کد خبر: ۶۷۸۱۶
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۷:۰۰
شهردار گرگان مطرح کرد
شهردار گرگان با اشاره به مواجه شدن اجرای پروژه تله‌کابین گرگان با مشکلات سخت حقوقی، فنی و اخذ مجوزها گفت: نگاه ما بر حل این مشکلات است اما مسائلی وجود دارد که کار را سخت کرده اما تلاش می‌کنیم که مشکلات حل شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، عبدالرضا دادبود در چهل و یکمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر گرگان در خصوص آخرین وضعیت مراحل اجرای تله‌کابین در این شهر اظهار کرد: اگر قرار بود راجع به تله‌کابین گرگان و برخی از پروژه‌های شهری امروز تصمیم‌گیری می‌شد بیشتر دقت می‌کردیم و تصمیماتی غیر از این تصمیمات اخیر گرفته می‌شد.

وی ادامه داد: من سعی می‌کنم در مسیر آینده اینگونه تصمیم‌گیری نکنم زیرا به تناسب تغییرات مدیریتی که صورت می‌گیرد به صورت ناگهانی پیشرفت یک پروژه قطع می‌شود و مسیر پیش رو با مشکل مواجه خواهد شد و بعد از 10 سال دوباره بر سر خط باز می‌گردیم.

شهردار گرگان بیان کرد: موضوع پروژه تله‌‌کابین یکی از مسائلی است که جانمایی، سرمایه‌گذاری، مسائل ترافیکی بعد از آن و بسیاری دیگر از مسائلی که برای احداث تله‌‌کابین باید بررسی شود از اهمیت بالای برخوردار است.

دادبود گفت: چون تله‌‌کابین به یک موضوعی تبدیل شده که خواسته عمومی مردمی در آن وجود دارد ما هم کنار دیگر اعضای شورا نظرمان بر آن است که این موضوع را با وجود مسائل و مشکلات پیش‌رو پیگیری کنیم تا به نتیجه برسد.

وی اضافه کرد: اما این را باید ذکر کنم که مسائل موجود در حوزه احداث تله‌کابین آنگونه که بیان می‌شود بستر برای اجرای پروژه آماده است، نیست و پروژه دارای مسائل و مشکلاتی است که باید آن را حل کنیم.

شهردار گرگان تاکید کرد: نگاه ما بر حل این مشکلات است اما مسائلی وجود دارد که کار را سخت کرده اما تلاش می‌کنیم که مشکلات حل شود.

دادبود بیان کرد: من در هر محفلی که حضور پیدا می‌کنم امکان ندارد که در خصوص تله‌کابین از من سوال نشود و می‌پرسند که شهرداری بالاخره می‌خواهد درباره این پروژه چه کاری انجام دهد.

وی پس از ارائه توضیحات نماینده حقوقی شهرداری گرگان درباره مشکلات حقوقی پیش آمده درباره زمین ایستگاه مقصد پروژه و مشخص شدن معارض برای این زمین اضافه کرد: مشکلات تله‌کابین گرگان فقط این یک مشکل نیست بلکه موضوعات مختلفی در مسیر راه وجود دارد که کار را مشکل می‌کند.

شهردار گرگان با اشاره به کم شدن میزان زمین ایستگاه مقصد پروژه که در محور نهارخوران و در سایت معروف به سایت «قوری» قرار دارد، تصریح کرد: کم شدن بخشی از این زمین باعث شده تا تاسیسات جانبی احداث تله‌کابین کم شود.

دادبود گفت: من با قاطعیت به شما می‌گویم که پررونق‌ترین تله‌کابین‌ها به تنهایی توجیه اقتصادی ندارد و باید در کنار اجرای تله‌کابین تاسیسات جانبی مثل فروشگاه‌ها، مراکز تجاری، هتل‌ها و دیگر تاسیسات مشابه است که احداث تله‌کابین توجیه اقتصادی پیدا می‌کند.

وی بیان کرد: اگر ما بخواهیم این ظرفیت‌ها را با کم شدن میزان زمین ایستگاه مبدا کم کنیم و فضا را در همین یک هکتار زمین دارای سند مالکیت برای شهرداری قرار دهیم، فشردگی خاصی ایجاد می‌شود و ممکن است نتوانیم پاسخگوی نیازهای تله‌کابین و توجیه اقتصادی تله‌کابین باشیم.

شهردار گرگان تاکید کرد: هنوز سایت پایین ایستگاه مبداء مجوز کارگروه زیربنایی ندارد و اخذ این مجوز مسیر سختی را در آینده برای ما ایجاد کرده و این جدای از آن زمینی است که در ایستگاه مبداء با مشکل حقوقی مواجه شده است.

دادبود اضافه کرد: این پروژه مجوزهای قطعی منابع طبیعی را هم ندارد و منابع طبیعی اعلام کرده که زمینی که در ایستگاه مقصد قرار دارد هم به اندازه کافی نیست و آن سه هکتار پاسخگوی نیازهای مردمی نیست و آن ظرفیتی که برای پروژه اعلام کرده‌اید کافی نیست و این متراژ این زمین باید افزایش پیدا کند.

وی گفت: افزایش این زمین یعنی افزایش محدوده 600 هکتاری ما پس کی پروسه بسیار سختی را باید برای اخذ مجوزها و افزایش مقدار زمین باید طی کنیم که باید مراحل آن طی شود و زمان قابل توجهی باید برای آن صرف شود.

شهردار گرگان خاطرنشان کرد: با تغییرات مدیریتی هم کار ما سخت‌تر شده و مسوولانی که با نگاه مثبت برخی مجوزها را صادر کرده‌اند تغییر کرده‌اند و امروز پالس‌های منفی مدیران جدید درباره مخالفت با اجرای این پروژه به ما رسیده است.

دادبود گفت: ما بر روی این پروژه متمرکز هستیم و در حال تلاش هستیم اما احداث تله‌کابین به آن سادگی که در اذهان عمومی بیان شده نیست و مسیر مشکلی را در پیش دارد.

وی تاکید کرد: قولی که من می‌توانم بدهم این است که در کمترین زمان ممکن این مسائل و مشکلات پروژه را به نتیجه برسانم.

وی تصریح کرد: موضوع دیگری که در پروژه تله‌کابین مطرح است، حل مشکلات ترافیکی به موازات اجرای پروژه است که باید با زیرکی و مطالعه و تحقیقات علمی انجام داد.

شهردار گرگان گفت: اگر این موضوع ترافیک حل نشود گرگان به خصوص در محور ناهارخوران با مشکل شدید ترافیکی مواجه می‌شود و در طرح جامع حمل و نقل و ترافیک هم مشاور راه حل مناسبی را ارائه نکرده و حل این مشکل نیازمند مطالعه دقیق‌تر است.
برچسب ها: شهرفردا ، گلستان ، شهرداری
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اجرای تئاترهای محیطی در پلازای میدان ولیعصر

اجرای تئاترهای محیطی در پلازای میدان ولیعصر

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو از انعقاد قرارداد این شرکت با دبیرخانه جشنواره تئاتر خبر داد.
انعقاد توافقنامه ساخت 376 واگن براي متروي تهران

انعقاد توافقنامه ساخت 376 واگن براي متروي تهران

در مراسم انعقاد توافقنامه تامین قطارهای خط ۷ متروی تهران که امروز با حضور شهردار و رئیس شورای شهر تهران برگزار شد، قرار ساخت ۳۷۶ واگن برای متروی تهران گذاشته شد.