کد خبر: ۷۳۲۱۹
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۲
معاون فنی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران؛
پروژه اندازه گیری مقدار آلودگی هوای منتشره خودروهای تهران در تونل نیایش آغاز شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، فرشید باباخانی معاون فنی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در این باره گفت: شبانگاه سه‌شنبه ۲۸ فروردین ماه دو ایستگاه سنجش آلودگی هوا به منظور انجام نمونه‌برداری غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون در تونل نیایش مستقر شدند و آلودگی هوای منتشره از خودروهای در حال تردد را اندازه گیری کردند.

به گفته باباخانی، تونل‌های شهری به عنوان یکی از مهم‌ترین مکان‌های بررسی کیفیت آلودگی هوا و سنجش میزان آلاینده‌های منتشر شده از وسایل نقلیه محسوب می‌شوند. در واقع می‌توان تونل را به عنوان یکی از مکان‌هایی در نظر گرفت که با تقریب مناسبی تمامی غلظت گازهای تولیدی داخل آن ناشی از عوامل ترافیکی هستند.  

معاون فنی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران خاطرنشان کرد: در این پروژه که با همکاری شرکت کنترل کیفیت هوای تهران و دانشگاه صنعتی شریف آغاز شده است، چگونگی انتشار ذرات معلق از وسایل نقلیه در داخل تونل شهری مورد بررسی قرار خواهد گرفت.   بدین منظور نمونه برداری از غلظت ذرات معلق و کربن سیاه  به مدت ۱۵ روز در دو نقطه از تونل نیایش انجام خواهد گرفت.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
روز اهدای خون پیروان ادیان الهی رسمیت یافتن یک وفاق دیرینه

روز اهدای خون پیروان ادیان الهی رسمیت یافتن یک وفاق دیرینه

نمایندگان ادیان الهی در مجلس شورای اسلامی، شامگاه امروز با حضور در اداره کل انتقال خون تهران به نمایندگی از تمامی هموطنان هم کیش خود در سراسر ایران درحرکتی نمادین دوشادوش هم با اهدای خون در نجات جان هموطنان نیازمند به خون مشارکت جستند.
ضرورت ارتقای کیفیت زندگی شهروندان و توسعه اقتصادی حمل و نقل

ضرورت ارتقای کیفیت زندگی شهروندان و توسعه اقتصادی حمل و نقل

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران گفت: ارتقای کیفیت زندگی شهروندان و توسعه اقتصادی حمل و نقل از ضرورتهای بیان شده در کتاب اقتصاد حمل و نقل شهری است.