کد خبر: ۶۷۹۶۵
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۰
نبود ادارات خدمات‌ده، آرامستان، بیمارستان، مرکز تفریحی و بسیاری از امکانات دیگر در گلبهار سبب شده تا این شهر در میان ساکنان و در مقایسه با برخی دیگر شهرها نمره‌ایی در خور خود را دریافت نکند و باید به راستی پرسید که جایگاه شهر ما کجاست؟
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، بی‌شک جنب و جوش و فعالیت یکی از خصوصیات بارز انسان سالم و پویا به حساب می‌آید این پویایی که نخست از بدو تولد به صورت ذاتی در وجود آدمی به ودیعه نهاده شده با تعلیم و پرورش خانواده مدرسه و جامعه تقویت یافته و رشد می‌یابد. در کنار این تعلیم و پرورش امکانات و خدمات محیط هم تاثیر به‌سزایی در میزان سلامت و پویایی فعالیت‌های انسان دارد هر چه فضای زندگی و حرکتی انسان‌ها دارای ابزار و خدمات مناسب‌تری باشد بر میزان فعل و انفعالات و در نهایت رشد و فعالیت فکری و جسمی صحیح انسان‌ها افزوده گشته و موجبات سلامتی روحی و جسمی آنان را فراهم می‌آورد بدیهی است که کمبود هر یک از این خدمات می‌تواند ارزش و ماهیت خدمات دیگران را نیز کمرنگ و یا نابود کند.

برای داشتن شهری سالم به مجموعه کاملی از انسان‌های سالم نیازمندیم که این افراد جهت سالم بودن و سالم ماندن به ابزارها و خدمات سالم شهری نیازمند است(یک ارتباط دو سویه) قدرت مجموعه این ابزارها و خدمات که شامل آموزشی، خدماتی، فرهنگی، هنری، تفریحی، ورزشی، مذهبی، امنیتی و درمانی و غیره است در حقیقت توان و ظرفیت شهر را مشخص نموده و نمره‌های درخور را برای شهر به ارمغان می‌آورند.

در حقیقت با بررسی منابع انسانی از یک سو و توانمندی‌های شهری از سوی دیگر می‌توانیم جایگاه شهر خود را از لحاظ موقعیت استانی، منطقه‌ای و کشوری مورد بررسی قرار دهیم.

نبود ادارات خدمات‌ده، آرامستان، بیمارستان، مراکز تفریحی و بسیاری از امکانات  دیگر در گلبهار سبب شده تا این شهر در میان ساکنان و در مقایسه با برخی دیگر شهرها نمره‌ایی در خور خود را دریافت نکند حال با توجه به برخی از امکانات و خدمات در گلبهار این سئوال مطرح می‌گردد که به راستی اکنون جایگاه شهر ما گلبهار کجاست؟

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تهران ناایمن ؛ گسل ها ،خودروها و معتادان متجاهر کجای این معادله هستند؟

تهران ناایمن ؛ گسل ها ،خودروها و معتادان متجاهر کجای این معادله هستند؟

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی گفت : ساخت پروژه های عمرانی به روی گسل های زلزله و تبدیل تهران به اتوبان های چند طبقه برای خودروها کیفیت زندگی را در تهران کاهش داده و ضریب ایمنی را تنزل داده است.
گمشده‌ای به نام

گمشده‌ای به نام "فضای مکث"؛ مشکل بزرگ تحقق شکوفایی شهری

یک صاحب نظر شهرسازی و معماری معتقد است شهرها در کشور ما از عدم وجود فضاهای عمومی به مفهوم علمی آن محروم است و همین امر، تحقق شکوفایی شهری را با یک مشکل بزرگی روبه رو می کند که راه حل آن، بازگشت فضاهای عمومی به ماهیت اصلی آن است.