کد خبر: ۶۷۰۳۶
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۷
مدیرکل هواشناسی استان البرز از رخداد پدیده وارونگی در کرج و افزایش آلاینده‌ها در هوای استان البرز خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، منصور رحمانیان اظهار داشت: تحلیل آخرین الگوهای پیش یابی حاکی از استقرار جوی پایدار و رخداد وارونگی در سطوح زیرین جو در پهنه وسیعی از کشور و از جمله استان البرز است.

وی با توجه به این تحلیل افزود: این حالت برای روزهای دوشنبه و سه شنبه هفته جاری از شدت بیشتری برخوردار است که پی‌آمد آن غبار محلی، انباشت و افزایش آلاینده‌ها در شهرهای استان از قبیل کرج و هشتگرد است.

وی ادامه داد: این آلاینده‌ها عمدتا ذرات گرد و غبار و از نوع  PM2.5 هستند که کیفیت هوای کرج را در سطح "ناسالم برای گروههای حساس" و "ناسالم" قرار خواهد داد.

مدیرکل هواشناسی استان البرز عنوان کرد: با توجه به تشدید وضعیت آلودگی هوا از شهروندان در تمام رده های سنی و به ویژه افراد دارای بیماری‌های قلبی، ریوی،کودکان و سالمندان تقاضا می‌شود که حتی الامکان در موارد غیر ضروری از منزل خارج نشده یا در صورت ضرورت از فعالیت‌های طولانی و سنگین خارج از منزل اجتناب ورزند.

رحمانیان تصریح کرد: لازم به ذکر است که به دلیل قطر بسیار کوچک ذرات گرد و غبار و آلاینده‌ها تا 2.5 میکرون و کمتر، استفاده از ماسک‌های پزشکی و دهان‌بندهای کاغذی و پارچه‌ای رایج اثری در کاهش تنفس آلاینده‌ها ندارند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
پرواز دلار در برابر سقوط ریال/دلار 3 هزار تومانی به تاریخ پیوست

پرواز دلار در برابر سقوط ریال/دلار 3 هزار تومانی به تاریخ پیوست

با خلق دلار حدود 5000 هزار تومانی، تابو پرواز دلار شکست و ارزش پول ملی کشورمان به پایین ترین سطح ممکن در تاریخ ایران رسید، رکوردی که با خود معیشت ایرانیان را تکان خواهد داد، آنهم از نوع زلزله 9 ریشتری.
هشدار؛ طلای دست دوم و بدون فاکتور نخرید!

هشدار؛ طلای دست دوم و بدون فاکتور نخرید!

برخی کارشناسان معتقدند با توجه به رکود حاکم بر بازار و رکود زنی طلا ممکن است قاچاق این فلز گرانبها و همچنین بورس طلای کم اجرت و دست دوم تقویت شود.