کد خبر: ۷۳۱۰۷
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۳
مدیرکل فرودگاه‌های استان آذربایجان‌شرقی مطرح کرد
مدیرکل فرودگاه‌های استان آذربایجان‌شرقی از افزايش 20 درصدي مسافران خارجي پروازهاي فرودگاه بين المللي تبريز خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، مصطفی صفایی در گفت‌وگو با خبرنگاران در تبریز  اظهار داشت: سال گذشته 15 هزار و 725 پرواز از فرودگاه شهید مدنی تبریز صورت گرفته که سال 95 این رقم معادل 14 هزار و 895 پرواز بوده و حکایت از رشد 6 درصدی در بخش تعداد پروازهای صورت گرفته از مجموعه فرودگاهی تبریز دارد.

وی در رابطه با تعداد مسافر جابه‌جا شده با این حجم پروازی افزود: در مجموع یک میلیون و 937 هزار و 17 نفر با تعداد پرواز مورد نظر از طریق فرودگاه تبریز جابه‌جا شده‌اند که این تعداد نیز نسبت به سال 95 از رشد 5 درصدی برخوردار بوده است.

صفایی نقطه قوت فرودگاه تبریز در سال گذشته را پروازهای خارجی عنوان کرد و افزود: سال گذشته افزایش قابل توجهی در بخش پروازهای خارجی فرودگاه بین‌المللی تبریز را شاهد بودیم بطوری که تعداد پرواز یک هزار و 832 پرواز سال 95 به 2 هزار و 160 پرواز در سال 96 افزایش یافته و رشد 18 درصدی را بدنبال داشته است.

وی تعداد مسافران پروازهای خارجی مجموعه تحت مدیریتش را نیز بیش از 253 هزار نفر اعلام و تاکید کرد: جابه‌جایی این تعداد مسافر خارجی در سال 96 در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن از رشد 20 درصدی برخوردار بوده است.

این مقام ارشد استان در حوزه حمل و نقل هوایی با اشاره به برقراری پرواز هوایی بین تبریز و آلمان را به عنوان نقطه عطف فعالیت‌های سال گذشته بخش فرودگاهی استان اضافه کرد: سال گذشته برقرای پرواز تبریز – هامبورگ وبالعکس در کنار برقراری مجدد پروازهای فرودگاه سهند، نصب دو دستگاه  دیزل ژنراتورهای  فرودگاه سهند، برگزاری کارگاه آموزشی معاونان حوزه اداری و مالی فرودگاه‌های کشور  و نخستین همایش امور بانوان و خانواده شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران در تبریز، انجام موفقیت آمیز پروازهای حج تمتع، آغاز عملیات توسعه اپرون فرودگاه تبریز، آغاز عملیات توسعه ترمینال شماره ، افتتاح تصفیه خانه فاضلاب و انجام حجم گسترده‌ایی از پروژه‌ها و اقدامات عمرانی از جمله دستاوردهای اداره کل فرودگاههای استان آذربایجان شرقی در سال گذشته بود.

گزارش فارس حاکی است هم اکنون از فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز پروازهای خارجی به مسیرهای هامبورگ، استانبول، نجف، بغداد ، مدینه، تفلیس، باکو و ایروان وپروازهای داخلی به مسیر های تهران ، مشهد ، اصفهان ، اهواز ، شیراز،  بندرعباس ، عسلویه ، کیش، رشت وکرمان  برقرار است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
برگزاری دوره های آموزشی دولتی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران

برگزاری دوره های آموزشی دولتی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران

دوره های آموزشی کارمندان دولت در گستره استانی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران برگزار می شود.
بررسی مطالبات مردم از مجلس یازدهم در گفتگوی ویژه خبری

بررسی مطالبات مردم از مجلس یازدهم در گفتگوی ویژه خبری

دکتر قادری سردبیر شهر فردا در گفتگوی ویژه خبری سه شنبه شب ۶ خرداد ۹۹ گفت: توجه ویژه به کسب و کارها و تزریق نقدینگی به مولدها می تواند بخشی از مشکلات اقتصادی کشور را حل کند.