کد خبر: ۶۷۸۲۱
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۸
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد در در پانزدهمین جلسه علنی مطرح کرد
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس از همت شهرداری مشهد در فضاسازی عمومی و جذب افکارعمومی در ایام الله دهه فجر امسال تقدیر و قدردانی کرد۰
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمدرضا حیدری در آغاز پانزدهمین جلسه علنی شورای پنجم ضمن بیان این تقدیر از شهرداری، شهرداران مناطق و حوزه‌های مرتبط ونیز اداره کل روابط عمومی و بین الملل شهرداری که با اجرای برنامه‌های فرهنگی در مناطق مختلف و فرهنگسراها به شکوه هرچه بیشتر این ایام کمک کردند، تشکر کرد.
وی افزود: در ایام دهه فجر امسال از جهت فضای اکران، کارهای تبلیغاتی متنوع و جذابی صورت گرفت که از سوی افکار عمومی نیز مورد استقبال واقع شد.
وی با بیان اینکه فضا و سیمای شهری در دهه فجر امسال متفاوت با سال‌های گذشته بود، تصریح کرد: حضور پرشور مردم در راهپیمایی 22 بهمن وظیفه همه مسئولان را سنگین‌تر می کند.
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد اظهار کرد: باری دیگر مردم ایران اسلامی پیروز میدان گذشت، فداکاری، همدلی و اتحاد بودند و بر مبانی و اصول اساسی انقلاب همچون استقلال، آزادی، اسلام، رهبری، عدالت و جمهوری اسلامی تاکید کردند.
حیدری با اشاره به اینکه باید تلاش کرد که با امیدآفرینی و در جهت زایش جوانه‌های امید در جامعه بستر مناسب را برای حل مسائل و مشکلات مردم فراهم کنیم، ادامه داد: مردم با تعلق خاطر به مبانی و اصول اساسی انقلاب، علی‌رغم نقدها و انتقاداتی که در ارتباط با حوزه های مختلف قوای 3گانه و دستگاه‌های خدماتی و اجرایی داشتند، حضور معناداری را در راهپیمایی 22 بهمن ماه رقم زدند.
وی اذعان کرد: این حضور پرشور وظیفه همه ما را سنگین‌تر می‌کند که در راه قدرشناسی از مردم عزیز با ارائه خدمات مناسب و مطلوب گام‌های استوارتری برداریم.

برگزاری جشنواره فیلم فجر یک اتفاق فرهنگی شایسته

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری موفق جشنواره فیلم فجر در مشهد یادآور شد:خوشبختانه با همکاری استانداری، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، شهرداری و مدیران و مجموعه‌های سینمایی سطح شهر، اتفاق فرهنگی مناسبی را در مشهد شاهد بودیم.
حیدری افزود: حضور و استقبال مردم در این جشنواره‌ نشان داد که این نیاز به طور جدی در شهر وجود دارد و خواست و مطالبه به حق مردم و شهروندان است.
وی گفت: امیدواریم همه دستگاه‌ها در راستای توسعه فضاهای فرهنگی که می‌تواند به رشد و توسعه فرهنگی شهر کمک نماید، مشارکت کرده و در کنار یکدیگر باشند.

تحرک اقتصادی بسترسازی مناسب برای سرمایه‌گذاری است

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد خاطرنشان کرد: تحرک اقتصادی در راستای ایجاد اشتغال و بسترسازی مناسب برای سرمایه‌گذاری در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، شهری و مبارزه با فساد و تاکید بر قانون‌گرایی و احترام به رای و خواست مردم، میتواند کمک بسزایی در تحقق آرمان‌ها و اهداف مدنظر مردم داشته باشد.
حیدری افزود: یکی از ماموریت‌های شهرداری استفاده شایسته از مناسبت‌های ملی و مذهبی است و شهرداری باید در جهت توسعه این مراسمات و برنامه‌ها تلاش کند تا شهر و شهروندان در فضایی سالم و بانشاط استفاده مطلوبی را از این مناسبت‌ها داشته باشند.

