کد خبر: ۶۷۸۷۳
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۵
رییس اداره ممیزی درآمد شهرداری اصفهان اظهارکرد: شهروندان باید بدانند که ۵۵ تا ۶۰ درصد از بودجه شهرداری برای توسعه شهر، ۱۵ تا ۲۰ درصد از بودجه برای نگهداری شهر، رفت و روب و نگهداری از درختان و ۲۵ درصد از بودجه برای جلوگیری از استهلاک شهر هزینه می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، مهدی زارعی در گفت و گو با خبرنگاران اظهارکرد: امسال بودجه شهرداری اصفهان دو هزار و ۷۵۰ میلیارد تومان است که این رقم از محل پرداخت عوارض وصول و بر اساس همین عوارض پروژه‌های شهری انجام می‌شود، این در حالی است که گاهی شهروندان از پرداخت عوارض خودداری می‌کنند، زیرا اطلاع کافی از اینکه این عوارض در چه بخش‌هایی هزینه می‌شود، ندارند.

وی گفت: شهروندان باید بدانند که ۵۵ تا ۶۰ درصد از بودجه شهرداری برای توسعه شهر، ۱۵ تا ۲۰ درصد از بودجه برای نگهداری شهر، رفت و روب و نگهداری از درختان و ۲۵ درصد از بودجه برای جلوگیری از استهلاک شهر هزینه می‌شود.

رییس اداره ممیزی درآمد شهرداری اصفهان با اشاره به قبوض عوارض کسب و پیشه، ادامه داد: نحوه محاسبات عوارض کسب و پیشه فرمول‌هایی دارد و تعیین آن طبق آخرین مصوبه شورای اسلامی شهر اصفهان بر اساس متراژ، موقعیت مکانی واحد تجاری و منطقه شهری انجام می شود.

زارعی افزود: پس از توزیع قبوض عوارض، تاکنون تنها ۲۰ درصد شهروندان نسبت به پرداخت عوارض نوسازی و ۱۰ درصد در پرداخت عوارض کسب و پیشه اقدام کرده‌اند، در واقع می‌توان گفت مشارکت شهروندان در پرداخت عوارض کسب و پیشه مطلوب نبوده است.

وی اضافه کرد: طبق مصوبات موجود، چنانچه کسبه نسبت به پرداخت عوارض خود در سال جاری اقدام نکنند، سال آینده باید عوارض سال ۹۶ را به قیمت سال ۹۷ بپردازند.

وی با بیان اینکه شهروندان درباره نحوه چگونگی محاسبه قبوض عوارض می‌توانند ضرایب محاسبه را از شهرداری محل سکونت خود دریافت کنند، تصریح کرد: چنانچه فیش عوارض به دست تعدادی از شهروندان نرسیده، می‌توانند با در دست داشتن فیش سال‌های قبل یا تصویر فیش عوارض پلاک های مجاور ملک، به شهرداری محل سکونت خود مراجعه و فیش عوارض امسال را دریافت و آن را پرداخت کنند تا مشمول جرایم بعدی نشوند.

رییس اداره ممیزی درآمد شهرداری اصفهان ادامه داد: عوارض منبع تامین مالی شهرداری‌ها برای جبران هزینه‌های توسعه و آبادانی هر چه بیشتر شهر است، از این رو عوارضی همچون نوسازی و عمران شهری، خودرو، کسب و پیشه و ... تعریف شده‌ است تا هزینه‌های نگهداری شهرها تامین شود.
برچسب ها: شهرفردا ، اصفهان ، شهرداری
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تهران ناایمن ؛ گسل ها ،خودروها و معتادان متجاهر کجای این معادله هستند؟

تهران ناایمن ؛ گسل ها ،خودروها و معتادان متجاهر کجای این معادله هستند؟

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی گفت : ساخت پروژه های عمرانی به روی گسل های زلزله و تبدیل تهران به اتوبان های چند طبقه برای خودروها کیفیت زندگی را در تهران کاهش داده و ضریب ایمنی را تنزل داده است.
گمشده‌ای به نام

گمشده‌ای به نام "فضای مکث"؛ مشکل بزرگ تحقق شکوفایی شهری

یک صاحب نظر شهرسازی و معماری معتقد است شهرها در کشور ما از عدم وجود فضاهای عمومی به مفهوم علمی آن محروم است و همین امر، تحقق شکوفایی شهری را با یک مشکل بزرگی روبه رو می کند که راه حل آن، بازگشت فضاهای عمومی به ماهیت اصلی آن است.