کد خبر: ۷۲۸۵۹
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۸
در گفت‌وگو با شهرفردا مطرح شد
عضو شورای شهر زنجان گفت: در اولین جلسه علنی و رسمی شورای شهر زنجان، تمامی اعضای شورا به اتفاق از شهردار زنجان خواستند در خریدهای سال جاری اولویت با کالاهای ایرانی به خصوص کالاهای بومی تولید شده در شهر زنجان باشد.
سید رحمان احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،اظهار کرد: شعار امسال مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) مبنی بر حمایت از کالای ایرانی فرصت و امتیازی برای تولید کنندگان محسوب می‌شود اما ساز و کارهای ویژه خودش را دارد و تنها با پلاکارد و تبلیغات تحقق نمی‌یابد.

وی افزود: تصمیم‌گیری‌ها، سیاست‌گذاری‌ها و حمایت حاکمیت و مردم در تحقق شعار امسال بسیار موثر است.

عضو شورای شهر زنجان خاطرنشان کرد: استفاده از کالای ایرانی موجب افزایش تقاضا برای تولیدات داخلی و رقابت تولیدکنندگان می‌شود که این رقابت سازنده‌ موجب افزایش کیفیت کالاها و کاهش قیمت تمام شده خواهد بود؛ اگر این دو مولفه تحقق یابد به طور طبیعی میل به خرید کالاهای داخلی افزیش پیدا می‌کند.

احمدی عنوان کرد: با بهره‌گیری از ظرفیت‌های قانونی می‌توانیم میل به استفاده از کالاهای ایرانی را افزایش دهیم؛ به عقیده بنده رکود حاکم بر تولیدات داخلی با افزایش تقاضا برای کالاهای ایرانی برطرف خواهد شد و ایجاد اشتغال و بالابردن سرآمد درآمدی را به دنبال خواهد داشت.

عضو شورای شهر زنجان خاطرنشان کرد: با افزایش تقاضا، بخشی از کسری بودجه سرمایه گذاران و تولیدکنندگان جبران خواهد شد؛ این شعار سال که مقام معطم رهبری تعیین کردند، فرصت و امتیاز ویژه‌ای برای تولید کنندگان ایرانی محسوب می‌شود و همه وظیفه داریم آن را سر لوحه کارهای خود قرار دهیم.

وی تاکید کرد: دولت نیز برای تحقق شعار سال و حمایت از کالای ایرانی، می‌تواند از بسته‌های تشویقی برای حمایت از تولیدکنندگان استفاده کند.

احمدی عنوان کرد: البته بخش خصوصی ما نیز بی‌نقص نیست اما برای حمایت از کالاهای ایرانی باید اتاق بازرگانی، اتاق اصناف و دیگر نهادهای اقتصادی ورود پیدا کنند و به کمک تشکل‌های اقتصادی مردم را به خرید کالاهای ایرانی تشویق کنند، حتی دولت نیز می‌تواند برای تولیدکنندگانی که کالاهایی با قیمت کم و کیفیت بالایی تولید می‌کنند معافیت مالیاتی در نظر بگیرد.

وی در پایان گفت: در اولین جلسه علنی و رسمی  شورای شهر زنجان، تمامی اعضای شورا به اتفاق از شهردار زنجان خواستند در خریدهای سال جاری اولویت با کالاهای ایرانی به خصوص کالاهای بومی تولید شده در شهر زنجان باشد؛ چراکه اعتقاد ما بر این است که جزئی‌ترین خریدهای ما در داخل استان، کمک شایانی به توسعه و معیشت شهروندان می‌کند.
برچسب ها: زنجان ، گفت وگو ، شهر فردا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
«گپ دیجیتال» در انتظار تهران

«گپ دیجیتال» در انتظار تهران

شهردار تهران گفت: از قدیم هم گفته می‌شد در آینده نزدیک کسانی که با فرایند دیجیتال همراهی نکنند دچار بیماری «گپ دیجیتال» خواهند شد و این گپ امکان پیشرفت را می‌گیرد.
راه تحقق شفافیت انتشار اطلاعات است

راه تحقق شفافیت انتشار اطلاعات است

رییس شورای اسلامی شهر تهران بر لزوم بهره‌گیری از فناوری‌های نوین در مدیریت شهری تاکید کرد و گفت‌: باید بهره‌گیری از فناوری‌های نوین در مدیریت شهری در دستور کار قرار گیرد و از مقاومت و یا موازی کاری پرهیز شود.