کد خبر: ۶۷۱۹۳
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۶
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی مطرح کرد
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی گفت: سه میلیارد و 200 میلیون ریال اعتبار برای مرحله دوم شناسایی و طرح سند چهارچوب برنامه‌ریزی محدوده‌ها و محلات نیازمند بازآفرینی شهر بجنورد و اسفراین مصوب شده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، علیرضا مصطفی‌زاده گفت: برای ادامه اجرای طرح بازآفرینی شهری در شهرستان بجنورد یک میلیارد و 800 میلیون ریال و در شهرستان اسفراین یک میلیارد و 400 میلیون ریال اعتبار موردنیاز است.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی در ادامه بیان کرد: اکنون مطالعه طرح بازآفرینی شهری در شهرهای شیروان، گرمه و جاجرم انجام‌شده است.

وی با اشاره به وجود 32 محله در سکونتگاه‌های غیررسمی با وسعت 723 هکتار افزود: سکونت شهروندان در سکونتگاه‌های غیررسمی و بافت فرسوده شهری یکی از دغدغه‌های اساسی در شهر و پاشنه آشیل مدیریت شهری در استان و در کشور است.

مصطفی‌زاده عنوان کرد: اکنون شهر بجنورد 565 هکتار بافت ناکارآمد شهری دارد که شامل سکونتگاه‌های غیررسمی و بافت فرسوده است که باید بازآفرینی و توانمند شود.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: 35 درصد از جمعیت 210 هزارنفری شهر بجنورد در سکونتگاه‌های غیررسمی سکونت دارند که به لحاظ میزان جمعیت ساکن در این منطق، شهر بجنورد دومین شهر کشور است.

وی در پایان بابیان اینکه اکنون 21 هزار و 184 خانوار با 88 هزار و 608 نفر جمعیت در 32 محله شهرستان‌های بجنورد، شیروان و اسفراین سکونت دارند افزود: 25 محله در بجنورد با وسعت 522 هکتار، چهار محله در شیروان به وسعت 189 هکتار و سه محله در اسفراین به وسعت 12 هکتار به‌عنوان مناطق حاشیه‌ای این شهرستان‌ها مصوب شده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تهران ناایمن ؛ گسل ها ،خودروها و معتادان متجاهر کجای این معادله هستند؟

تهران ناایمن ؛ گسل ها ،خودروها و معتادان متجاهر کجای این معادله هستند؟

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی گفت : ساخت پروژه های عمرانی به روی گسل های زلزله و تبدیل تهران به اتوبان های چند طبقه برای خودروها کیفیت زندگی را در تهران کاهش داده و ضریب ایمنی را تنزل داده است.
گمشده‌ای به نام

گمشده‌ای به نام "فضای مکث"؛ مشکل بزرگ تحقق شکوفایی شهری

یک صاحب نظر شهرسازی و معماری معتقد است شهرها در کشور ما از عدم وجود فضاهای عمومی به مفهوم علمی آن محروم است و همین امر، تحقق شکوفایی شهری را با یک مشکل بزرگی روبه رو می کند که راه حل آن، بازگشت فضاهای عمومی به ماهیت اصلی آن است.