کد خبر: ۶۷۷۴۵
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۰
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد:
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: برای توسعه فضای فرهنگی مشهد همه دستگاه‌ها باید در کنار هم قرار گیرند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمد رضا حیدری در آغاز پانزدهمین جلسه علنی شورای شهر در تالار شهر مشهد با قدردانی از حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن، اظهار کرد: وظیفه ماست که تلاش کنیم با امیدآفرینی و ایجاد امید در جامعه همراه با تقویت اعتماد عمومی بیشتر، مسیر مناسبی برای حل مشکلات مردم فراهم کنیم.

وی افزود: مردم با تعلق خاطر به اصول انقلاب، با وجود نقدها و انتقاداتی که بر دستگاه‌های اجرایی و قوای سه‌گانه دارند، حضور معناداری داشتند و این موضوع و وظیفه ما را سنگین می‌کند.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد اضافه کرد: تحول اقتصادی و ایجاد بستر مناسب در حوزه‌های اجتماعی، اقتصادی و مبارزه با فساد و تأکید بر قانون‌گرایی و احترام به رأی مردم می‌تواند کمک بسزایی در رسیدن به اهداف و مطالبات آنان کند.

حیدری با اشاره به اختتامیه جشنواره فیلم فجر در روز گذشته، بیان کرد: در مشهد نیز با همکاری دستگاه‌های مختلف به‌ویژه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی و شهرداری و مدیران مجموعه، اتفاق فرهنگی مناسبی افتاد.

وی تأکید کرد: استقبال مردم از این جشنواره نشان‌دهنده این است که این شهر نیاز جدی وجود دارد و این حق و خواسته مردم است، بنابراین باید در راستای توسعه فضای فرهنگی همه دستگاه‌ها در کنار هم قرار گیرند.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد فضاسازی و سیمای شهری در دهه فجر را نسبت به سال‌های گذشته متفاوت دانست و بیان کرد: فضای اکران شهری با تکیه بر اصول و مبانی نظام حاوی پیام‌هایی بود که از سوی افکار عمومی مورد استقبال قرار گرفت.

حیدری با بیان اینکه شهرداری با اجرای برنامه‌های فرهنگی، فضای بانشاطی ایجاد کرد، گفت: این یکی از مأموریت‌های شهرداری است تا از مناسبت‌های ملی و مذهبی به نحو خوبی استفاده کند و مردم از این فضای بانشاط استفاده کنند. 

وی با اشاره به قهرمانی تیم فوتسال ایران در مسابقات آسیایی، اظهار کرد: این قهرمانی را به همه تلاش‌گران این عرصه از جمله سرپرست تیم و بازیکنان مشهدی آن تبریک می‌گویم.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد تشریح کرد: برای جلوگیری از تخلفات ساختمانی از شهرداری مطالبه وجود دارد، لازم است، سازوکارهای مناسبی تهیه شود تا در مورد اعمال قانون با این موارد مواجه نشویم، زیرا وجود واسطه‌گران به نظارت و کنترل ساخت و سازها آسیب می‌زند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
چشم‌انداز صنعت خودرو در برجام منهای 1؛پژو و رنو ماندنی هستند؟

چشم‌انداز صنعت خودرو در برجام منهای 1؛پژو و رنو ماندنی هستند؟

با خروج آمریکا از برجام دو سناریو ماندن و رفتن اروپایی‌ها از صنعت خودرو محتمل است که می تواند وضعیت بازار خودرو را تغییر دهد. هرچند مجلسی‌ها معتقدند قراردادهای خودرویی مانع از خروج یک جانبه خودروسازان خارجی است و منجر به پرداخت غرامت خواهد شد.
ظهور نسل سوم صنعت گردشگری در جهان/ وقتی گردشگر خود را همچون شهروند حس می‌کند

ظهور نسل سوم صنعت گردشگری در جهان/ وقتی گردشگر خود را همچون شهروند حس می‌کند

دبیرکل مجمع جهانی شهرهای اسلامی از ظهور نسل سوم صنعت گردشگری در جهان خبر داد که براساس آن گردشگر، تعامل آموزشی، احساسی، اجتماعی و مشارکتی با مکان و مردمی که در آن سکونت دارند خواھد داشت و از همین رو گردشگر خود را ھمچون شھروند حس می کند.