کد خبر: ۶۷۰۳۶
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۷
مدیرکل هواشناسی استان البرز از رخداد پدیده وارونگی در کرج و افزایش آلاینده‌ها در هوای استان البرز خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، منصور رحمانیان اظهار داشت: تحلیل آخرین الگوهای پیش یابی حاکی از استقرار جوی پایدار و رخداد وارونگی در سطوح زیرین جو در پهنه وسیعی از کشور و از جمله استان البرز است.

وی با توجه به این تحلیل افزود: این حالت برای روزهای دوشنبه و سه شنبه هفته جاری از شدت بیشتری برخوردار است که پی‌آمد آن غبار محلی، انباشت و افزایش آلاینده‌ها در شهرهای استان از قبیل کرج و هشتگرد است.

وی ادامه داد: این آلاینده‌ها عمدتا ذرات گرد و غبار و از نوع  PM2.5 هستند که کیفیت هوای کرج را در سطح "ناسالم برای گروههای حساس" و "ناسالم" قرار خواهد داد.

مدیرکل هواشناسی استان البرز عنوان کرد: با توجه به تشدید وضعیت آلودگی هوا از شهروندان در تمام رده های سنی و به ویژه افراد دارای بیماری‌های قلبی، ریوی،کودکان و سالمندان تقاضا می‌شود که حتی الامکان در موارد غیر ضروری از منزل خارج نشده یا در صورت ضرورت از فعالیت‌های طولانی و سنگین خارج از منزل اجتناب ورزند.

رحمانیان تصریح کرد: لازم به ذکر است که به دلیل قطر بسیار کوچک ذرات گرد و غبار و آلاینده‌ها تا 2.5 میکرون و کمتر، استفاده از ماسک‌های پزشکی و دهان‌بندهای کاغذی و پارچه‌ای رایج اثری در کاهش تنفس آلاینده‌ها ندارند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تهران ناایمن ؛ گسل ها ،خودروها و معتادان متجاهر کجای این معادله هستند؟

تهران ناایمن ؛ گسل ها ،خودروها و معتادان متجاهر کجای این معادله هستند؟

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی گفت : ساخت پروژه های عمرانی به روی گسل های زلزله و تبدیل تهران به اتوبان های چند طبقه برای خودروها کیفیت زندگی را در تهران کاهش داده و ضریب ایمنی را تنزل داده است.
گمشده‌ای به نام

گمشده‌ای به نام "فضای مکث"؛ مشکل بزرگ تحقق شکوفایی شهری

یک صاحب نظر شهرسازی و معماری معتقد است شهرها در کشور ما از عدم وجود فضاهای عمومی به مفهوم علمی آن محروم است و همین امر، تحقق شکوفایی شهری را با یک مشکل بزرگی روبه رو می کند که راه حل آن، بازگشت فضاهای عمومی به ماهیت اصلی آن است.