کد خبر: ۶۷۸۳۲
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۲
مدیر محیط زیست شهری شهرداری مشهد خبر داد
مدیر محیط زیست شهری شهرداری مشهد از برخورد با 37 هزار و 600 تخلف زیست محیطی توسط گشت‌های کنترل آلاینده‌های زیست محیطی از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمد پذیرا بیان کرد: طبق اصل 50 قانون اساسی حفظ محیط زیست وظیفه همگانی است و در این راستا امروزه نمی‌توان بدون توجه به محیط زیست اقدامی انجام داد.
وی افزود: در چند دهه گذشته موضوع محیط زیست به طور ویژه مدنظر کشورهای پیشرفته بوده که این مهم در کشور ما نادیده گرفته شده است.
مدیر محیط زیست شهری شهرداری مشهد در خصوص وضعیت هوای مشهد بیان کرد: در سال جاری 14 روز هوای پاک برای شهر مشهد به ثبت رسید اما این تعداد در سال گذشته 23 روز بوده است.
پذیرا اضافه کرد: همچنین تعداد روزهایی که هوای شهر مشهد سالم بوده 228 روز ثبت شده که این تعداد روزها در سال جاری افزایش و به 235 روز رسیده است.
وی تصریح کرد: در سال جاری 75 روز کیفیت هوای مشهد ناسالم برای گروه‌های حساس و 5 روز ناسالم برای تمام گروه‌ها بوده که این روزها در سال گذشته به ترتیب 74 و 4 روز ثبت شده است.
مدیر محیط زیست شهری شهرداری مشهد به عوامل آلودگی هوای شهر مشهد اشاره کرد و گفت: از لحاظ طبیعی شهر مشهد یک وضعیت خاصی دارد که این سبب شده تا آلاینده‌ها به سختی از این شهر خارج شود.
پذیرا عنوان کرد: همچنین عوامل دیگری همچون افزایش بی‌رویه جمعیت شهر مشهد، تردد روزانه یک میلیون خودرو و 200 هزار موتورسیکلت و ... در افزایش آلودگی هوای شهر مشهد نقش دارد.
وی با اشاره به فعالیت گشتی‌های کنترل آلاینده‌های زیست محیطی در مشهد گفت: از سال 93 گشت کنترل آلاینده‌های زیست محیطی در مشهد فعال شد که تاکنون 75 درصد از موارد برخورد شده توسط این گشت‌ها در زمینه آلودگی هوا، 8 درصد آلودگی صوتی و مابقی در زمینه‌های مختلف از جمله رهاسازی پسماند از خودرو و... بوده است.
مدیر محیط زیست شهری شهرداری مشهد گفت: در سال گذشته این گشت‌ها با 36 هزار مورد تخلف زیست محیطی برخورد کردند که این رقم تا انتهای دی ماه سال جاری 37 هزار و 600 مورد بوده است.
پذیرا عنوان کرد: خوشبختانه از زمان راه‌اندازی این گشت‌ها 93 درصد از افرادی که خودروی دودزا داشتند نسبت به اصلاح خودروی خود اقدام کردند.
وی با بیان اینکه افراد فعال در گشت‌های کنترل آلاینده‌های زیست محیطی ضابطان قوه قضاییه هستند، عنوان کرد: شهروندان در صورت مشاهده تخلف زیست محیطی می‌توانند از طریق مرکز 137 و همچنین سامانه دیده‌بان سبز در تلگرام این تخلف را گزارش دهند.

 راه‌اندازی اتوبوس دیابت در مشهد

مدیر محیط زیست شهری شهرداری مشهد در ادامه از راه‌اندازی اتوبوس دیابت در مشهد خبر داد و گفت: متاسفانه امروزه بیماری‌های غیرواگیردار در بین مردم افزایش پیدا کرده است که یکی از بیماری‌ها دیابت است.
وی افزود: با توجه به این مهم شهرداری مشهد با راه‌اندازی یک دستگاه اتوبوس دیابت و تردد این اتوبوس در نقاط مختلف شهر در زمینه تست قند خون، خدمات غربالگری و... به شهروندان کمک می‌کند.
پذیرا گفت: این اتوبوس چهارشنبه 25 بهمن ماه از 9 تا 12 ظهر در محل تالار شهر میدان شهدا افتتاح و در ادامه در نقاط مختلف شهر از جمله بوستان‌ها مستقر خواهد شد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تهران ناایمن ؛ گسل ها ،خودروها و معتادان متجاهر کجای این معادله هستند؟

تهران ناایمن ؛ گسل ها ،خودروها و معتادان متجاهر کجای این معادله هستند؟

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی گفت : ساخت پروژه های عمرانی به روی گسل های زلزله و تبدیل تهران به اتوبان های چند طبقه برای خودروها کیفیت زندگی را در تهران کاهش داده و ضریب ایمنی را تنزل داده است.
گمشده‌ای به نام

گمشده‌ای به نام "فضای مکث"؛ مشکل بزرگ تحقق شکوفایی شهری

یک صاحب نظر شهرسازی و معماری معتقد است شهرها در کشور ما از عدم وجود فضاهای عمومی به مفهوم علمی آن محروم است و همین امر، تحقق شکوفایی شهری را با یک مشکل بزرگی روبه رو می کند که راه حل آن، بازگشت فضاهای عمومی به ماهیت اصلی آن است.