کد خبر: ۷۲۷۰۸
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۶
نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک در گفت‌‍وگو با شهرفردا
نایب رییس اتحادیه مشاوران املاک گفت: نوسانات نرخ ارز با رشد حبابی قیمت اوراق تسهیلات مسکن، مصالح و ملزومات ساختمانی خودنمایی کرد اما نگران کننده تر از آن احتمال گرانی بی ضابطه اجاره بها در تابستان امسال است که باید برای آن چاره اندیشی کرد.
 به گزارش خبرنگار  پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، تک تازی ارز در بازار سرمایه سایه خود را بر سایر بخش‌های اقتصادی بجا گذاشته و باعث شده قیمت اوراق مسکن تا 10 درصد افزایش پیدا کند. رشد قیمت اوراق تسهیلات مسکن در حالی صورت می گیرد که با وجود خواب زمستانی بازار مسکن موعد برخی از مشتریان مسکن یکی رسیده و بعد از افت معاملات اسفند و فروردین تقاضا برای ملک افزایش داشته است.

حسام عقبایی نایب رییس اتحادیه مشاوران املاک در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا» با اشاره به وضعیت بازار مسکن در آستانه اردیبهشت می‌گوید: چالش های نرخ ارز اثر خود را بر اوراق مسکن بجا گذاشته و افزایش 10 درصدی این اوراق را بدنبال داشته است اما انتظار می رود طی دو هفته آینده حباب تسه از بین رفته و به قیمت واقعی خود نزدیک شود.

وی ادامه می دهد: هرچند تعدادی از سازندگان املاک لوکس اقدام به پیش فروش واحدهای خود کرده‌اند اما به نظر می‌رسد نابرابری عرضه و تقاضا در بازار ملک خود را نشان داده و بخش قابل توجهی از فروشندگان به امید افزایش بهای ملک خود از عرضه آن در منوی فروش خودداری می کنند.

این کارشناس بازار مسکن همچنین با اشاره به نرخ ارز تاکید می کند: افزایش نرخ دلار باعث رشد قیمت مواد اولیه شده و مصالح و ملزومات ساختمانی نظیر درب و پنجره یو پی وی سی ،کاشی و یراق آلات رشد قیتی داشته اند ،چنین شرایطی در بازار بستر لازم رابرای تورم انتظاری مسکن آماده می کند.

گرانی افسارگسیخته در کمین بازار اجاره

نایب رییس اتحادیه مشاوران املاک همچنین با اشاره به بازار اجاره می گوید: هرچند فصل جابه جایی مسکن از اواخر خرداد آغاز می شود اما بعد از رشد شتابان و حبابی اجاره بها در سال گذشته و سپس افزایش قیمت مسکن انتظار تغییر شیب دار اجاره بها وجود دارد.

وی خاطر نشان می‌کند: تعیین اجاره بها تابع هیچ مقرارتی نبوده و بر اساس عرضه و تقاضا شکل می گیرد و این اتحادیه هشدارهای لازم را به وزارت مسکن و شهرسازی پیرامون تعبیه راهکاری برای تعیین دامنه تغییرات اجاره بها داشته است .

به گفته عقبایی عدم توازن میان عرضه فایل های اجاره و تورم انتظاری قیمت مسکن از مهمترین مولفه های نگران کننده رشد اجاره بها در تابستان امسال است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه طی ۲۰ سال

بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه طی ۲۰ سال

مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران گفت: پس از گذشت ۲۰ سال امروز شرکت بهره برداری مترو تهران با افتخار شاهد بهره برداری از ۲۰۰ کیلومتر خط با ۱۱۵ ایستگاه فعال است.
راهپیمایی 22 بهمن در سراسر ایران/ تصاویر

راهپیمایی 22 بهمن در سراسر ایران/ تصاویر

مراسم راهپیمایی یوم الله 22 بهمن و بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی روز دوشنبه با حضور پرشور مردم در سراسر کشور برگزار شد.