کد خبر: ۶۷۹۳۴
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۹
بسته خبری شهر فردا
خشکسالی برقی، کلاهبرداری تصادفی، کسب رتبه نخست در پرورش میگو و... بخشی از اخبار جذاب و اندکی متفاوت امروز است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، با بسته خبری روزانه پایگاه خبری شهر فردا همراه باشید.

جلوگیری از قطع ٦٥٠٠ درخت بلوط 
برای اجرای 2 طرح عمرانی در استان چهارمحال و بختیاری تصمیم بر قطع ٦٥٠٠ اصله درخت بلوط گرفته شد که با پیگیری و جلسات متعدد منابع طبیعی با استانداری از قطع این درختان جلوگیری شد. مدیرکل منابع طبیعی چهارمحال و بختیاری گفت: جاده جدید مواصلاتی بین چهارمحال و بختیاری و خوزستان با عبور از جنگل های انبوه بخش «بازفت» سبب قطع و تخریب تعداد زیادی از درختان بلوط دانه زاد می شد. 

سمنان لباس برفی بر تن می کند
هواشناسی برای سمنان بارش برف پیش بینی کرد. مدیرکل هواشناسی سمنان گفت : طی روزهای آینده برای این استان وزش باد شدید و بارش برف به صورت پراکنده به ویژه در ارتفاعات پیش بینی می شود.

خشکسالی برقی
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد، کاهش بارندگی در این استان را نگران کننده دانست.داود راهزادی تاکید کرد: کاهش بارندگی تامین برق مورد نیازاین استان را درسال آتی با مشکل جدی روبه رو می کند.

میناب رتبه نخست پرورش میگو
میناب در استان هرمزگان رتبه نخست تولید میگوی پرورشی کشور را بدست آورد.
رئیس اداره شیلات میناب گفت: این شهرستان با تولید حدود 9هزارو 500 تن میگوی پرورشی برای دومین سال پیاپی رتبه اول نخست تولید این آبزی را در کشور بدست آورد.
خلیل حیدری اظهار کرد: حدود هزارو 900هکتار از 3 هزارو 600هکتارکل وسعت مزارع پرورش میگوی استان هرمزگان دراین شهرستان قرار دارد.

کلاهبرداری تصادفی
رئیس کل دادگستری استان اصفهان گفت: متهمان از طریق تصادف ساختگی توانستند در برخوار، بیش از ۲۰ میلیارد تومان از شرکت های مختلف بیمه دریافت کنند.
احمد خسروی وفا اضافه کرد: در انجام تحقیقات قضایی و بررسی آدرس ها و تحقیق از راننده اتومبیل، وی اقرار به ساختگی بودن صحنه تصادف کرد و مصدومان این پرونده به دادسرا احضار و دستگیر شدند.

جنگل اتریشی در نمین
فرماندار نمین از اعلام آمادگی سرمایه‌گذار اتریشی برای احداث پارک جنگلی در منطقه گردشگری و تفریحی «فندقلو» این شهرستان خبر داد. فرهاد عبدالعلی‌پور تصریح کرد: مطالعات این طرح که از آرتا تپه تا تله کابین انجام شده، رو به اتمام است. فرماندار نمین وسعت این پارک را ۲۳۰ هکتار عنوان کرد.

سمنان بوی نرگس می گیرد
چهارمین جشنواره گل نرگس سمنان برگزار می شود. رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری سمنان گفت: چهارمین جشنواره گل نرگس سمنان، بیست و ششم بهمن ماه امسال با هدف احیای میراث اجتماعی منطقه برگزار می‌شود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تهران ناایمن ؛ گسل ها ،خودروها و معتادان متجاهر کجای این معادله هستند؟

تهران ناایمن ؛ گسل ها ،خودروها و معتادان متجاهر کجای این معادله هستند؟

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی گفت : ساخت پروژه های عمرانی به روی گسل های زلزله و تبدیل تهران به اتوبان های چند طبقه برای خودروها کیفیت زندگی را در تهران کاهش داده و ضریب ایمنی را تنزل داده است.
گمشده‌ای به نام

گمشده‌ای به نام "فضای مکث"؛ مشکل بزرگ تحقق شکوفایی شهری

یک صاحب نظر شهرسازی و معماری معتقد است شهرها در کشور ما از عدم وجود فضاهای عمومی به مفهوم علمی آن محروم است و همین امر، تحقق شکوفایی شهری را با یک مشکل بزرگی روبه رو می کند که راه حل آن، بازگشت فضاهای عمومی به ماهیت اصلی آن است.