کد خبر: ۶۷۹۵۷
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۵
رئیس آب‌و فاضلاب شهری بجنورد گفت: ۲۳ درصد از منابع آب شرب به دلیل فرسودگی شبکه و لوله‌ها به هدر می‌رود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، امیر فاطمی در گفت‌وگو با خبرنگاران در بجنورد اظهار داشت: حدود 7 میلیارد تومان پروژه آب رسانی در سطح بجنورد افتتاح شده که هنوز هم ادامه دارد.

وی افزود: این اعتبار در توسعه ‌و نوسازی شبکه آب و فاضلاب بجنورد و هم‌چنین تجهیز و حصارکشی بعضی از چاه‌ها هزینه شده است که با حضور استاندار خراسان شمالی به صورت متمرکز افتتاح شد.

رئیس آب‌و فاضلاب شهری بجنورد خاطرنشان کرد: نصب انشعابات آب ‌و فاضلاب در سه نقطه بجنورد٬ حصارگرمخان و چناران‌شهر انجام شده است. اصلاح و توسعه در ملکش نیز صورت گرفته و به‌خاطر این‌که مردم این منطقه از آب بهتری بهره‌مند باشند٬ چاه‌های داخل ملکش خاموش شده و آب شرب آن‌ها از چاه‌های ارکان که کیفیت بهتری دارد تامین می‌شود.

وی در ادامه افزود: در حال حاضر 50 درصد آب بجنورد از سد شیرین ‌دره تامین می‌شود که از لحاظ نیترات در سطح پایینی است و سختی آب هم در حد مجاز می‌باشد.

فاطمی خاطرنشان کرد: کیفیت آب بجنورد به جز شرق سپاه٬ شهرک فرهنگیان و شهرک امام خمینی که آبی با کیفیت بالاتر را در اختیار دارند٬ در تمام مناطق یکسان است و آب شیرین دره را با منابع داخل مخلوط کرده و به دست مشترکان می‌رسانیم. مرکز بهداشت نیز به صورت روزانه آب بجنورد را پایش می‌کند و در صورت بروز مشکل به سرعت به اداره آب و فاضلاب اطلاع می‌دهد.

وی با توجه به انجام امور شبکه‌گذاری در دهه فجر افزود: مناطقی که شبکه‌گذاری آن‌ها انجام شده می‌توانند با مراجعه به اداره آب و فاضلاب بجنورد امتیازات خود را خریداری کنند تا انشعاب آن‌ها را نصب کنیم. فروش انشعابات به دوصورت انجام می‌گیرد یا با گرفتن وام و پرداخت اقساط 24 ماهه از بانک صادرات برای خرید انشعابات اقدام شود و یا این که با مراجعه به اداره آب و فاضلاب و عقد قرارداد جهت پرداخت اقساط یک ساله انشعابات را خریداری کنند.

رئیس آب‌و فاضلاب شهری بجنورد تاکید کرد: در بجنورد 86 هزار مشترک آب و 35 هزار مشترک فاضلاب داریم و متاسفانه 23 درصد هدررفت آب در شبکه آب‌رسانی بجنورد وجود دارد. توان و همت اصلاح شبکه موجود است اما اخذ مجوزها از شهرداری به موقع و سریع انجام نمی‌شود تا از این هدررفت جلوگیری کنیم.

وی اقدامات اداره آب و فاضلاب بجنورد را در جهت کاهش این هدررفت یادآور شد و گفت: 3500 کنتور خراب را با هزینه اداره تعویض کرده و شناسایی انشعابات غیر مجاز نیز صورت گرفته تا به زودی قطع شود. مردم هم با شماره 122 تماس گرفته و خرابی ها را اطلاع ‌دهند تا با اعزام اکیپ به محل به سرعت ترمیم شود.

فاطمی با توجه به نزدیک شدن ایام نوروز و کمبود بارش‌ها تاکید کرد: تقاضا دارم در مصرف آب صرفه‌جویی شود چرا که زنگ خطر کم آبی در بجنورد هم به صدا درمی آید و باید با تغییر در نگاه خود این کمبود‌ها را جدی بگیریم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
پیام مردم در راهپیمایی چه بود؟

پیام مردم در راهپیمایی چه بود؟

رییس شورای شهر تهران اظهار کرد که حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن‌ماه دو پیام داشت که یکی خطاب به دشمنان خارجی و دیگری خطاب به مسئولان و مدیران کشور است.
چگونه از دریافت سبد حمایتی دولت مطلع شویم ؟

چگونه از دریافت سبد حمایتی دولت مطلع شویم ؟

معاون مالی اداری سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به اینکه چگونه از دریافت سبد حمایتی دولت مطلع شویم ؟ گفت: شهروندان از دو کد دستوری، شماره تلفن 1420 و وب سایت DI.Tamin.ir/sabadkala از نحوه پرداخت سبد حمایتی دولت به حسابشان مطلع می شوند.