کد خبر: ۶۷۷۳۳
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۹
رییس اداره آمار و اطلاعات شهرداری اصفهان گفت: فایل قابل دانلود نهمین کتاب آمارنامه شهر اصفهان مربوط به سال ۹۵ در پرتال شهرداری به نشانی www.isfahan.ir بارگذاری شده تا همه شهروندان امکان استفاده از آن را داشته باشند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، رسول موسوی در گفت و گو با خبرنگاران اظهارکرد: نهمین کتاب آمارنامه شهر اصفهان در ۱۰۰۰ نسخه تکثیر و در تمامی دانشگاه‌ها، ادارات و مراکز توزیع می‌شود.

وی افزود: به منظور دسترسی همه شهروندان به اطلاعات شهر اصفهان، فایل قابل دانلود نهمین نسخه از این کتاب در پرتال شهرداری به نشانی www.isfahan.ir بارگذاری شده است، البته در لوح فشرده نیز تمام آمارنامه‌های شهر اصفهان از سال ۸۷ تاکنون بارگذاری شده تا آرشیو کاملی در اختیار علاقمندان قرار گیرد.

رییس اداره آمار و اطلاعات شهرداری اصفهان ادامه داد: یکی از مسئولیت‌های معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اصفهان تهیه آمارنامه شهری به عنوان بانک اطلاعات جامع شهری است که محتوای آن نیز مبنای هدف گذاری‌ها و تصمیم گیری‌ها در مدیریت شهری در نظر گرفته می‌شود.

موسوی تصریح کرد: چاپ کتاب آمارنامه شهر اصفهان از حدود ۹ سال پیش در دستورکار شهرداری قرار گرفت و مبانی تهیه و تدوین آن بر اساس استانداردهای بین المللی ISIC صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، تمام کلانشهرهای ایران طبق استانداردISIC  آمارنامه‌های خود را تهیه می‌کنند، گفت: اگر کتاب آمار نامه اصفهان با آمارنامه سایر شهرها مقایسه شود، ساختاری یکسان دارد تا پژوهشگران و شهروندان بتوانند شاخص‌های شهرها را با یکدیگر مقایسه کنند.

وی خاطرنشان کرد: استاندارد ISIC کتاب آمارنامه را در ۲۰ فصل تعریف کرده که فصل اول مربوط به سرزمین و آب و هوا بوده و در ادامه به موضوعات جمعیتی، نیروی انسانی، کشاورزی، صنعت و معدن، انرژی، شاخص‌های قیمت و ... می‌پردازد.

موسوی گفت: اگر آمارنامه ها طبق استاندارد تهیه شود، تمام عددها و شاخص‌ها مقایسه‌پذیر است و نقشه‌های آن هنگام برنامه‌ریزی و بودجه مبنا قرار می‌گیرد تا مدیران بر اساس آن نسبت به تعیین سرانه‌ها اقدام کنند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
چشم‌انداز صنعت خودرو در برجام منهای 1؛پژو و رنو ماندنی هستند؟

چشم‌انداز صنعت خودرو در برجام منهای 1؛پژو و رنو ماندنی هستند؟

با خروج آمریکا از برجام دو سناریو ماندن و رفتن اروپایی‌ها از صنعت خودرو محتمل است که می تواند وضعیت بازار خودرو را تغییر دهد. هرچند مجلسی‌ها معتقدند قراردادهای خودرویی مانع از خروج یک جانبه خودروسازان خارجی است و منجر به پرداخت غرامت خواهد شد.
ظهور نسل سوم صنعت گردشگری در جهان/ وقتی گردشگر خود را همچون شهروند حس می‌کند

ظهور نسل سوم صنعت گردشگری در جهان/ وقتی گردشگر خود را همچون شهروند حس می‌کند

دبیرکل مجمع جهانی شهرهای اسلامی از ظهور نسل سوم صنعت گردشگری در جهان خبر داد که براساس آن گردشگر، تعامل آموزشی، احساسی، اجتماعی و مشارکتی با مکان و مردمی که در آن سکونت دارند خواھد داشت و از همین رو گردشگر خود را ھمچون شھروند حس می کند.