کد خبر: ۶۷۱۹۳
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۶
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی مطرح کرد
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی گفت: سه میلیارد و 200 میلیون ریال اعتبار برای مرحله دوم شناسایی و طرح سند چهارچوب برنامه‌ریزی محدوده‌ها و محلات نیازمند بازآفرینی شهر بجنورد و اسفراین مصوب شده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، علیرضا مصطفی‌زاده گفت: برای ادامه اجرای طرح بازآفرینی شهری در شهرستان بجنورد یک میلیارد و 800 میلیون ریال و در شهرستان اسفراین یک میلیارد و 400 میلیون ریال اعتبار موردنیاز است.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی در ادامه بیان کرد: اکنون مطالعه طرح بازآفرینی شهری در شهرهای شیروان، گرمه و جاجرم انجام‌شده است.

وی با اشاره به وجود 32 محله در سکونتگاه‌های غیررسمی با وسعت 723 هکتار افزود: سکونت شهروندان در سکونتگاه‌های غیررسمی و بافت فرسوده شهری یکی از دغدغه‌های اساسی در شهر و پاشنه آشیل مدیریت شهری در استان و در کشور است.

مصطفی‌زاده عنوان کرد: اکنون شهر بجنورد 565 هکتار بافت ناکارآمد شهری دارد که شامل سکونتگاه‌های غیررسمی و بافت فرسوده است که باید بازآفرینی و توانمند شود.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: 35 درصد از جمعیت 210 هزارنفری شهر بجنورد در سکونتگاه‌های غیررسمی سکونت دارند که به لحاظ میزان جمعیت ساکن در این منطق، شهر بجنورد دومین شهر کشور است.

وی در پایان بابیان اینکه اکنون 21 هزار و 184 خانوار با 88 هزار و 608 نفر جمعیت در 32 محله شهرستان‌های بجنورد، شیروان و اسفراین سکونت دارند افزود: 25 محله در بجنورد با وسعت 522 هکتار، چهار محله در شیروان به وسعت 189 هکتار و سه محله در اسفراین به وسعت 12 هکتار به‌عنوان مناطق حاشیه‌ای این شهرستان‌ها مصوب شده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
سقوط تاور کرین از ارتفاع 12 متری

سقوط تاور کرین از ارتفاع 12 متری

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از سقوط یک تاور کرین در یک پروژه ساختمانی واقع در جاده مخصوص خبر داد و گفت: خوشبختانه این حادثه تلفات جانی در پی نداشت.
مهمترین  رویداد 26 دی ماه چیست؟

مهمترین رویداد 26 دی ماه چیست؟

۳۹ سال پیش در چنین روزی محمدرضا پهلوی پس از وقایع خونین ۱۷ شهریور و ۱۳ آبان ۵۷، ایران را به مقصد آسوان مصر ترک کرد.