کد خبر: ۶۷۶۷۹
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۱
مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری قم گفت: در شهر قم تا کنون تعداد 2 هزار و 807 نفر متکدی جمع آوری شده‌اند که به تفکیک جنسیت شامل 2 هزار و 226 مرد و 501 نفر زن می‌شوند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، احمدرضا شفیعی با بیان اینکه جمع‌آوری متکدیان و افراد بلامکان و معتاد در دستور کار اداره کل رفع تخلفات شهری شهرداری است اظهار کرد: این افراد با وضعیت نامطلوب در سطح شهر بخصوص پیرامون حرم مطهر حضور داشتند و چهره شهر را مخدوش می‌کردند که در راستای جمع‌اوری آنها اقداماتی صورت گرفت.
شفیعی افزود: تا کنون تعداد 2 هزار و 807 نفر متکدی از سطح شهر قم جمع آوری شده‌اند که به تفکیک جنسیت شامل 2 هزار و 226 مرد و 501 نفر زن می‌شوند و با توجه به راه‌اندازی مرکز غربالگری تمامی آن‌ها به این ساختمان منتقل شدند و پس از مراحل قانونی توسط دیگر دستگاه‌های استان اقدام لازم جهت ساماندهی صورت ‌می‌گیرد.
وی با اشاره به اینکه براساس آخرین مصوبه شورای اداری کشور درخصوص جمع‌آوری و ساماندهی متکدیان دو وظیفه بعهده شهرداری‌ها واگذارشده است گفت: یکی از وظایف در امر جمع آوری و دیگری اختصاص محلی جهت ساماندهی متکدیان است؛ در امر ساماندهی دیگر سازمان‌ها و ارگان‌ها عهده‌دار ساماندهی هستند که در همین خصوص مرکز غربالگری 6 ماه است توسط شهرداری در شهر قم راه‌اندازی شده و درحال حاضر در امر ساماندهی دراین استان بحمدالله هماهنگی و تعامل خوبی وجود دارد.
شفیعی یادآور شد: افرادی که متکدیان حرفه‌ای و تکراری باشند به دستگاه قضایی معرفی شده و این دستگاه برخورد قانونی لازم را طبق ماده ۷۱۲ با آن‌ها انجام می‌دهد و اگر متکدیان از اتباع خارجه باشند نسبت به انتقال آن‌ها به اردوگاه اتباع اقدام می‌شود، افراد کودکان کار و ناتوان به سازمان بهزیستی تحویل داده می‌شوند.
مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری قم اظهار داشت: از کلیه شهروندان و زائرین تقاضا داریم در راستای انتظام بخشی شهر کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه(س) و ایجاد شهری عاری از تخلف درشان زائرین و مجاورین یار و مددکار مجموعه مدیریت شهری باشند و همچنین شهروندان می‌توانند پیشنهادات و انتقادات سانده خود را با سامانه 137 شهرداری قم مطرح کنند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اجرای تئاترهای محیطی در پلازای میدان ولیعصر

اجرای تئاترهای محیطی در پلازای میدان ولیعصر

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو از انعقاد قرارداد این شرکت با دبیرخانه جشنواره تئاتر خبر داد.
انعقاد توافقنامه ساخت 376 واگن براي متروي تهران

انعقاد توافقنامه ساخت 376 واگن براي متروي تهران

در مراسم انعقاد توافقنامه تامین قطارهای خط ۷ متروی تهران که امروز با حضور شهردار و رئیس شورای شهر تهران برگزار شد، قرار ساخت ۳۷۶ واگن برای متروی تهران گذاشته شد.
پربازدیدترین ها
آخرین اخبار