کد خبر: ۶۷۷۳۳
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۹
رییس اداره آمار و اطلاعات شهرداری اصفهان گفت: فایل قابل دانلود نهمین کتاب آمارنامه شهر اصفهان مربوط به سال ۹۵ در پرتال شهرداری به نشانی www.isfahan.ir بارگذاری شده تا همه شهروندان امکان استفاده از آن را داشته باشند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، رسول موسوی در گفت و گو با خبرنگاران اظهارکرد: نهمین کتاب آمارنامه شهر اصفهان در ۱۰۰۰ نسخه تکثیر و در تمامی دانشگاه‌ها، ادارات و مراکز توزیع می‌شود.

وی افزود: به منظور دسترسی همه شهروندان به اطلاعات شهر اصفهان، فایل قابل دانلود نهمین نسخه از این کتاب در پرتال شهرداری به نشانی www.isfahan.ir بارگذاری شده است، البته در لوح فشرده نیز تمام آمارنامه‌های شهر اصفهان از سال ۸۷ تاکنون بارگذاری شده تا آرشیو کاملی در اختیار علاقمندان قرار گیرد.

رییس اداره آمار و اطلاعات شهرداری اصفهان ادامه داد: یکی از مسئولیت‌های معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اصفهان تهیه آمارنامه شهری به عنوان بانک اطلاعات جامع شهری است که محتوای آن نیز مبنای هدف گذاری‌ها و تصمیم گیری‌ها در مدیریت شهری در نظر گرفته می‌شود.

موسوی تصریح کرد: چاپ کتاب آمارنامه شهر اصفهان از حدود ۹ سال پیش در دستورکار شهرداری قرار گرفت و مبانی تهیه و تدوین آن بر اساس استانداردهای بین المللی ISIC صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، تمام کلانشهرهای ایران طبق استانداردISIC  آمارنامه‌های خود را تهیه می‌کنند، گفت: اگر کتاب آمار نامه اصفهان با آمارنامه سایر شهرها مقایسه شود، ساختاری یکسان دارد تا پژوهشگران و شهروندان بتوانند شاخص‌های شهرها را با یکدیگر مقایسه کنند.

وی خاطرنشان کرد: استاندارد ISIC کتاب آمارنامه را در ۲۰ فصل تعریف کرده که فصل اول مربوط به سرزمین و آب و هوا بوده و در ادامه به موضوعات جمعیتی، نیروی انسانی، کشاورزی، صنعت و معدن، انرژی، شاخص‌های قیمت و ... می‌پردازد.

موسوی گفت: اگر آمارنامه ها طبق استاندارد تهیه شود، تمام عددها و شاخص‌ها مقایسه‌پذیر است و نقشه‌های آن هنگام برنامه‌ریزی و بودجه مبنا قرار می‌گیرد تا مدیران بر اساس آن نسبت به تعیین سرانه‌ها اقدام کنند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تهران ناایمن ؛ گسل ها ،خودروها و معتادان متجاهر کجای این معادله هستند؟

تهران ناایمن ؛ گسل ها ،خودروها و معتادان متجاهر کجای این معادله هستند؟

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی گفت : ساخت پروژه های عمرانی به روی گسل های زلزله و تبدیل تهران به اتوبان های چند طبقه برای خودروها کیفیت زندگی را در تهران کاهش داده و ضریب ایمنی را تنزل داده است.
گمشده‌ای به نام

گمشده‌ای به نام "فضای مکث"؛ مشکل بزرگ تحقق شکوفایی شهری

یک صاحب نظر شهرسازی و معماری معتقد است شهرها در کشور ما از عدم وجود فضاهای عمومی به مفهوم علمی آن محروم است و همین امر، تحقق شکوفایی شهری را با یک مشکل بزرگی روبه رو می کند که راه حل آن، بازگشت فضاهای عمومی به ماهیت اصلی آن است.