تبریک نماینده مردم مشهد به قهرمانان تیم فوتسال ایران

حیدری با اشاره به قهرمانی تیم فوتسال ایران در مسابقات قهرمانی آسیا، این موفقیت را به همه تلاشگران و از جمله سرپرست این تیم که از همکاران شهرداری است، تبریک گفت.
وی افزود: از حسین طیبی، بازیکن مشهدی تیم ملی فوتسال ایران نیز در فرصتی مناسب تقدیر خواهد شد.
تاکید بر تقویت ابزارهای انتظامی و قضایی برای جلوگیری از تخلفات ساختمانی 
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد در ادامه با اشاره به اتفاق ناگوار پیش آمده برای نیروی پلیس ساختمان در منطقه 2 شهرداری مشهد و ضرب و شتم وی اظهار کرد: مطالبه‌ای وجود دارد که شهرداری باید از تخلفات ساختمانی به موقع جلوگیری نماید و از طرفی پس از ابلاغ طرح جامع و گسترش وسعت محدوده خدماتی و حریم شهر مشهد این مهم دشوارتر می‌گردد.
حیدری با اشاره به ضرورت نظارت شهرداری بر این فضاها، گفت: به تبع این افزایش گستره ارائه خدمات بایستی ابزارهای لازم نیز در اختیار شهرداری قرار دهد.
وی گفت: مامور پلیس ساختمان با حکم قضایی به این موضوع ورود پیدا نموده تا مانع از تخلف ساختمانی شود اما مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرد و روانه بیمارستان می‌شود؛ مدیران شهری و عناصر تصمیم‌ساز و تصمیم‌گیر چنانچه درصدد موفقیت در کنترل این تخلفات هستند باید ابزارهای انتظامی و قضایی لازم را نیز در این خصوص مدنظر قرار دهند.

تقدیر از مدیریت قضایی استان و مشهد

وی ضمن تشکر از حوزه مدیریت قضایی استان خراسان رضوی و مشهد که ورود خوبی به این موضوع داشتند، تصریح کرد: باید سازوکارهای مناسبی تهیه شود که در اعمال و اجرای قانون با موارد این چنینی مواجه نشویم چرا که شرایط با وجود و ورود برخی عوامل و واسطه‌گران در این فضا، که اطلاعات آنها را نیز داریم، در برخی از موارد به سمت و سویی می‌رود که به نظارت و کنترل ساخت و سازها آسیب می‌زند.
حیدری گفت: امیدواریم همکاران شهرداری و همه دست اندرکاران به گونه‌ای ورود پیدا کنند که ابزار و اقتدار لازم را داشته باشیم که بتوان در زمان تخلف اقدام شایسته را انجام داد.
وی افزود: پیوسته این را به همه دستگاه‌های نظارتی و به ویژه کارگزاران و عوامل کارگزاری که شهرداری به خدمت گرفته توصیه کرده‌ایم تا در اعمال قانون و نظارت، رعایت حرمت و کرامت و مردم شهروندان باشند و امیدواریم با هماهنگی میان دستگاه های قضایی و انتظامی استان و مشهد شاهد تکرار چنین اتفاقات ناگواری نباشیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اجرای تئاترهای محیطی در پلازای میدان ولیعصر

اجرای تئاترهای محیطی در پلازای میدان ولیعصر

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو از انعقاد قرارداد این شرکت با دبیرخانه جشنواره تئاتر خبر داد.
انعقاد توافقنامه ساخت 376 واگن براي متروي تهران

انعقاد توافقنامه ساخت 376 واگن براي متروي تهران

در مراسم انعقاد توافقنامه تامین قطارهای خط ۷ متروی تهران که امروز با حضور شهردار و رئیس شورای شهر تهران برگزار شد، قرار ساخت ۳۷۶ واگن برای متروی تهران گذاشته شد.
پربازدیدترین ها
آخرین اخبار