کد خبر: ۶۷۶۷۹
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۱
مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری قم گفت: در شهر قم تا کنون تعداد 2 هزار و 807 نفر متکدی جمع آوری شده‌اند که به تفکیک جنسیت شامل 2 هزار و 226 مرد و 501 نفر زن می‌شوند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، احمدرضا شفیعی با بیان اینکه جمع‌آوری متکدیان و افراد بلامکان و معتاد در دستور کار اداره کل رفع تخلفات شهری شهرداری است اظهار کرد: این افراد با وضعیت نامطلوب در سطح شهر بخصوص پیرامون حرم مطهر حضور داشتند و چهره شهر را مخدوش می‌کردند که در راستای جمع‌اوری آنها اقداماتی صورت گرفت.
شفیعی افزود: تا کنون تعداد 2 هزار و 807 نفر متکدی از سطح شهر قم جمع آوری شده‌اند که به تفکیک جنسیت شامل 2 هزار و 226 مرد و 501 نفر زن می‌شوند و با توجه به راه‌اندازی مرکز غربالگری تمامی آن‌ها به این ساختمان منتقل شدند و پس از مراحل قانونی توسط دیگر دستگاه‌های استان اقدام لازم جهت ساماندهی صورت ‌می‌گیرد.
وی با اشاره به اینکه براساس آخرین مصوبه شورای اداری کشور درخصوص جمع‌آوری و ساماندهی متکدیان دو وظیفه بعهده شهرداری‌ها واگذارشده است گفت: یکی از وظایف در امر جمع آوری و دیگری اختصاص محلی جهت ساماندهی متکدیان است؛ در امر ساماندهی دیگر سازمان‌ها و ارگان‌ها عهده‌دار ساماندهی هستند که در همین خصوص مرکز غربالگری 6 ماه است توسط شهرداری در شهر قم راه‌اندازی شده و درحال حاضر در امر ساماندهی دراین استان بحمدالله هماهنگی و تعامل خوبی وجود دارد.
شفیعی یادآور شد: افرادی که متکدیان حرفه‌ای و تکراری باشند به دستگاه قضایی معرفی شده و این دستگاه برخورد قانونی لازم را طبق ماده ۷۱۲ با آن‌ها انجام می‌دهد و اگر متکدیان از اتباع خارجه باشند نسبت به انتقال آن‌ها به اردوگاه اتباع اقدام می‌شود، افراد کودکان کار و ناتوان به سازمان بهزیستی تحویل داده می‌شوند.
مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری قم اظهار داشت: از کلیه شهروندان و زائرین تقاضا داریم در راستای انتظام بخشی شهر کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه(س) و ایجاد شهری عاری از تخلف درشان زائرین و مجاورین یار و مددکار مجموعه مدیریت شهری باشند و همچنین شهروندان می‌توانند پیشنهادات و انتقادات سانده خود را با سامانه 137 شهرداری قم مطرح کنند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
چشم‌انداز صنعت خودرو در برجام منهای 1؛پژو و رنو ماندنی هستند؟

چشم‌انداز صنعت خودرو در برجام منهای 1؛پژو و رنو ماندنی هستند؟

با خروج آمریکا از برجام دو سناریو ماندن و رفتن اروپایی‌ها از صنعت خودرو محتمل است که می تواند وضعیت بازار خودرو را تغییر دهد. هرچند مجلسی‌ها معتقدند قراردادهای خودرویی مانع از خروج یک جانبه خودروسازان خارجی است و منجر به پرداخت غرامت خواهد شد.
ظهور نسل سوم صنعت گردشگری در جهان/ وقتی گردشگر خود را همچون شهروند حس می‌کند

ظهور نسل سوم صنعت گردشگری در جهان/ وقتی گردشگر خود را همچون شهروند حس می‌کند

دبیرکل مجمع جهانی شهرهای اسلامی از ظهور نسل سوم صنعت گردشگری در جهان خبر داد که براساس آن گردشگر، تعامل آموزشی، احساسی، اجتماعی و مشارکتی با مکان و مردمی که در آن سکونت دارند خواھد داشت و از همین رو گردشگر خود را ھمچون شھروند حس می کند.