کد خبر: ۶۷۱۳۷
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۹
مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران گفت: تالاب کیسی نوشهر به دلیل ساخت و سازهای بی رویه از بین رفته است و وجود ندارد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، حسینعلی ابراهیمی کارنامی در حاشیه همایش کنوانسیون تالابها در هتل رامسر در گفتگو با خبرنگاران درباره چالش های تالابها، تغییر کاربری اراضی را از چالش های مهم بر سر راه تالابها دانست و اظهار داشت :  تالابی در نوشهر بنام کیسی وجود دارد که این تالاب عملا دیگر بدلیل ساخت و سازهایی  که در درون تالاب ساخته شده ، وجود ندارد.

وی با بیان اینکه ما باید در بهره برداری از منابع آبی رفتار با طبیعت را یاد بگیریم ، خاطر نشان کرد : مشارکت مردم و جوامع محلی در حفظ محیط زیست نیز بسیار تاثیر گذار است.

ابراهیمی اظهار داشت: تغییر اقلیم یکی از چالش های پیش روی تالاب ها بوده که به دلیل کاهش نزولات جوی و افزایش تبخیر و تعرق شاهد تنش آبی در تالابهای مازندران هستیم و در کنار این مهم، بهره برداران حوزه محیط زیست هم نتوانستند خود را  با شرایط وفق بدهند و دقیقا به همین سبب، امروزه شاهد هستیم که هر پدیده طبیعی تبدیل به مخاطره می شود.

وی با بیان اینکه خشکسالی در همه ادوار وجود داشته است، اضافه کرد: با دخالت بیجای انسانی در طبیعت و برداشت بی رویه از منابع آبی بویژه آبهای زیر زمینی باعث شدیم تا منابع آبی بشدت کاهش پیدا کند.

 مدیر کل محیط زیست مازندران  با اشاره به سد سازی های متعدد و غیر کارشناسی شده  در بالادست بسیاری از تالاب ها ، تصریح کرد : در  پی این سد سازی  ها حق آبه تالاب ها داده نمی شود  و از طرفی دیگر ، مستقر شدن صنایع در بالادست تالاب ها هم آب بری بسیار داشته و هم سبب آلایندگی منابع آب شده و به تالاب ها وصل می شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اجرای تئاترهای محیطی در پلازای میدان ولیعصر

اجرای تئاترهای محیطی در پلازای میدان ولیعصر

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو از انعقاد قرارداد این شرکت با دبیرخانه جشنواره تئاتر خبر داد.
انعقاد توافقنامه ساخت 376 واگن براي متروي تهران

انعقاد توافقنامه ساخت 376 واگن براي متروي تهران

در مراسم انعقاد توافقنامه تامین قطارهای خط ۷ متروی تهران که امروز با حضور شهردار و رئیس شورای شهر تهران برگزار شد، قرار ساخت ۳۷۶ واگن برای متروی تهران گذاشته شد.