کد خبر: ۷۱۹۷۲
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۰
پیشنهاد ویژه برای گردش پایان هفته؛
برای گردش آخر هفته می توانید در کنار دریاچه خلیج فارس خاطره خوبی در آلبوم خاطراتتان ثبت کنید.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، برای رهایی از دود و دم شهر تهران و رهایی از مشغولیت‌های روزمره، باید آدرس مکان دیدنی و تفریحی خوبی را در اختیار داشته باشید تا حال و هوای تازه‌ای برای شروع هفته کاری جدید به دست بیاورید.

پیشنهاد ویژه ما، دریاچه خلیج فارس در غرب تهران است که بزرگ ترین دریاچه مصنوعی خاورمیانه به شمار می‌رود و با مساحت 140 هکتاری، در انتهای اتوبان همت و در نزدیکی پارک چنگلی چیتگر در منطقه 22 شهر تهران واقع شده است. بسیاری از شهروندان تهرانی از وجود چنین دریاچه زیبا و جذابی در پایتخت شلوغ و پر دود و دم بی خبر هستند.

امکانات رفاهی دریاچه شهدای خلیج فارس

امکانات تفریحی و رفاهی متنوعی در دریاچه شهدای خلیج فارس برای گردشگران و مراجعه کنندگان به آن وجود دارد و در تمام طول هفته مورد استقبال مردم پایتخت و مهمانان شهر تهران قرار می‌گیرد.

پارگینگ، زمین بازی و رستوران‌های بزرگ و کوچک در کنار دستفروش‌ها و بلالی‌ها و بستنی فروش‌ها، از جمله خدمات این مجموعه به شمار می‌رود که در کنار آب نمای موزیکال و سرویس‌های بهداشتی و نمازخانه، در اختیار بازدید کنندگان قرار دارد.

محیطی زیبا برای گردشگری روزانه و آخر هفته مخصوصا برای پیاده روی در کنار ساحل و حتی راه رفتن بر روی ساحل ماسه‌ای زیبای دریاچه خلیج فارس که اخیرا طراحی شده، باعث جذب گردشگران به این دریاچه شده است.

فضایی دلنشین برای علاقه مندان به ورزش های آبی

در این دریاچه امکان انجام ورزش‌های آبی برای علاقه مندان به این ورزش‌ها وجود دارد و این مسئله موجب شده است تا تعداد گردشگران در این دریاچه افزایش پیدا کند.

فاز نخست دریاچه چیتگر با حضور مسئولان شهری در اردیبهشت ۱۳۹۲ افتتاح شد و از آن زمان تاکنون، میلیون‌ها گردشگر داخلی و هزاران گردشگر خارجی از امکانات آبی، تفریحی و رفاهی آن بهره مند شده اند.

این پارک آبی دارای ۱۲۰ هکتار مساحت خشکی است که برای امور تفریحی و رفاهی در نظر گرفته شده و منبع تامین آب آن، رودخانه کن اعلام شده است. به واسطه سیکل بسته و ایزوله‌ای که شهرداری تهران برای سامانه انتقال آب به این دریاچه در نظر گرفته است، هیچ گونه آب دیگری وارد دریاچه نخواهد شد.

از جدید ترین امکانات مجموعه این دریاچه می توان به ساحل سنگی اشاره کرد که فضای جالب و نوستالژیکی را برای شهروندان فراهم کرده است تا بتوانند بدون جوراب و کفش، روی این ساحل سنگی پر آب راه رفته و حال و هوایی تازه کنند. این ساحل سنگی در بخش شمالی دریاچه مشاهده می شود و علاقه مندان می‌توانند تا نزدیکی آب پیش بروند.

مسیریابی برای رفتن به دریاچه خلیج فارس

اگر با خودروی شخصی قصد دارید به دریاچه بروید، می‌توانید به بزگراه همت در جهت غرب وارد شوید و سپس به خروجی شهید خرازی رفته و از این خروجی، دریاچه خلیج فارس قابل رویت است. بقیه مسیر را تابلوهای راهنمای موجود، به شما نشان می دهند.

همچنین می توانید با عبور از شمال بزرگراه آزادگان و از طریق خروجی بزرگراه شهید خرازی به محیط اطراف دریاچه وارد شوید.

در صورت استفاده از وسایل نقلیه عمومی هم باید به پایانه اتوبوس صادقیه بروید و با استفاده از اتوبوس شهرک دریا، خود را به دریاچه خلیج فارس برسانید.

البته می‌توانید با استفاده از اتوبوس‌هایی که در کنار مترو چیتگر وجود دارند خود را به دریاچه خلیج فارس برسانید و اگر هم قصد استفاده از مترو را دارید باید در ایستگاه مترو چیتگر از قطار پیاده شوید و با استفاده از اتوبوس‌های پایانه این ایستگاه مترو به شهرک شهید باقری و دریاچه خلیج فارس سفر کنید.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
افسانه را دور بریزید، بازار شکست نمی خورد!

افسانه را دور بریزید، بازار شکست نمی خورد!

یکی از مواردی که منتقدان اقتصاد بازار روی آن انگشت می گذارند اینست که مدل تخیلی به نام رقابت کامل (با فرضیه هایی مانند تعداد زیاد فروشنده و خریدار در بازار، همگن بودن کالای مورد مبادله، هزینه ناچیز ورود و خروج از بازار و اطلاعات کامل فروشنده و خریدار) را در نظر می گیرند و بعد از آنجا که رقابت در دنیای واقعی با این الگو خیالی آرمانی متفاوت است، نتیجه می گیرند که دولت باید مداخله کند تا کار بسامان شود.
تصمیم گیری درباره مرزهای دریای خزر با مصوبه مجلس امکانپذیر است

تصمیم گیری درباره مرزهای دریای خزر با مصوبه مجلس امکانپذیر است

عضو کمیسیون حقوقی مجلس گفت : کنوانسیون قزاقستان تصمیم گیری درباره تحدید حدود مرزهای دریای خزر نداشته و چنین تصمیمی نیاز به رای چهار پنجمی مجلس دارد.