کد خبر: ۶۸۴۱۲
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۶
دکتر پورزرندی عنوان کرد
رییس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران گفت: سرمایه انسانی مهم‌ترین سرمایه در مسیر پیشرفت همه جانبه به ویژه در حوزه شهری است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،دکتر حسین محمدپور زرندی رییس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران در حاشیه کنفرانس ملی آموزش و توسعه سرمایه انسانی با تاکید بر ضرورت ارتقای آموزش منابع انسانی گفت: امروز مهم‌ترین سرمایه در حوزه پیشرفت چه در سطح سازمانی و چه سطح کلان‌تر منابع انسانی است.

وی با اشاره به اینکه سرمایه انسانی اساس توسعه پایدار شهری به حساب می آید؛ افزود: شهر هوشمند نیز بر خلاف برخی ذهنیت ها که اساس آن را فناوری قلمداد می کنند شهری است بر مبنا و مفهوم سرمایه اجتماعی و مشارکت های شهروندی.

عضو هیات علمی دانشگاه با تاکید بر اینکه حل بسیاری از مشکلات به اصطلاح لاینحل شهرهای ما همچون ترافیک، آلودگی هوا و ... منوط به مشارکت حداکثری مردم است، خاطرنشان نمود: جوامع شهری در هنگامی فرایند بهبود کیفیت زیست شهری را تجربه می کنند که همه اعضای آن یکدل و هم رای درصدد حل معضلات باشند.

دکتر پورزرندی بر ضرروت ارتقای آموزش‌های شهروندی در راستای تقویت مشارکت مردمی در فرایند توسعه شهرها تاکید کرد و گفت: رسانه ها نقش ویژه و حساسی در این زمینه بر عهده دارند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
روز اهدای خون پیروان ادیان الهی رسمیت یافتن یک وفاق دیرینه

روز اهدای خون پیروان ادیان الهی رسمیت یافتن یک وفاق دیرینه

نمایندگان ادیان الهی در مجلس شورای اسلامی، شامگاه امروز با حضور در اداره کل انتقال خون تهران به نمایندگی از تمامی هموطنان هم کیش خود در سراسر ایران درحرکتی نمادین دوشادوش هم با اهدای خون در نجات جان هموطنان نیازمند به خون مشارکت جستند.
ضرورت ارتقای کیفیت زندگی شهروندان و توسعه اقتصادی حمل و نقل

ضرورت ارتقای کیفیت زندگی شهروندان و توسعه اقتصادی حمل و نقل

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران گفت: ارتقای کیفیت زندگی شهروندان و توسعه اقتصادی حمل و نقل از ضرورتهای بیان شده در کتاب اقتصاد حمل و نقل شهری است.