کد خبر: ۶۷۶۸۶
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۵
مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه گفت: حرفه آموزی و ایجاد کار فرهنگی برای کودکان کار در اولویت است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، امید قادری در گفت‌وگو با خبرنگاران در کرمانشاه، اظهار داشت: ما به دنبال ایجاد کار رسمی برای این کودکان هستیم زیرا از یک سو براساس قانونهای بین‌المللی کار برای کودکان ممنوع است اما چون در قانون کشور، بهزیستی حق ندارد سرپرستی این کودکان را از خانواده‌های آنها به عنوان بدسرپرست سلب کند این کودکان را در کارهای فرهنگی دخیل می‌کنیم.

قادری با بیان اینکه به عنوان نمونه در توزیع دو روزنامه سراسری 35 نفر از این کودکان به کار مشغول شده‌اند، عنوان کرد: یک طرح تلاش سبز با همکاری اتاق اصناف انجام شد که در این طرح 110 نفر از کودکان کار شناسایی و جمع‌آوری شدند تا آنها را به صورت استاد و شاگردی در صنفهایی که مشکل و آسیب‌پذیری ندارد مشغول به‌کار کنیم.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه افزود: در این طرح دستمزد جزیی و بیمه درمانی برای این کودکان در نظر گرفته شده و جلسات مددکاری، روانشناسی و بحث تحصیل آنها را دنبال می‌کنیم.

قادری با اشاره به اینکه در این طرحها از تجربه دیگر استانها نیز استفاده شده است، گفت: این روشها برای ساماندهی کودکان کار از سال گذشته آغاز شده است اما نباید فراموش کرد که استان کرمانشاه از لحاظ بیکاری آمار بالایی دارد و همین موضوع کار را برای بهزیستی سخت می‌کند.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه با بیان اینکه نکته اساسی در بحث کودکان کار کمک مردم است، بیان کرد: درآمد کودکان کار از تکدی‌گری خیلی بیشتر از درآمدی است که ما به آنها می‌دهیم و همین امر سبب جذب این کودکان به این قبیل کارها می‌شود.

قادری با اشاره به اینکه باید فرهنگ صدقه ندادن به این کودکان را رواج داد، گفت: البته نباید بحث احترام به این کودکان را کنار گذاشت و اگر مردم این بستر را فراهم کنند ما می‌توانیم با حرفه‌آموزی به این افراد مقداری از این مشکلات را ساماندهی کنیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
پیام مردم در راهپیمایی چه بود؟

پیام مردم در راهپیمایی چه بود؟

رییس شورای شهر تهران اظهار کرد که حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن‌ماه دو پیام داشت که یکی خطاب به دشمنان خارجی و دیگری خطاب به مسئولان و مدیران کشور است.
چگونه از دریافت سبد حمایتی دولت مطلع شویم ؟

چگونه از دریافت سبد حمایتی دولت مطلع شویم ؟

معاون مالی اداری سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به اینکه چگونه از دریافت سبد حمایتی دولت مطلع شویم ؟ گفت: شهروندان از دو کد دستوری، شماره تلفن 1420 و وب سایت DI.Tamin.ir/sabadkala از نحوه پرداخت سبد حمایتی دولت به حسابشان مطلع می شوند.