کد خبر: ۶۷۱۳۷
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۹
مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران گفت: تالاب کیسی نوشهر به دلیل ساخت و سازهای بی رویه از بین رفته است و وجود ندارد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، حسینعلی ابراهیمی کارنامی در حاشیه همایش کنوانسیون تالابها در هتل رامسر در گفتگو با خبرنگاران درباره چالش های تالابها، تغییر کاربری اراضی را از چالش های مهم بر سر راه تالابها دانست و اظهار داشت :  تالابی در نوشهر بنام کیسی وجود دارد که این تالاب عملا دیگر بدلیل ساخت و سازهایی  که در درون تالاب ساخته شده ، وجود ندارد.

وی با بیان اینکه ما باید در بهره برداری از منابع آبی رفتار با طبیعت را یاد بگیریم ، خاطر نشان کرد : مشارکت مردم و جوامع محلی در حفظ محیط زیست نیز بسیار تاثیر گذار است.

ابراهیمی اظهار داشت: تغییر اقلیم یکی از چالش های پیش روی تالاب ها بوده که به دلیل کاهش نزولات جوی و افزایش تبخیر و تعرق شاهد تنش آبی در تالابهای مازندران هستیم و در کنار این مهم، بهره برداران حوزه محیط زیست هم نتوانستند خود را  با شرایط وفق بدهند و دقیقا به همین سبب، امروزه شاهد هستیم که هر پدیده طبیعی تبدیل به مخاطره می شود.

وی با بیان اینکه خشکسالی در همه ادوار وجود داشته است، اضافه کرد: با دخالت بیجای انسانی در طبیعت و برداشت بی رویه از منابع آبی بویژه آبهای زیر زمینی باعث شدیم تا منابع آبی بشدت کاهش پیدا کند.

 مدیر کل محیط زیست مازندران  با اشاره به سد سازی های متعدد و غیر کارشناسی شده  در بالادست بسیاری از تالاب ها ، تصریح کرد : در  پی این سد سازی  ها حق آبه تالاب ها داده نمی شود  و از طرفی دیگر ، مستقر شدن صنایع در بالادست تالاب ها هم آب بری بسیار داشته و هم سبب آلایندگی منابع آب شده و به تالاب ها وصل می شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
همخوان نبودن انتظارات معلولین با امکانات شهرداری

همخوان نبودن انتظارات معلولین با امکانات شهرداری

شهردار تهران با بیان اینکه تهران بیش از ۱۰۰ هزار معلول دارد، گفت: انتظارات این افراد با امکانات شهرداری همخوانی ندارد.
استمرار بی ثباتی در بازار ارز ؛ سهم دولت در مدیریت بازار چقدر است؟

استمرار بی ثباتی در بازار ارز ؛ سهم دولت در مدیریت بازار چقدر است؟

نرخ ارز که طی هفته های اخیر روند صعودی خود را حفظ کرده است به گفته کارشناسان از هیچ قانونی تبعیت نکرده و شرط بندی دلالان و نبود سیاست صحیح ارزی مهمترین دلیل ناپایداری نرخ ارز گزارش شده است.