کد خبر: ۶۷۹۳۵
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۴
بسته خبری شهر فردا
اجرای کندوی کتاب در گیلان، ترسیم نقشه انرژی پاک در اردبیل و ۱۱ سال برای نوشتن برنامه ۲۰ ساله از جمله اخبار بسته خبری امروز شهر فرداست.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، با بسته خبری روزانه ماه همراه باشید.

بستر آلوده دریاچه ارومیه
رئیس پژوهشکده مطالعات دریاچه ارومیه گفت: در حال حاضر به دلیل خشکی و کاهش آب دریاچه ارومیه سطح این تالاب فرسایش پذیر و آلوده است.رسول زینال زاده با بیان اینکه دریاچه ارومیه در سالهای گذشته زیستگاه ارزشمندی برای آرتمیا بود، اظهارکرد: این دریاچه کریدور پرندگان مهاجر و یکی از تالاب های مهم دنیا به شمار می رود ولی شاهد از بین رفتن این تالاب هستیم.

ترسیم نقشه انرژی پاک در اردبیل
مطالعات جامع جایابی قابلیت شهرهای اردبیل در انرژی پاک اجرا می‌شود. مدیرعامل توزیع برق استان اردبیل گفت: برای اولین بار مطالعات جامع جایابی قابلیت شهرهای این استان در انرژی پاک انجام می‌شود. حسن محمدی تصریح کرد: پیش از این مطالعات جایابی و امکان نصب توربین های بادی یا نصب پنل خورشیدی  به درخواست سرمایه‌گذار در یک منطقه خاص انجام می شد.

لحاف سپید روی جاده ها
فرماندار کوهرنگ از بارش برف در شهرستان کوهرنگ چهارمحال و بختیاری خبر داد. مرتضی زمانپور اظهار کرد: جاده های این شهرستان به ویژه گردنه های مرتفع  لغزنده هستند.

پسته، دوست آب
استفاده بهینه از آب در بخش‌های مصارف صنعتی، خانگی و کشاورزی می‌تواند باعث مهار تنش‌های آبی در قم شود. محمدرضا طلایی رئیس سازمان جهاد کشاورزی قم کشت پسته در استان قم را با توجه به اقلیم گرم خشک این استان به صرفه می‌داند که از لحاظ آبی همچنین اقتصادی می‌تواند برای کشاورزان به صرفه باشد.

زیر پای خانه ها خالی است
زمین لرزه های متعدد دو ماه گذشته در شمال کرمان به بسیاری از خانه های فرسوده در شهر کرمان خسارت زده ، این در حالی است که راهکاری برای مقاوم سازی این خانه ها وجود ندارد.
بسیاری از خانه های شهر کرمان دچار ترک خوردگی شده اند و این بیم وجود دارد در صورت بروز زمین لرزه های مجدد، خانه های ترک خورده شهر خسارت های شدید تری ببینند.

۱۱ سال برای نوشتن برنامه ۲۰ ساله
سند آمایش استان کرمانشاه به عنوان برنامه توسعه بلند مدت برخلاف بسیاری از استان های کشور پیشرفت غیرقابل قبولی داشته است.هر طور که حساب کنید ۱۱ سال برای تدوین یک سند توسعه ای با چشم انداز ۲۰ ساله زمان زیادی است، سندی بالادستی که باید الگویی برای طرح های توسعه ای ۵ ساله باشد همچنان بیش از یک دهه در دست اقدام است.

ساخت شومینه سیار 
دانشجوی مرکزعلمی کاربردی مهارت های پیشرفته کرمانشاه، شومینه سیاری برای استفاده در اسکان های موقت ابداع کرد و تعدادی از آنها را به زلزله زدگان استان اهدا کرد. محمدرضا تیموری نوعی شومینه را طراحی کرده که انواع مختلف علاءالدین و کپسول گاز سیار را می توان درون آن قرار داد و با مکش ایجاد شده ازحالت مکانیکی این وسیله، تمام گاز منواکسید کربن تولید شده را به بیرون از سکونتگاه هدایت کرد.


کندوی کتاب در گیلان
چهارمین مرحله طرح«کندوی کتاب» در مدارس گیلان با تلاش اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزی درمدارس استان گیلان برگزارمی شود.
ترویج فرهنگ کتابخوانی ومهارت مطالعه مفید، تقویت انگیزه کسب معرفت وبصیرت اسلامی وانقلابی ومهارت های عملی زندگی به عنوان عناصرالگو، پیشتاز و محوری درترویج مطالعه وکتابخوانی، ارتقای کمی وکیفی مطالعه وکتابخوانی وافزایش دسترسی به کتاب های خوب در فضای عمومی مدارس ازاهداف این طرح است.

برچسب ها: کتاب ، کندو ، شهر فردا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
پیام مردم در راهپیمایی چه بود؟

پیام مردم در راهپیمایی چه بود؟

رییس شورای شهر تهران اظهار کرد که حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن‌ماه دو پیام داشت که یکی خطاب به دشمنان خارجی و دیگری خطاب به مسئولان و مدیران کشور است.
چگونه از دریافت سبد حمایتی دولت مطلع شویم ؟

چگونه از دریافت سبد حمایتی دولت مطلع شویم ؟

معاون مالی اداری سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به اینکه چگونه از دریافت سبد حمایتی دولت مطلع شویم ؟ گفت: شهروندان از دو کد دستوری، شماره تلفن 1420 و وب سایت DI.Tamin.ir/sabadkala از نحوه پرداخت سبد حمایتی دولت به حسابشان مطلع می شوند.