کد خبر: ۶۷۶۱۷
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۲:۱۶
کمیته بررسی لوایح شهرداری در راستای بهبود سیمای شهری بررسی کرد
مدیر امور شورای اسلامی شهر و شهرداری مشهد مقدس با اشاره به برگزاری بیستمین جلسه کمیته بررسی لوایح، از طرح پیش‌نویس لایحه بازگشایی و تحصیل حریم بزرگراه آزادی در این جلسه خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، مریم علیزاده در این خصوص گفت: بزرگراه آزادی در حکم ورودی شهر مشهد مقدس از سمت شمال غرب است و هر ساله پذیرای زائران بسیاری از استان‌های شمالی و شهرهای کشور می‌باشد. لذا بهسازی و زیباسازی آن نقش موثری در رضایت‌ ساکنان منطقه و نیز افزایش رضایت‌مندی و ماندگاری زائران دارد.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه در حال حاضر به دلیل وجود صنایع مختلف، زمین‌های بایر و کارخانه‌های آلاینده، محدوده بزرگراه آزادی از نظر زیست‌محیطی و سیمای شهری، وضعیت نابسامانی دارد لذا شهرداری موضوع توافق با صنایع را به منظور تسریع در بازگشایی و تحصیل حریم املاک واقع در محدوده بزرگراه و همچنین اجرای پروژه‌های عمرانی برای ساماندهی و هویت‌بخشی به ورودی شهر مشهد با رعایت تمام حق و حقوقات شهرداری را در دستور کار قرار داده است. 
رییس کمیته بررسی لوایح شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: اعضای کمیته بررسی لوایح، ضمن تاکید بر اهمیت و ضرورت موضوع، با کلیات لایحه موافقت کردند و با توجه به ابعاد حقوقی و درآمدی آن، مقرر شد مفاد لایحه در قالب کارگروهی تخصصی، مورد بازنگری و بررسی دقیق و جامع قرار گیرد.
علیزاده درخصوص مصوبه دیگر این جلسه گفت: تخصیص قطعه زمینی به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی برای احداث کتابخانه نیز توسط اعضای کمیته مورد بحث و بررسی قرار گرفت و با توجه به پیشینه موضوع و وجود تفاهم‌نامه سه‌جانبه میان شهرداری، اداره کل راه و شهرسازی و اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، با ارسال آن به شورای اسلامی شهر در قالب لایحه و با رویکرد واگذاری زمین به صورت عاریه موافقت شد.
به گفته وی، آخرین دستور کار مورد بررسی در این جلسه، لغو مصوبه واگذاری ملک شهرداری به موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلامی نور بود که با توجه به تصمیمات کمیته نظارتی شماره 3 شورای اسلامی شهر در این خصوص، مقرر شد برای ارائه موضوع در قالب طرح، رایزنی و پیگیری‌های لازم صورت گیرد.

 

 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
چشم‌انداز صنعت خودرو در برجام منهای 1؛پژو و رنو ماندنی هستند؟

چشم‌انداز صنعت خودرو در برجام منهای 1؛پژو و رنو ماندنی هستند؟

با خروج آمریکا از برجام دو سناریو ماندن و رفتن اروپایی‌ها از صنعت خودرو محتمل است که می تواند وضعیت بازار خودرو را تغییر دهد. هرچند مجلسی‌ها معتقدند قراردادهای خودرویی مانع از خروج یک جانبه خودروسازان خارجی است و منجر به پرداخت غرامت خواهد شد.
ظهور نسل سوم صنعت گردشگری در جهان/ وقتی گردشگر خود را همچون شهروند حس می‌کند

ظهور نسل سوم صنعت گردشگری در جهان/ وقتی گردشگر خود را همچون شهروند حس می‌کند

دبیرکل مجمع جهانی شهرهای اسلامی از ظهور نسل سوم صنعت گردشگری در جهان خبر داد که براساس آن گردشگر، تعامل آموزشی، احساسی، اجتماعی و مشارکتی با مکان و مردمی که در آن سکونت دارند خواھد داشت و از همین رو گردشگر خود را ھمچون شھروند حس می کند.