کد خبر: ۶۷۷۵۴
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۹
کارشناس معاونت برنامه‌ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات شهرداری اصفهان از فعال شدن سامانه «سیما» در آینده‌ای نزدیک خبر داد و اظهارکرد: با این سامانه تمام گزارش‌های مورد نیاز مدیران و کارشناسان از یک منبع خروجی می‌گیرد و اطلاعات شفاف‌سازی می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، ایمان بهارلو در گفت و گو با خبرنگاران، سامانه "سیما" را مخفف سامانه یکپارچه مدیریت اطلاعات عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه در شهرداری اصفهان تعداد زیادی سیستم نرم‌افزاری وجود دارد، باید طبق استانداردها سامانه جامعی وجود داشته باشد تا بتواند از اطلاعات سایر سامانه‌ها گزارش‌گیری و اطلاعات را در قالب گزارش‌های استاندارد به مدیران و سایر کارشناسان ارایه کند.

وی با اشاره به اینکه سامانه سیما دو اتفاق خوب را برای شهر رقم می‌زند، گفت: با این سامانه تمام گزارش‌های مورد نیاز مدیران و کارشناسان از یک منبع خروجی می‌گیرد و شفاف‌سازی اتفاق می‌افتد.

کارشناس معاونت برنامه‌ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات شهرداری اصفهان تصریح کرد: در حال حاضر سامانه سیما در معاونت خدمات شهری ۹۰ درصد پیشرفت داشته و سامانه معاونت‌های حمل و نقل و ترافیک و عمران در حال انجام است و به مرور برای سایر معاونت‌ها نیز فعال می‌شود.

بهارلو خاطرنشان کرد: تا پایان امسال تمام فرم‌های مورد نیاز و فرایندهای معاونت‌های شهرداری اصفهان در سامانه سیما ایجاد و راه اندازی می‌شود.

وی با بیان اینکه سامانه‌های نظام جامع آماری، سامانه بالادستی سایر سیستم ها است که با هدف تجمیع اطلاعات راه اندازی می‌شود، گفت: برای پیاده سازی سامانه جامع نظام آماری در شهرداری باید بر اساس چند فرایند اقدام شود، در حال حاضر نسبت به شناسایی فرایند آماری و اطلاعاتی هر سازمان اقدام می‌کنیم، بعد از آن تحلیل سیستم های نرم‌افزاری قبلی سازمان‌ها را انجام داده و سپس اقلام اطلاعاتی شناسایی شده را در سامانه طراحی و مورد بررسی قرار خواهیم داد.

وی ادامه داد: مرحله بعد ساخت دفترچه راهنما و بروشورهای اطلاعاتی با توجه به ورود اطلاعات در دستور کار قرار می‌گیرد و اطلاعات آماری برای کارشناسان و مدیران تهیه می‌شود.

بهارلو گفت: مشکل اساسی که در شهر وجود داشت، تنوع سیستم های نرم‌افزاری بود، در واقع برای دریافت هر گزارشی باید تمام سیستم‌ها شناسایی می‌شد تا بدانیم در هر سامانه چه اطلاعاتی وجود دارد و برای هر سامانه باید یک کارشناس در نظر می‌گرفتیم، اما با راه‌اندازی سامانه سیما این مشکلات برطرف خواهد شد.
برچسب ها: شهرفردا ، شهرداری ، اصفهان
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
چگونه گردشگری ترکیه از فروش نفت ایران اقتصادی‌تر است؟

چگونه گردشگری ترکیه از فروش نفت ایران اقتصادی‌تر است؟

یک گردشگر شهری گفت: در بسیاری از کشورها گردشگری حرف اول را می‌زند و دولتمردان امکانات جذب توریست را بسیج کرده‌اند، چنانکه درآمد گردشگری ترکیه با درآمد حاصل از فروش نفت ایران برابری می‌کند.
رالی داکار 2018 (2) / تصاویر

رالی داکار 2018 (2) / تصاویر

رالی داکار معتبرترین و بزرگ‌ترین رالی رقابت‌های جهانی ورزش اتومبیلرانی و موتورسواری حرفه‌ای است.این مسابقات از سال 1979 توسط سازمان ورزش آماتوری برگزار می شود. تصاویر دوره 2018 این مسابقه را در آمریکای لاتین نشان می دهد.