کد خبر: ۶۷۸۶۰
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۵
مدیرکل کمیته امداد استان خراسان‌شمالی خبر داد
مدیرکل کمیته امداد استان خراسان‌شمالی گفت: تا انتهای سال جاری ۳۰۰ طرح پنل خورشیدی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد خراسان شمالی به بهره‌برداری می‌رسد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، عباس اهرابی با اعلام اینکه طرح پایلوت احداث ۱۲ نیروگاه خورشیدی خانگی خانوارهای تحت حمایت این نهاد طی امسال آغاز شد، گفت: دو طرح پنل خورشیدی منازل مددجویان کمیته امداد این استان به مناسبت ایام دهه مبارک فجر به بهره‌برداری رسید. 

مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی بابیان اینکه فاز مطالعاتی اجرای این طرح به‌صورت پایلوت از شهرستان اسفراین آغازشده است، ادامه داد: طبق این طرح هزار خانوار مددجوی این استان از مزایای پنل های خورشیدی خانگی بهره‌مند می‌شوند.

وی بابیان هم‌اکنون واگذاری ۱۰ پنل خورشیدی نیز در دست اقدام است، پیش‌بینی کرد: تا انتهای سال جاری ۳۰۰ طرح پنل خورشیدی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد خراسان شمالی به بهره‌برداری برسد.

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی درباره نحوه تأمین اعتبارات این طرح نیز گفت: برای راه‌اندازی این پنل های خورشیدی برای هر خانوار مددجو، ۲۶ میلیون تومان از محل منابع قرض‌الحسنه بانک‌ها و منابع داخلی کمیته امداد خراسان شمالی هزینه می‌شود.

اهرابی ادامه داد: ۲۰ میلیون تومان از این اعتبارت از محل منابع قرض‌الحسنه بانک‌ها و باقی‌مانده نیز به‌صورت آورده مددجو و همچنین منابع داخلی کمیته امداد این استان تأمین می‌شود.

وی با یادآوری اینکه برق تولیدی سالانه هر یک از این نیروگاه‌های خورشیدی حدود ۹ هزار کیلووات ساعت است، ادامه داد: مطابق تعرفه وزارت نیرو، این پنل های خورشیدی برای هر خانوار سالانه هفت میلیون تومان درآمدزایی دارد.

مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی با یادآوری اینکه بخشی از این مبلغ صرف بازپرداخت تسهیلات و مابقی به‌عنوان درآمد به این خانواده‌ها تعلق می‌گیرد، بیان کرد: جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها و بهره‌مندی از کمک‌معیشت پایدار و مستمر تا ۲۰ سال آینده ازجمله مزایای اجرای این طرح است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
چگونه گردشگری ترکیه از فروش نفت ایران اقتصادی‌تر است؟

چگونه گردشگری ترکیه از فروش نفت ایران اقتصادی‌تر است؟

یک گردشگر شهری گفت: در بسیاری از کشورها گردشگری حرف اول را می‌زند و دولتمردان امکانات جذب توریست را بسیج کرده‌اند، چنانکه درآمد گردشگری ترکیه با درآمد حاصل از فروش نفت ایران برابری می‌کند.
رالی داکار 2018 (2) / تصاویر

رالی داکار 2018 (2) / تصاویر

رالی داکار معتبرترین و بزرگ‌ترین رالی رقابت‌های جهانی ورزش اتومبیلرانی و موتورسواری حرفه‌ای است.این مسابقات از سال 1979 توسط سازمان ورزش آماتوری برگزار می شود. تصاویر دوره 2018 این مسابقه را در آمریکای لاتین نشان می دهد.