کد خبر: ۶۷۹۷۱
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۹
در سال 1396 انجام شد
جانشین معاونت پیشگیری سازمان بهزیستی گلستان از ارائه تسهیلات یک میلیارد تومانی به معتادان بهبود یافته گلستان در سال 1396 خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمد کیایی با اشاره به وظایف مهم سازمان بهزیستی در گفت‌گو با خبرنگاران در گرگان اظهار کرد: سازمان بهزیستی کشور و به تبع آن سازمان بهزیستی در سایر استان‎های کشور بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران با هدف حمایتی و تخصصی در جهت مقابله با پیشگیری از انواع  آسیب‌های اجتماعی، معلولیت‌ها و ارائه خدمات تخصصی به جامعه هدف خود تأسیس شد.

وی تصریح کرد: معاونت پیشگیری سازمان بهزیستی گلستان وظایف وسیعی به عهده دارد، در فاز اول فعالیت‌ها هدف این معاونت تقویت آگاهی افراد در خصوص محرکها و عوامل اعتیاد آور و توانمند کردن افراد در مقابله با محرکهای اجتماعی و کمک به افراد برای اتخاذ تصمیم درست می باشد.

*ساماندهی کمپ‎های غیرقانونی اعتیاد در گلستان/ فعالیت 61 مرکز درمان سرپایی معتادین در استان

جانشین معاونت پیشگیری سازمان بهزیستی گلستان ادامه داد: فاز دوم فعالیتها مربوط به درمان است سازمان بهزیستی استان نسبت به احداث مراکز درمانی افراد معتاد و خانواده‎های آنها اقدام کرده است در حال حاضر 61 مرکز درمان سرپایی در استان وجود دارد که به افراد معتاد و خانواده‎های آنها خدمات درمانی و مشاوره ای ارائه می‎شود.

کیایی بیان کرد: برخی کمپ‎های اعتیاد در سال 1381 به صورت غیرقانونی نسبت به درمان افراد معتاد اقدام می‎کردند از این رو به سازمان بهزیستی مأموریت داده شد تا کمپ‎های غیرقانونی را ساماندهی کند در حال حاضر تیم نظارتی متشکل از سازمان بهزیستی و ستاد مبارزه با مواد مخدر استان بر کمیت و کیفیت کمپهای ترک اعتیاد در سطح استان نظارت می‎کنند، هم چنین برای یکایک مراکز درمانی اعتیاد برنامه غذایی خاصی در نظر گرفته شده است که نظارت کافی بر برنامه غذایی مراکز درمانی نیز انجام می‎شود.

وی در خصوص ارائه تسهیلات اشتغالزایی به معتادان بهبود یافته گفت: در سال جاری بیش از یک میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به  91 نفر از معتادان بهبود یافته در سطح استان اختصاص یافت این وام‎ها بسته به شغل و متناسب با نیاز و سرمایه لازم برای اشتغال پرداخت می‎شود.
برچسب ها: شهرفردا ، گلستان ، تسهیلات
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اجرای تئاترهای محیطی در پلازای میدان ولیعصر

اجرای تئاترهای محیطی در پلازای میدان ولیعصر

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو از انعقاد قرارداد این شرکت با دبیرخانه جشنواره تئاتر خبر داد.
انعقاد توافقنامه ساخت 376 واگن براي متروي تهران

انعقاد توافقنامه ساخت 376 واگن براي متروي تهران

در مراسم انعقاد توافقنامه تامین قطارهای خط ۷ متروی تهران که امروز با حضور شهردار و رئیس شورای شهر تهران برگزار شد، قرار ساخت ۳۷۶ واگن برای متروی تهران گذاشته شد.
پربازدیدترین ها
آخرین اخبار