کد خبر: ۶۷۶۱۷
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۲:۱۶
کمیته بررسی لوایح شهرداری در راستای بهبود سیمای شهری بررسی کرد
مدیر امور شورای اسلامی شهر و شهرداری مشهد مقدس با اشاره به برگزاری بیستمین جلسه کمیته بررسی لوایح، از طرح پیش‌نویس لایحه بازگشایی و تحصیل حریم بزرگراه آزادی در این جلسه خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، مریم علیزاده در این خصوص گفت: بزرگراه آزادی در حکم ورودی شهر مشهد مقدس از سمت شمال غرب است و هر ساله پذیرای زائران بسیاری از استان‌های شمالی و شهرهای کشور می‌باشد. لذا بهسازی و زیباسازی آن نقش موثری در رضایت‌ ساکنان منطقه و نیز افزایش رضایت‌مندی و ماندگاری زائران دارد.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه در حال حاضر به دلیل وجود صنایع مختلف، زمین‌های بایر و کارخانه‌های آلاینده، محدوده بزرگراه آزادی از نظر زیست‌محیطی و سیمای شهری، وضعیت نابسامانی دارد لذا شهرداری موضوع توافق با صنایع را به منظور تسریع در بازگشایی و تحصیل حریم املاک واقع در محدوده بزرگراه و همچنین اجرای پروژه‌های عمرانی برای ساماندهی و هویت‌بخشی به ورودی شهر مشهد با رعایت تمام حق و حقوقات شهرداری را در دستور کار قرار داده است. 
رییس کمیته بررسی لوایح شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: اعضای کمیته بررسی لوایح، ضمن تاکید بر اهمیت و ضرورت موضوع، با کلیات لایحه موافقت کردند و با توجه به ابعاد حقوقی و درآمدی آن، مقرر شد مفاد لایحه در قالب کارگروهی تخصصی، مورد بازنگری و بررسی دقیق و جامع قرار گیرد.
علیزاده درخصوص مصوبه دیگر این جلسه گفت: تخصیص قطعه زمینی به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی برای احداث کتابخانه نیز توسط اعضای کمیته مورد بحث و بررسی قرار گرفت و با توجه به پیشینه موضوع و وجود تفاهم‌نامه سه‌جانبه میان شهرداری، اداره کل راه و شهرسازی و اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، با ارسال آن به شورای اسلامی شهر در قالب لایحه و با رویکرد واگذاری زمین به صورت عاریه موافقت شد.
به گفته وی، آخرین دستور کار مورد بررسی در این جلسه، لغو مصوبه واگذاری ملک شهرداری به موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلامی نور بود که با توجه به تصمیمات کمیته نظارتی شماره 3 شورای اسلامی شهر در این خصوص، مقرر شد برای ارائه موضوع در قالب طرح، رایزنی و پیگیری‌های لازم صورت گیرد.

 

 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
حریق گسترده یک منزل مسکونی در خیابان فلاح/ مصدومیت شدید 4 تن

حریق گسترده یک منزل مسکونی در خیابان فلاح/ مصدومیت شدید 4 تن

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از حریق گسترده در یک منزل مسکونی در خیابان فلاح خبر داد و گفت: متاسفانه 4 تن دز این حادثه به شدت دچار سوختگی از نواحی مختلف بدن شده اند.
تقدیم لایحه بودجه ۹۸ شهرداری تهران به شورا/ افزایش بودجه حمل و نقل عمومی

تقدیم لایحه بودجه ۹۸ شهرداری تهران به شورا/ افزایش بودجه حمل و نقل عمومی

شهردار تهران صبح امروز لایحه بودجه ۱۳۹۸ را تقدیم مجلس کرد.