کد خبر: ۶۷۴۹۲
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۰:۲۷
طی 40 سال اخیر در گلستان
استاندار گلستان از افتتاح و بهره‌برداری بیش از 40 هزار پروژه طی 40 سال اخیر در این استان خبر داد و این مهم را جزو افتخارات انقلاب اسلامی ایران یاد کرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سید مناف هاشمی در جمع نمازگزاران شهرستان گرگان ضمن تبریک ایام‌الله دهه فجر اظهار کرد: نظام اسلامی منشأ خدمات زیادی بوده و در این مدت تعداد روستاهای تحت پوشش نهضت سوادآموزی بیش از یک‌هزار نقطه روستایی رسیده است.

وی تعداد کتابخانه‌های عمومی در استان را از هفت کتابخانه به 80 کتابخانه عنوان کرد و این مهم را جزو دستاوردهای نظام خواند و تصریح کرد: در مدت 40 سال که از عمر انقلاب اسلامی می‌گذرد اتفاقات بسیار ارزشمندی در نقاط مختلف سراسر کشور رخ داده است.

استاندار گلستان با اشاره به اینکه پوشش تلویزیونی در سراسر استان وجود دارد، گفت: تعداد روستاهای برخوردار از راه آسفالته از 36 روستا به 913 روستا رسیده است.

به گفته هاشمی؛ در این مدت بیش از یک‌هزار روستا در استان گلستان برق‌رسانی شده است این در حالی است که قبل از انقلاب اسلامی هیچ روستایی از نعمت گاز برخوردار نبود اما اکنون 850 روستای استان از گازرسانی بهره‌مند شدند.

وی از افتتاح و کلنگ‌زنی یک‌هزار و 789 طرح در ایام الله دهه فجر خبر داد و بیان کرد: این پروژه‌ها در استان گلستان با بیش از 680 میلیارد تومان افتتاح و کلنگ‌زنی شده است و توانستیم بیش از 2 هزار شغل ایجاد کنیم.

استاندار گلستان بر لزوم افزایش سرمایه گذاری در استان تاکید کرد و گفت: تا پایان سال جاری به همین میزان اعتبار در استان سرمایه گذاری خواهد شد.

هاشمی بیان کرد: تعهد امسال اشتغال استان 19 هزار و 400 شغل بوده که تاکنون 17 هزار شغل محقق شده است.

وی مهم‌ترین عامل پیروزی انقلاب اسلامی را قدرت الهی و دیدگاه‌های امام خمینی(ره) در هدایت این انقلاب عنوان کرد و افزود: انقلاب اسلامی یک انقلاب فرهنگی است و امام خمینی(ره) به عنوان معمار کبیر این انقلاب، آن را به صورتی بنیان نهادند تا زمینه حضور مردم فراهم باشد.

استاندار گلستان با بیان اینکه مقام معظم رهبری ادامه دهنده راه امام راحل هستند، ابراز کرد: حضور مردم در پیروزی انقلاب نقش اساسی داشته و مردم با وحدت و انسجام ملی عامل پیروزی‌های ایران در عرصه‌های مختف بودند.

هاشمی با تاکید بر اینکه خدمات نظام در ایام الله بهمن باید به مردم یادآوری شود، گفت: دستاوردهای انقلاب اسلامی بر کسی پوشیده نیست و کمتر انقلابی در دنیا بوده که این دستاوردهای بزرگ را برای مردم به ارمغان آورد.

وی کاهش فاصله طبقاتی را از دستاوردهای این نظام خواند و گفت: کاهش وابستگی به نفت، پایه‌ریزی اقتصاد مبتنی بر احکام اسلامی، مبارزه با مفاسد مالی، مبارزه با فقر و توسعه مناطق محروم از مواردی است که انقلاب اسلامی در تحقق آن تلاش می‌کند تا عدالت اجتماعی میسر شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
سقوط تاور کرین از ارتفاع 12 متری

سقوط تاور کرین از ارتفاع 12 متری

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از سقوط یک تاور کرین در یک پروژه ساختمانی واقع در جاده مخصوص خبر داد و گفت: خوشبختانه این حادثه تلفات جانی در پی نداشت.
مهمترین  رویداد 26 دی ماه چیست؟

مهمترین رویداد 26 دی ماه چیست؟

۳۹ سال پیش در چنین روزی محمدرضا پهلوی پس از وقایع خونین ۱۷ شهریور و ۱۳ آبان ۵۷، ایران را به مقصد آسوان مصر ترک کرد.