کد خبر: ۶۷۰۹۰
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۲
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان‌شمالی:
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان‌شمالی گفت: بر اساس تصمیم‌گیری‌ها تنها به میزان ۱۶۰ متر برای هر واحد مسکونی شهری با شرط ایجاد پارکینگ، خدماتی همچون صدور پروانه شهرداری و ارائه نقشه و انجام نظارت فنی سازمان نظام‌مهندسی به‌رایگان در اختیار آنان قرار می‌گیرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمدحسین علی نیا در نشست ستاد بازسازی مناطق زلزله زده استان اظهار داشت: برای یک واحد مسکونی آسیب‌دیده احداثی اگر فردی متقاضی بازسازی آن بیشتر از متراژ تعیین‌شده باشد، باید خود فرد مازاد آن را پرداخت کند که البته برای این افراد از سوی سازمان نظام‌مهندسی و شهرداری تخفیف لازم اعمال خواهد شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان‌شمالی اشاره داشت: در مناطق شهری تعداد واحدهای احصاء شده احداثی توسط بنیاد مسکن انقلاب بیشتر از تعداد متقاضیان کنونی است و بنابراین از صاحبان منازل مسکونی که به‌صورت احداثی و یا تعمیری اعلام‌شده است با مراجعه به بنیاد مسکن از تسهیلات و تخفیفات موجود در  احداث و بازسازی منازل آسیب‌دیده خود بهره‌مند شوند.

وی در ادامه به روند بازسازی منازل مسکونی روستایی اشاره داشت و تصریح کرد: روند بازسازی با اهتمام بنیاد مسکن و دستگاه‌های ذی‌ربط در حال پیگیری است و تاکنون از 2500 واحد تخریبی روستایی 1409 واحد پایان کار خود را دریافت کرده‌اند.

علی نیا در ادامه تأکید کرد: روند عملیاتی جابجایی دو روستای قره چای و پسرکانلو شتاب بگیرد و همچنین بانک‌های عامل پیگیر ابلاغ مابقی تسهیلات و موضوع استمهال وام‌های مسکن مهر گلستان شهر باشند.

در این نشست همچنین معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور هم که باهدف بررسی روند بازسازی مناطق زلزله‌زده در استان حضور یافته است، گفت: روند بازسازی مناطق روستایی به خوبی در حال پیگیری است و امیدواریم تا پایان بهار سال 97 شاهد اتمام کارها باشیم.

عزیز الله مهدیان نیز در این نشست گفت: در بخش مناطق شهری 2500 واحد مسکونی به صورت احداثی کارشناسی شده است که 30 میلیون تومان تسهیلات با کارمزد 5 درصد، 6 میلیون تومان وام بلاعوض و 3 میلیون تومان وام معیشتی همراه با خدمات رایگان از سوی شهرداری و سازمان فنی مهندسی مانند صدور پروانه، نقشه و نظارت رایگان به آنان تعلق می‌گیرد که از مردم می‌خواهیم از این فرصت بهره‌مند شوند.

مهدیان افزود: به تعداد واحدهای تعمیری و احداثی احصاء شده در استان تسهیلات تعلق می‌گیرد و ما به مردم این خطه این اطمینان را می‌دهیم که تا پایان روند بازسازی در کنار آنان خواهیم بود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بوی ماه مهر در شهر/ تصاویر

بوی ماه مهر در شهر/ تصاویر

همه ساله با شروع ماه مهر کوچه ها و خیابان ها رنگ و بوی دیگری پیدا می کنند و شور و شوق دانش آموزان جلوه زیبایی به جامعه می بخشد.
روس‌ها می‌توانند خودوری پوتین را بخرند/ تصاویر

روس‌ها می‌توانند خودوری پوتین را بخرند/ تصاویر

روس‌ها به زودی فرصت خرید نسخه کوچک‌تر از خودروی رسمی ولادیمیر پوتین را خواهند داشت، زیرا خودروی لوکس اوروس سنات در نمایشگاه مسکو معرفی شده است. هدف نهایی این شرکت فروش ۱۰ هزار خودرو در سال است.