کد خبر: ۷۳۸۲۷
تاریخ انتشار: ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۰
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پیرامون ایجاد انحصار برای صداوسیما در صوت و تصویر فراگیر، خاطرنشان کرد: در تعریف عبارت صوت و تصویر فراگیر پیشنهاد ما این بوده است که اول این موضوع به تصویب شورای عالی فضای مجازی رسیده و بعد قانونگذاری بر اساس آن انجام شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،مهندس آذری جهرمی که در حاشیه‌ی مراسم روز ملی دختران در ICT در مورد مباحث روزهای اخیر درباره‌ی ایجاد انحصار برای صداوسیما در صوت و تصویر، گفت: در موضوعی که صداوسیما در خصوص صوت و تصویر فراگیر پیگیر بوده و آن را در مجلس مطرح کرده است نکته‌ی مهم، تعریف عبارت صوت و تصویر فراگیر است. مرجع این تعریف طبیعتا باید شورای عالی فضای مجازی باشد. پیشنهاد ما این بوده است که اول این موضوع به تصویب شورای عالی فضای مجازی رسیده و بعد قانونگذاری بر اساس آن انجام شود.

وی افزود: ورود هرگونه قانونگذاری، قبل از تبیین این عبارت باعث می‌شود که مشکلاتی در مدل اقتصادی و توسعه‌ای لایه‌ی خدمات و تولید محتوا در شبکه‌ی ملی اطلاعات ایجاد شود، بنابراین بحث ما به صورت جدی این است که این موضوع را به شورای عالی فضای مجازی منتقل نمایند و در آن جا تصمیم گیری ها صورت پذیرد و بعد به دست قانونگذار برگردد.

منبع: سیتنا 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تهران ناایمن ؛ گسل ها ،خودروها و معتادان متجاهر کجای این معادله هستند؟

تهران ناایمن ؛ گسل ها ،خودروها و معتادان متجاهر کجای این معادله هستند؟

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی گفت : ساخت پروژه های عمرانی به روی گسل های زلزله و تبدیل تهران به اتوبان های چند طبقه برای خودروها کیفیت زندگی را در تهران کاهش داده و ضریب ایمنی را تنزل داده است.
گمشده‌ای به نام

گمشده‌ای به نام "فضای مکث"؛ مشکل بزرگ تحقق شکوفایی شهری

یک صاحب نظر شهرسازی و معماری معتقد است شهرها در کشور ما از عدم وجود فضاهای عمومی به مفهوم علمی آن محروم است و همین امر، تحقق شکوفایی شهری را با یک مشکل بزرگی روبه رو می کند که راه حل آن، بازگشت فضاهای عمومی به ماهیت اصلی آن است.