کد خبر: ۷۰۵۰۳
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۹
مدیر ستاد گردشگری شهرداری تهران در گفت‌وگو با شهرفردا خبرداد
مدیر ستاد گردشگری شهرداری تهران گفت: 12 تور نیم روزه و 5 تور یک روزه تهرانگردی، همراه با تخفیف 40 درصدی هتلهای تهران در انتظار گردشگران نوروزی پایتخت خواهد بود.
مهدی سیف در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، در مورد تمهیدات شهرداری تهران برای استقبال از گردشگران و مسافران نوروزی در پایتخت اظهار کرد: شهرداری تهران در ایام نوروز در نظر دارد بر حسب نیاز در 4 نقطه ازشهر تهران ظرفیت اسکان را افزایش دهد. 

سیف افزود: بوستان‌های سرخه حصار، چیتگر، افرا و آزادگان در 4 نقطه تهران برای اسکان موقت گردشگران پیش بینی شده است.  

مدیر ستاد گردشگری شهرداری تهران پیرامون تورهای تهرانگردی تصریح کرد: 12 تور نیم روزه و 5 تور یک روزه در نظر گرفته شده است و در صورتی که گردشگران خارجی هم بخواهند از آن استفاده کنند این پتانسیل برای پذیرش آنها نیز وجود دارد . 

وی درمورد نحوه پذیرش مسافر توسط هتلهای تهران و همکاری آنها با ستاد گردشگری شهرداری تهران تاکید کرد: هر ساله جذب گردشگردر ایام نوروز به صورت متمرکز و از طریق اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان تهران صورت می گیرد. 

سیف درباره میزان تخفیفات نوروز 97 برای اسکان نوروزی توسط اماکن اسکان اظهار داشت: 40 درصد تخفیف برای هتل ها ،50 درصد هم برای فرهنگیانی که در شهر تهران اقامت خواهند داشت، در نظر گرفته شده است. 

مدیر ستاد گردشگری شهرداری تهران با اشاره به میزان استقبال توریست های خارجی از شهر تهران افزود: معمولا وقتی گردشگران خارجی به تهران مراجعه می کنند هماهنگی آنها از طریق آژانس های دیگر صورت می گیرد و کمتر توریستی است که مستقل به تهران سفر کند، اما این آمادگی وجود دارد که هم آژانس‌هایی که در این زمینه فعالیت می‌کنند با شهرداری ارتباط بگیرند و همچنین هماهنگی های لازم برای همکاری شهرداری با آژانس ها برای رزو تورها صورت گیرد. 

وی پیرامون میزان مهارت تورلیدرهای(راهبران) تورهای گردشگری تهران اظهار کرد: پیش بینی های لازم در این باره صورت گرفته و تورلیدرهایی که با شهرداری همکاری می‌کنند مسلط به زبانهای خارجی بوده و توان مدیریت تورهای گردشگری را دارند. 

سیف تاکید کرد: هیچکدام از هتل‌های تهران مستقیم با شهرداری همکاری نمی کنند، البته از طرف شهرداری به هتلها پیشنهاد همکاری برای نوروز 97 داده شده است. 

مدیر ستاد گردشگری شهرداری تهران پیرامون آمار گردشگران خارجی و داخلی از اماکن در نظر گرفته شده توسط شهرداری تهران تصریح کرد: شهرداری متولی این کار نیست ، بنابراین آمار دقیقی در این خصوص وجود ندارد.

سیف پیرامون میزان بودجه در نظر گرفته شده توسط شهرداری برای گردشگری تهران در ایام نوروز افزود: به جهت اینکه ادارات مختلفی درگیر این موضوع هستند هنوز تصمیم‌گیری درباره بودجه صورت نگرفته و چون متمرکز نیست آمار مشخصی برای این امر نمی توان ارائه کرد مگر اینکه به هزینه گرفته شود تا بتوان از مبادی‌ای که در این زمینه صاحب نظر هستند بودجه را مشخص کرد. 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
خاص‌ترین‌ اتومبیل فراری جهان / تصاویر

خاص‌ترین‌ اتومبیل فراری جهان / تصاویر

اتومبیل فراری 166MM با کد 212متعلق به یکی از کلکسیونرهای مشهور اروپا است و در حراجی ساتبی به قیمتی گزاف خریداری شده، توسط کنت جیانینو مارزوتی مهندس فقید ایتالیایی از روی یک هواپیمای جنگی طراحی شده و در مسابقات سرعت توسکانی سال 1951 موفق به کسب رتبه نخست جام شده است.
مراسم برترین‌های لیگ هفدهم فوتبال / تصاویر

مراسم برترین‌های لیگ هفدهم فوتبال / تصاویر

برترین‌های فوتبال ایران در فصل ۹۷-۹۶ طی مراسمی در سالن همایش‌های برج میلاد معرفی شدند.