کد خبر: ۶۷۸۶۰
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۵
مدیرکل کمیته امداد استان خراسان‌شمالی خبر داد
مدیرکل کمیته امداد استان خراسان‌شمالی گفت: تا انتهای سال جاری ۳۰۰ طرح پنل خورشیدی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد خراسان شمالی به بهره‌برداری می‌رسد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، عباس اهرابی با اعلام اینکه طرح پایلوت احداث ۱۲ نیروگاه خورشیدی خانگی خانوارهای تحت حمایت این نهاد طی امسال آغاز شد، گفت: دو طرح پنل خورشیدی منازل مددجویان کمیته امداد این استان به مناسبت ایام دهه مبارک فجر به بهره‌برداری رسید. 

مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی بابیان اینکه فاز مطالعاتی اجرای این طرح به‌صورت پایلوت از شهرستان اسفراین آغازشده است، ادامه داد: طبق این طرح هزار خانوار مددجوی این استان از مزایای پنل های خورشیدی خانگی بهره‌مند می‌شوند.

وی بابیان هم‌اکنون واگذاری ۱۰ پنل خورشیدی نیز در دست اقدام است، پیش‌بینی کرد: تا انتهای سال جاری ۳۰۰ طرح پنل خورشیدی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد خراسان شمالی به بهره‌برداری برسد.

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی درباره نحوه تأمین اعتبارات این طرح نیز گفت: برای راه‌اندازی این پنل های خورشیدی برای هر خانوار مددجو، ۲۶ میلیون تومان از محل منابع قرض‌الحسنه بانک‌ها و منابع داخلی کمیته امداد خراسان شمالی هزینه می‌شود.

اهرابی ادامه داد: ۲۰ میلیون تومان از این اعتبارت از محل منابع قرض‌الحسنه بانک‌ها و باقی‌مانده نیز به‌صورت آورده مددجو و همچنین منابع داخلی کمیته امداد این استان تأمین می‌شود.

وی با یادآوری اینکه برق تولیدی سالانه هر یک از این نیروگاه‌های خورشیدی حدود ۹ هزار کیلووات ساعت است، ادامه داد: مطابق تعرفه وزارت نیرو، این پنل های خورشیدی برای هر خانوار سالانه هفت میلیون تومان درآمدزایی دارد.

مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی با یادآوری اینکه بخشی از این مبلغ صرف بازپرداخت تسهیلات و مابقی به‌عنوان درآمد به این خانواده‌ها تعلق می‌گیرد، بیان کرد: جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها و بهره‌مندی از کمک‌معیشت پایدار و مستمر تا ۲۰ سال آینده ازجمله مزایای اجرای این طرح است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تهران ناایمن ؛ گسل ها ،خودروها و معتادان متجاهر کجای این معادله هستند؟

تهران ناایمن ؛ گسل ها ،خودروها و معتادان متجاهر کجای این معادله هستند؟

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی گفت : ساخت پروژه های عمرانی به روی گسل های زلزله و تبدیل تهران به اتوبان های چند طبقه برای خودروها کیفیت زندگی را در تهران کاهش داده و ضریب ایمنی را تنزل داده است.
گمشده‌ای به نام

گمشده‌ای به نام "فضای مکث"؛ مشکل بزرگ تحقق شکوفایی شهری

یک صاحب نظر شهرسازی و معماری معتقد است شهرها در کشور ما از عدم وجود فضاهای عمومی به مفهوم علمی آن محروم است و همین امر، تحقق شکوفایی شهری را با یک مشکل بزرگی روبه رو می کند که راه حل آن، بازگشت فضاهای عمومی به ماهیت اصلی آن است.