کد خبر: ۷۳۶۰۸
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۳
نماینده تهران در مجلس در گفت‌وگو با شهرفردا
نماینده تهران در مجلس گفت: بازآفرینی مناطق ناکارآمد شهری از ابتدای اردیبهشت ماه آغاز شده است و انتظار می‌رود با وام 6 درصدی مسکن و راه اندازی مسکن اجتماعی، بازار اجاره را نیز تنظیم شود.
سید فرید موسوی نماینده تهران در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، با اشاره به برنامه دولت در نوسازی بافت فرسوده در پایتخت گفت: بازآفرینی مناطق ناکارآمد شهری بر اساس گزارش وزارت راه و شهرسازی از ابتدای اردیبهشت ماه در سراسر کشور آغار شده و در پایتخت نیز به تناسب فعالیتهای ملی آغاز خواهد شد.

وی افزود :دولت بنا دارد با ارائه مدلی، عرضه مسکن در مناطق نا کارآمد شهری را با جذابیت بیشتری همراه کرده و رونق مسکن را به سمت این مناطق هدایت کند.

موسوی تاکید کرد: دولتی‌ها بنا دارند با استفاده از اختصاص تسهیلات صندوق پس‌انداز یکم به سازندگان رغبت بخش خصوصی را برای سرمایه گذاری در این مناطق تحریک کنند.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد: تقلیل سود وام مسکن تا 6 درصد در مناطق فرسوده نیز جزو سناریوهای وزارت راه و شهرسازی برای بازآفرینی مناطق ناکارآمد شهری است که به موقع ابلاغ خواهد شد.

وی با اشاره به کاهش سود وام مسکن خاطرنشان کرد: هم‌اکنون پیشنهاد ریاست جمهوری برای تقلیل سود وام خرید آپارتمان به 6 درصد در بافت ناکارآمد شهری پذیرفته و در آینده‌ای نزدیک از سوی بانک مرکزی به سایر بانک‌ها ابلاغ خواهد شد، که قطعا فرصت بسیار خوبی برای ارتقای سطح خدمات در این مناطق خواهد بود.

این نماینده مجلس همچنین با اشاره به مسکن اجتماعی دولت دوازدهم گفت: مسکن اجتماعی در جریان برنامه ملی بازآفرینی شهری در مناطق هدف دیده شده است. به گونه‌ای که در انتهای برنامه‌ها از محل واحدهای ساخته شده چه در اراضی دولتی و چه در بخشی از سهم سازندگان، خانه‌هایی تحت عنوان مسکن اجتماعی به‌صورت واحدهای استیجاری عمومی در این محلات بهره‌برداری می‌شود. 

نایب رییس کمیسیون عمران با اشاره به گرانی بازار اجاره بها در این مناطق گفت: دولت بنا دارد در صورت افزایش قیمت مسکن در مناطق نوسازی شده، واحدهایی به‌صورت واحدهای استیجاری عمومی با نرخ استطاعت مالی ساکنان اختصاص یافته را به آنها واگذار کند و مابه‌التفاوت هزینه پرداختی به طرق مختلف از سوی دولت تامین شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تمهیدات شهرداری برای حمایت از کارتن خوابها در شبهای سرد پایتخت

تمهیدات شهرداری برای حمایت از کارتن خوابها در شبهای سرد پایتخت

مشاور پارلمانی شهرداری تهران گفت: پایتخت 19 گرمخانه فعال سراسری و 3 گرمخانه مخصوص زنان دارد که با وجود ظرفیت 5 هزار نفری پذیرش به رغم برودت هوا همچنان فضای خالی دارند.
طراحی سورئال حیوانات با فتوشاپ/ تصاویر

طراحی سورئال حیوانات با فتوشاپ/ تصاویر

یک جوان ۲۳ ساله در اندونزی با فتوشاپ حیوانات در شرایط احمقانه و غیرمنتظره قرار می‌دهد.