کد خبر: ۷۳۲۸۳
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۱
عضو کمیسیون برنامه و بودجه در گفت‌وگو با شهرفردا مطرح کرد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: عدم قرارگیری سرمایه در محل خود و هدایت سرمایه‌های موجود به سمت فعالیتهای دلالی و واسطه‌ای به جای تولید و عمران باعث شده شهروندان سرمایه‌های خود را بجای سپردن به نهادهای مالی نظیر بانک ها به سایر بازارهای مالی مثل ارز و سکه معطوف کنند.
شهباز حسن‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا» با اشاره به نقش نهادهای مالی در اداره شهرها گفت: شهرداری‌ها در لوایح بودجه دولت در سال گذشته در قالب ارزش افزوده بخشی از درآمد خود را از دست دادند. با این وجود به نظر می رسد دولت باید در جبران کسری درآمدهای شهرداری " لایحه درآمدهای پایدار " شهرداری را هرچه سریعتر ارائه کند.

وی افزود: کاهش درآمدهای شهرداری‌ها به ویژه کلانشهرها باعث مشکلاتی برای اداره پروژهای شهری شده است و به نظر می رسد باید هرچه سریعتر دولت با ارائه این لایحه وضعیت درآمدی شهرداریها را شفاف کند.

این نماینده مجلس همچنین خاطرنشان کرد: رابطه شهرداری‌ها با نمایندگان خانه ملت چندان رضایت بخش نیست و نمایندگان چندان در جریان فعالیتهای شهرداریها نیستند لذا به نظر می‌رسد با رایزنی بیشتر شهرداری‌ها و شورای شهر وضعیت موجود مدیریت شهری بهبود پیدا کند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به نقش نهادهای مالی تخصصی در اداره شهرها گفت: نهادهای مالی تخصصی شهری مهمترین حلقه واسط بین مردم و مدیریت شهری هستند که می توانند سرمایه های مالی سرگردان شهروندان را جمع آوری کرده و در اداره شهرها بکار گیرند.

وی تایید کرد: شرط موفقیت این نهادها آن است که خود درگیر فعالیت های دلالی نشده و بتوانند علاوه بر سرمایه های اقتصادی، سرمایه‌های مالی مردم نیز جمع اوری کنند.

حسن پور در ادامه خاطرنشان کرد: عدم قرارگیری سرمایه در محل خود و هدایت سرمایه‌های موجود به سمت فعالیت‌های دلالی و واسطه‌ای به جای تولید و عمران باعث شده شهروندان سرمایه‌های خود را بجای سپردن به نهادهای مالی نظیر بانک ها به سایر بازارهای مالی مثل ارز و سکه معطوف کنند.

وی اظهار امیدواری کرد: نهادهای مالی شهری بتوانند در پرتو شفاف سازی‌ها اعتماد از دست رفته مردم را بازگردانده و مردم در عمل شاهد پویایی شهرها باشند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
چگونه حمل و نقل ریلی کشور را بومی سازی کنیم؟

چگونه حمل و نقل ریلی کشور را بومی سازی کنیم؟

حمل و نقل ریلی یکی از بخشهای مهم حمل و نقل، در عرصه اقتصادی صنعتی و اجتماعی کشور هاست که هر چه تیراژ خرید محصولات وارداتی افزایش یابد به همان میزان بومی سازی و تولید آنها در کشور تسریع خواهد شد.
چگونه حاشیه نشینی توسعه شهرها را تهدید می کند؟

چگونه حاشیه نشینی توسعه شهرها را تهدید می کند؟

کارشناسان معتقدند با افزایش گرانی و تورم رشد حاشیه نشینی در شهرها سرعت گرفته و شاخص های توسعه شهری را تهدید می کند.