کد خبر: ۶۷۶۳۰
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۸
شهردار تهران در راهپیمایی ۲۲ بهمن:
شهردار تهران با بیان اینکه «پرچم همواره به عنوان نماد مشترک همه ارزش ها و نقطه اشتراک هویت ملی ما مطرح بوده است» تاکید کرد: پرچم نه تنها به عنوان یک نماد بلکه به عنوان یک سرمایه نمادین است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمد علی نجفی با بیان اینکه ملت ایران امروز به عنوان یک ملت نمونه در بین کشورهای دنیا زبانزد عام و خاص هستند، گفت: کم نبودند کسانی که در همان روزهای آغازین انقلاب ما، عمر این انقلاب را خیلی کوتاه می دیدند و فکر می کرند این انقلاب در مقابل سختی ها، توطئه ها و کارشکنی های داخلی و خارجی خیلی نمی تواند دوام بیاورد و خیلی زود خواهد بود که شاهد فروپاشی نظام جمهوری اسلای خواهند بود؛  اما دیدیم که نظام جمهوری اسلامی ایران به رغم خواست و تمایل بدخواهان، با صلابت، قدرت و استحکام در مقابل همه کارشکنی ها و توطئه ها ایستادگی کرد و راه خود را آنطور که معمار کبیر انقلاب ترسیم کرده بودند، ادامه داد.

شهردار تهران دفاع مقدس و جنگ تحمیلی را یک نمونه از این صلابت و قدرت ملت ایران دانست که دنیا را عاجز کرد و به دنیا فهماند که این انقلاب پایا و پابرجا خواهد بود تا به دست صاحب اصلی اش، حضرت صاحب الزمان (عج) برسد.

نجفی یادآور شد: ما نه تنها از جنگ نهراسیدیم و نتوانست ملت ما راتسلیم کند، بلکه جنگ را به مدرسه ای از عشق و ایثار، کلاسی از همدلی و وحدت، کانونی برای افزایش اقتدار، استقلال و آزادی ملت ایران تبدیل کردیم؛ امروز هم جمهوری اسلامی در مقابل همه چالش ها، دشواری ها و مشکلات پابرجا و مستحکم ایستاده و راه خود را به سمت آن نقطه ایده آل دسترسی به استقلال کامل کشور و آزادی کامل مردم دنبال خواهد کرد.

شهردار تهران یادآور شد: البته در همه دنیا مشکلات، مسایل، چالش ها و دشواری هایی برای اداره کشورها وجود دارد که در کشورما هم به همین ترتیب است اما همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند، تا وقتی که مردم پشتیبان و حامی این نظام مقدس هستند در صحنه های مختلف حضور دارند، کار سازندگی کشور ادامه دارد و این انقلاب هم پابرجا خواهد بود تا نظام جمهوری اسلامی روز به روز پر صلابت تر راه خود را ادامه دهد.

وی با اشاره به آئین برافراشتن بزرگ ترین پرچم جمهوری اسلامی ایران، عنوان کرد: پرچم در اسطوره های ایرانی همواره نماد چندگانه ای از همدلی، همراهی، وحدت، دوستی، صمیمیت، مبارزه بر علیه ظلم و ستم ستیزی ملت ایران بوده است. همچنانکه در شاهنامه فردوسی پرچمی که در دست کاوه آهنگر بود، به عنوان نماد مبارزه با ظلم و فساد تبدیل شد و همواره در دست پادشاهان بر افراشته باقی ماند.

نجفی با بیان اینکه «پرچم همواره به عنوان نماد مشترک همه ارزش ها و نقطه اشتراک هویت ملی ما مطرح بوده است» تاکید کرد: پرچم نه تنها به عنوان یک نماد بلکه به عنوان یک سرمایه نمادین و  با ارزش در کنار ایران و ایرنی وجود داشته است. حتی رنگ های این پرچم مقدس نیز حاوی پیام ها، گفته ها و شعارهای بزرگی برای همه دنیا است.

شهردار تهران افزود: رنگ سبز پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران نمادی از سازندگی، توسعه، رشد و پیشرفت، رنگ سفید نمادی از صلح، آرامش، رغبت و گرایش ملت ما به صلح طلبی و آرامش جویی و رنگ قرمز نیز نمادی از صلابت و قدرت در مقابل بیگانگان و در مقابل هر ظلم و ستمی است که بخواهد بر ملت ما تحمیل شود. این سرمایه نمادین برای ما بسیار با ارزش است همچنانکه وقتی در داخل و خارج از کشو رچشم ما به پرچم مقدس جمهوری اسلامی می افتد، احساس آرامش همراه با غرورو افتخار به ما دست می دهد.

وی ادامه داد:پرچم ایران به خصوص در دوران جمهوری اسلامی از یک طرف به نام مقدس الله مزین شده و نماد ملی را با اعتقادات ایدئولوژیک ما همراه ساخته است و از دیگر سو ۲۲ الله اکبری که بر حاشیه این پرچم نوشته شده، برای همیشه ۲۲ بهمن را در ذهن ایرانی ماندگار می کند.

نجفی به فرموده های اخیر مقام معظم رهبری مبنی بر برگزاری باشور تر مراسم ایام الله ۲۲ بهمن با قدرت و حضور بیشتر مردم اشاره و تصریح کرد:  پیش بینی ایشان امروز محقق خواهد شد و مدیریت شهری تهران نیز برای پرشور تر کردن این برنامه، امروز به ابتکار برافراشته شدن پرچم در این مکان دست زده است؛ امیدوارم این ابتکار تبدیل به سنت حسنه ای شود که هر ساله با حضور همکاران ما در شهرداری و مقامات و گروه های مختلف به شکلی پرشور برگزار شود و این پرچم مقدس تا روز قیام حضرت مهدی (عج) برپا و برافراشته باقی خواهد ماند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
سقوط تاور کرین از ارتفاع 12 متری

سقوط تاور کرین از ارتفاع 12 متری

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از سقوط یک تاور کرین در یک پروژه ساختمانی واقع در جاده مخصوص خبر داد و گفت: خوشبختانه این حادثه تلفات جانی در پی نداشت.
مهمترین  رویداد 26 دی ماه چیست؟

مهمترین رویداد 26 دی ماه چیست؟

۳۹ سال پیش در چنین روزی محمدرضا پهلوی پس از وقایع خونین ۱۷ شهریور و ۱۳ آبان ۵۷، ایران را به مقصد آسوان مصر ترک کرد.