کد خبر: ۶۷۸۸۰
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۶
رییس کمیسیون حقوقی شورای شهر مشهد در بازدید از دبیرخانه رویداد «خانه‌ بهار» مطرح کرد
رییس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر مشهد گفت: ضروری است حقوق شهروندی با زبان هنر به شهروندان معرفی گردد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سید محسن حسینی‌پویا در بازدید از دبیرخانه رویداد «خانه‌ بهار» گفت: بازدید از آثار هنری رسیده در بخش‌های مختلف رویداد «خانه‌ بهار» و توضیحاتی که از سوی دست‌اندرکاران بیان شد، نشان از همت جدی مدیریت امور هنری شهرداری برای بیش از پیش زیباتر شدن فضای عمومی شهر مشهد در آستانه نوروز 97 دارد.
وی افزود: به عنوان یک شهروند از آشنا شدن با فعالیت‌ها و اقدامات خانه‌ی بهار لذت بردم و با توجه به اینکه زمان کوتاهی از راه‌اندازی این حرکت برای بهار 97 می‌گذرد، تا به امروز فرآیندی چابک و شایسته را شاهد بودیم.
حسینی‌پویا با تأکید بر تفکر «تغییر محور» در اعضای پنجمین دوره شورای شهر مشهد جهت تحقق شهری پویا، سرزنده و بهینه خاطر نشان کرد: مشهد، مهد هنرمندان بزرگ است و این شهر همواره از جایگاه ویژه‌ای در عرصه فرهنگ و هنر ایرانی اسلامی کشور برخوردار بوده است. ضروری است تا با همکاری مسئولین و اصحاب فرهنگ و هنر، دوباره مشهد را به جایگاه اصلی خودش باز گردانیم. 
رییس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر مشهد افزود: امید است که دوباره این اتفاق مهم برای کلان‌شهر مشهد بیفتد و با قوت مسیری رو به رشد را طی کند. به‌طور قطع برای رسیدن به این ایده‌آل و هدف بزرگ، نیازمند همکاری و حضور همه هنرمندان هستیم. 
وی با اشاره به شعارهای این دوره شورای شهر در بالابردن مشارکت هنرمندان در تصمیم‌گیری‌های فرهنگی و هنری شهر، تصریح کرد: مشهد خاستگاه بسیاری از حرکت‌های فرهنگی و هنری در کشور بوده و هست. امیدواریم در راستای تحقق وعده‌هایی که در شورای شهر پیگیر آن هستیم، بتوانیم در این دوره بیش از گذشته مشارکت عموم هنرمندان را جلب نماییم. 
حسینی پویا در ادامه بازدید خواستار تلاش بیشتر دست‌اندرکاران در جهت رشد کمی و کیفی آثار جشنواره هنر شهری مشهد شد و بیان کرد: براساس گزارش ارائه شده توسط مدیریت امور هنری، در این دوره هم از نظر کمی و هم از نظر کیفی آثار هنری خوبی به دبیرخانه جشنواره ارسال شده و به نظر می‌رسد باید در سال آینده اقداماتی صورت پذیرد تا تعداد آثار هنری شرکت‌کننده در این‌گونه رویدادها بیشتر شود، چرا که در اینصورت می‌توان تعداد ایده‌های متفاوت و متنوع بیشتری را دریافت و به تبع آن نیز در دست‌یابی به شهری بالنده و پویا بهتر عمل کرد. 
رییس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به ضرورت ساخت و نصب یادمان‌ها و مجسمه‌های دایمی و موقت شهری گفت: شهر نیازمند هر دو بخش آثار موقت و ماندگار است، اما به نظر می‌رسد مشهد به آثار هنری فاخر و ماندگار بیشتری نیاز دارد و ضروری است در این بخش بیش از پیش متمرکز شویم.
وی افزود: تأکید من این است همانند مجسمه‌های فاخر و ماندگاری همچون فردوسی و نادر که پیش‌ از این در مشهد نصب شده‌اند، المان‌ها و یادمان‌های دائمی که بیانگر هویت تاریخی، فرهنگی و دینی مشهد است، ساخته و در نقاط مناسب سطح شهر جانمایی شوند. 
رییس کمیسیون حقوقی شورای شهر مشهد در پایان با اشاره به نیاز جامعه و شهر به هنرمندانی که مبانی و اصول حقوق شهروندی را به‌درستی به مردم معرفی کنند، اظهار کرد: ما به عنوان نمایندگان و منتخبان مردم به‌طور جد در شورای شهر در پی تحقق و اجرایی شدن حقوق شهروندی هستیم و از همه هنرمندان درخواست می‌کنیم تا در یک فرایند همکاری مشترک با مدیریت شهری، از پتانسیل‌های بالقوه و بالفعل زبان و بیان هنری استفاده کرده و این حقوق را به عموم شهروندان معرفی نمایند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اجرای تئاترهای محیطی در پلازای میدان ولیعصر

اجرای تئاترهای محیطی در پلازای میدان ولیعصر

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو از انعقاد قرارداد این شرکت با دبیرخانه جشنواره تئاتر خبر داد.
انعقاد توافقنامه ساخت 376 واگن براي متروي تهران

انعقاد توافقنامه ساخت 376 واگن براي متروي تهران

در مراسم انعقاد توافقنامه تامین قطارهای خط ۷ متروی تهران که امروز با حضور شهردار و رئیس شورای شهر تهران برگزار شد، قرار ساخت ۳۷۶ واگن برای متروی تهران گذاشته شد.
پربازدیدترین ها
آخرین اخبار