کد خبر: ۶۷۳۵۱
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۵
یک کارشناس آموزشی در گفت‌وگو با شهرفردا
یک کارشناس آموزشی می گوید: کشورهای توسعه یافته با ساختن مدرسه‌های ایمن و قرار دادن تهویه های بزرگ در شرایط آلودگی هوا شرایط مناسبی برای تحطیل کودکان فراهم می‌کنند اما در ایران چاره‌ای جزء تعطیلی مدارس نداریم.
مهدی بهلولی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا» با اشاره به اثرات تعطیلی پیاپی مدارس بخاطر آلودگی هوا گفت: تعطیلی مدارس به علت آلودگی هوا در کنار تعطیلات رسمی باعث کاهش روزهای فعالیت معلمان شده و برنامه تحصیلی آنان را تحت تاثیر قرار می دهد.

وی افزود: آموزش کیفی براساس برنامه‌ریزی زمانی صورت می‌گیرد و نیاز به تکرار و تمرین دارد تعطیلی مداوم مدارس زمان مورد نیاز معلمان را کاهش داده و آنها را ناچار می‌کند به شیوه قدیمی جزوه‌نویسی و نمره روی آورند، لذا کاهش کیفیت آموزش مهمترین صدمه‌ای است که تعطیلی پیاپی مدارس به دنیال دارد.

بهلولی در پاسخ به این سوال که سایر کشورها در چنین مواقعی چه می‌کنند گفت: یکی از ایالت‌های آمریکا که بر اثر آلودگی صنایع با مشکل آلودگی هوا روبروست با ایمن ساختن مدارس و استفاده از دستگاه‌های تهویه‌های بزرگ، هوای مدرسه را برای دانش آموزان پاک کرده و به کمک سرویس و ماسک های استاندارد امکان تحصیل و رفت وآمد دانش آموزان در شرایط تنفسی ایمن فراهم می کند.

وی تاکید کرد: مدارس کشور ما فاقد چنین تجهیزاتی است و در شرایطی که شاخص آلودگی، سلامت دانش آموزان را تهدید می کند چاره‌ای جز تعطیلی مدارس باقی نمی‌گذارد.

این کارشناس آموزشی با اشاره به تعطیلات زمستانی مدارس گفت: این تعطیلات هرچند می تواند تا حدودی در کاهش آلودگی هوا موثر باشد اما بطور یقین در کنار تقویم پر از تعطیلی کشور به برنامه‌ریزی آموزشی کشور صدمه خواهد زد.

بهلولی تاکید کرد: هنوز تحقیقی پیرامون صدمه اقتصادی تعطیلات مدارس بصورت رسمی منتشر نشده است اما مادامیکه برای بحران آلودگی هوا چاره‌ای اندیشیده نشود جامعه ناگزیر به پرداخت هزینه های مادی و معنوی بسیار هنگفتی خواهد بود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
کاهش ۲۳۰ هزار تومانی قیمت سکه+ جدول

کاهش ۲۳۰ هزار تومانی قیمت سکه+ جدول

سکه طرح جدید امروز در بازار تهران با 230 هزار تومان کاهش، 4 میلیون و 771 هزار تومان و دلار با نزول 931 تومانی،16 هزار و 91 تومان فروخته شد.
پیامد آغاز جنگ تجاری آمریکا و چین برای ایران چیست؟

پیامد آغاز جنگ تجاری آمریکا و چین برای ایران چیست؟

شروع جنگ تجاری آمریکا و چین با اعمال تعرفه علیه کالاهای دو کشور در حالی از روز گذشته اجرایی شد که تبعاتی بر اقتصاد دنیا و ایران بجا خواهد گذاشت.