صوت و تصویر فراگیر پیشنهاد ما این بوده است که اول این موضوع به تصویب شورای عالی فضای مجازی رسیده و بعد قانونگذاری بر اساس آن انجام شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،مهندس آذری جهرمی که در حاشیه‌ی مراسم روز ملی دختران در ICT در مورد مباحث روزهای اخیر درباره‌ی ایجاد انحصار برای صداوسیما در صوت و تصویر، گفت: در موضوعی که صداوسیما در خصوص صوت و تصویر فراگیر پیگیر بوده و آن را در مجلس مطرح کرده است نکته‌ی مهم، تعریف عبارت صوت و تصویر فراگیر است. مرجع این تعریف طبیعتا باید شورای عالی فضای مجازی باشد. پیشنهاد ما این بوده است که اول این موضوع به تصویب شورای عالی فضای مجازی رسیده و بعد قانونگذاری بر اساس آن انجام شود.

وی افزود: ورود هرگونه قانونگذاری، قبل از تبیین این عبارت باعث می‌شود که مشکلاتی در مدل اقتصادی و توسعه‌ای لایه‌ی خدمات و تولید محتوا در شبکه‌ی ملی اطلاعات ایجاد شود، بنابراین بحث ما به صورت جدی این است که این موضوع را به شورای عالی فضای مجازی منتقل نمایند و در آن جا تصمیم گیری ها صورت پذیرد و بعد به دست قانونگذار برگردد.

منبع: سیتنا 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
چگونه حمل و نقل ریلی کشور را بومی سازی کنیم؟

چگونه حمل و نقل ریلی کشور را بومی سازی کنیم؟

حمل و نقل ریلی یکی از بخشهای مهم حمل و نقل، در عرصه اقتصادی صنعتی و اجتماعی کشور هاست که هر چه تیراژ خرید محصولات وارداتی افزایش یابد به همان میزان بومی سازی و تولید آنها در کشور تسریع خواهد شد.
چگونه حاشیه نشینی توسعه شهرها را تهدید می کند؟

چگونه حاشیه نشینی توسعه شهرها را تهدید می کند؟

کارشناسان معتقدند با افزایش گرانی و تورم رشد حاشیه نشینی در شهرها سرعت گرفته و شاخص های توسعه شهری را تهدید می کند.