کد خبر: ۶۷۶۲۶
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۲
رئیس شورای شهر گنبدکاووس خبر داد
رئیس شورای اسلامی شهر گنبدکاووس با اشاره به اینکه بودجه سال 96 شهردای این شهر بالغ بر 47 میلیارد تومان بوده است، گفت: بودجه سال 97 شهرداری گنبدکاووس 10 درصد افزایش پیدا خواهد کرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، نبی‌الله آخوندی در گفت‌و‌گو با خبرنگاران و اهالی رسانه و مطبوعات شهرستان گنبدکاووس با تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و تقدیر از حضور حماسی ملت شریف ایران در صحنه، اظهار کرد: از همه رسانه‌ها و مطبوعات که همواره و بدون وقفه برای اعتلای انقلاب اسلامی و اعتلای نام ایران تلاش می‌کنند صمیمانه سپاسگزارم.

وی با بیان اینکه اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر گنبدکاووس از ابتدای شهریور سال جاری با وحدتی مثال‌زدنی کار خود را آغاز کرد، افزود: ما در همان روز نخست آغاز کار شهردار را انتخاب کردیم و حتی نگذاشتیم برای یک ساعت شهرمان بدون شهردار باشد و این در حالی است که بسیاری از شهرها تا ماه‌ها بدون شهردار بودند.

رئیس شورای اسلامی شهر گنبدکاووس با تاکید بر اینکه شورای شهر گنبدکاووس در هر هفته چهار جلسه رسمی دارد، خاطرنشان کرد: جلسه روزهای شنبه در دو تایم سه ساعته برگزار می‌شود که در سه ساعت ابتدایی جلسه به صورت علنی و با حضور مردم و رسانه‌ها برگزار می‌شود.

آخوندی با اشاره به اینکه در شورای اسلامی شهر گنبدکاووس پنج کمیسیون به صورت مرتب جلسات خود را برگزار می‌کند، ادامه داد: اعضای شورای اسلامی شهر با انتخاب خود در ابتدای آغاز کار در این کمیسیون‌ها تقسیم شده‌اند و همواره به در جلسات حاضر هستند و گزارشات مشروح کمیسیون را به صحن شورا می‌آورند.

وی از دیدار و جلسه مشترک با 28 مسوول استانی و شهرستانی در طی 6 ماه نخست آغاز کار شورای اسلامی گنبدکاووس خبر داد و گفت: تا به امروز 110 جلسه رسمی برگزار کرده‌ایم که به صورت میانگین در هر جلسه 6 دستور کار مورد بررسی قرار گرفته است.

رئیس شورای اسلامی شهر گنبدکاووس تدوین بودجه شفاف سال 97 و دفترچه عوارض شهرداری را دو کار بزرگ این شورا در 6 ماهه نخست خدمت دانست و تصریح کرد: هیچ مصوبه‌ای از مصوبات شورای دوره قبل را ابطال نکردیم و امسال تمامی مصوبات و بودجه‌ای که اآها تدوین کرده بودند را اجرایی کردیم.

آخوندی با بیان  اینکه مردم از ما انتظار دارند وعده‌های خود در زمان انتخابات را عملی کنیم، اضافه کرد: ما در این مدت نمی‌توانستیم بار مالی جدید و مسیر جدیدی برای شهرداری تعیین کنیم زیرا باید بودجه بسته شده سال قبل را اجرایی می‌کردیم که قطعا در سال 97 برای تحقق وعده‌هامان با سرعت بسیار بیشتری حرکت خواهیم کرد.

وی با تاکید بر اینکه بودجه سال 96 بالغ بر 47 میلیارد و 300 میلیون تومان بوده است، افزود: اگر این مقدار را تقسیم بر تعداد جمعیت شهر گنبدکاووس کنیم سرانه هر نفر در شهر به 300 هزار تومان می‌شود که به معنای آن است که بسیاری از کارهای ما باید معطل و رها باقی بماند.

رئیس شورای اسلامی شهر گنبدکاووس با اشاره به اینکه از حیث سرانه و بودجه شهرداری گنبدکاووس در زمره شهرداری‌های فقیر محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد: در طی 6 ماه گذشته ما تمام تلاشمان را کردیم تا شهرداری گنبدکاووس را به بانک‌ها بدهکار نکنیم که به لطف خدا امروز ریالی به هیچ بانک و موسسه‌ای بدهکار نیستیم و تسهیلات دریافت نکردیم.

آخوندی با بیان اینکه در ابتدای ورود ما در شورای پنجم شهرداری برای پرداخت حقوق کارکنان خود دچار مشکل بود، ادامه داد: امروز اما با تدبیر و مدیریت شهردار محترم و اعضای شورای اسلامی شهر گنبدکاووس تقریبا به روز هستیم و مشکلی در این حوزه نداریم.

وی با اشاره به اینکه با درآمدهای جدید و متمم بودجه سال 96 بودجه امسال را نیز به 52 میلیارد و 500 میلیون تومان ارتقا دادیم، تصریح کرد: در سال آینده نیز این بودجه با 10 درصد افزایش که در راه بررسی راه‌های تحقق آن هستیم به حدود 60 میلیارد تومان خواهد رسید.

رئیس شورای اسلامی شهر گنبدکاووس با بیان اینکه با وجود فقدان بودجه و عدم برنامه‌ریزی برای اقدامات زیباسازی، از محل صرفه‌جویی و درآمدهای جدید در حوزه روشنایی شهرستان اقدامات مثبتی را آغاز کردیم، گفت: پیمانکار اجرای طرح‌های فانتزی روشنایی در حال اجرای نمونه‌ها و پس از تائید ساخت انبوه اشکال مختلف روشنایی برای قرارگیری در المان‌هاست.
برچسب ها: شهرفردا ، گلستان ، شهرداری
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
سقوط تاور کرین از ارتفاع 12 متری

سقوط تاور کرین از ارتفاع 12 متری

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از سقوط یک تاور کرین در یک پروژه ساختمانی واقع در جاده مخصوص خبر داد و گفت: خوشبختانه این حادثه تلفات جانی در پی نداشت.
مهمترین  رویداد 26 دی ماه چیست؟

مهمترین رویداد 26 دی ماه چیست؟

۳۹ سال پیش در چنین روزی محمدرضا پهلوی پس از وقایع خونین ۱۷ شهریور و ۱۳ آبان ۵۷، ایران را به مقصد آسوان مصر ترک کرد.