کد خبر: ۶۸۴۱۲
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۶
دکتر پورزرندی عنوان کرد
رییس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران گفت: سرمایه انسانی مهم‌ترین سرمایه در مسیر پیشرفت همه جانبه به ویژه در حوزه شهری است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،دکتر حسین محمدپور زرندی رییس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران در حاشیه کنفرانس ملی آموزش و توسعه سرمایه انسانی با تاکید بر ضرورت ارتقای آموزش منابع انسانی گفت: امروز مهم‌ترین سرمایه در حوزه پیشرفت چه در سطح سازمانی و چه سطح کلان‌تر منابع انسانی است.

وی با اشاره به اینکه سرمایه انسانی اساس توسعه پایدار شهری به حساب می آید؛ افزود: شهر هوشمند نیز بر خلاف برخی ذهنیت ها که اساس آن را فناوری قلمداد می کنند شهری است بر مبنا و مفهوم سرمایه اجتماعی و مشارکت های شهروندی.

عضو هیات علمی دانشگاه با تاکید بر اینکه حل بسیاری از مشکلات به اصطلاح لاینحل شهرهای ما همچون ترافیک، آلودگی هوا و ... منوط به مشارکت حداکثری مردم است، خاطرنشان نمود: جوامع شهری در هنگامی فرایند بهبود کیفیت زیست شهری را تجربه می کنند که همه اعضای آن یکدل و هم رای درصدد حل معضلات باشند.

دکتر پورزرندی بر ضرروت ارتقای آموزش‌های شهروندی در راستای تقویت مشارکت مردمی در فرایند توسعه شهرها تاکید کرد و گفت: رسانه ها نقش ویژه و حساسی در این زمینه بر عهده دارند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
از توهم دنیای مجازی تا فرهنگ سازی کتاب و کتابخوانی

از توهم دنیای مجازی تا فرهنگ سازی کتاب و کتابخوانی

امام علی علیه السلام:کسی که با کتاب ها تسلی و آرامش یابد، هرگز آرامش خود را از دست نخواهد داد.
مغفول ماندن شغل کشاورزی برای جوانان!/ میانگین سن کشاورزی به ۵۳ سال رسید

مغفول ماندن شغل کشاورزی برای جوانان!/ میانگین سن کشاورزی به ۵۳ سال رسید

عضو انجمن علمی اقتصاد شهری ایران گفت: یکی از فاکتورهای مهم در امنیت غذایی، تولیدات بخش کشاورزی است. اقتصاد غیر نفتی به شدت به آن وابسته است.بخشی که ریسک در آن خصوصاً در ایران بسیار بالا است. همچنین کاهش و یا عدم تولید حتی قسمت هایی از آن می تواند صدمات شدیدی به امنیت غدایی کشور وارد کند.
پربازدیدترین ها
آخرین اخبار