کد خبر: ۶۷۰۰۸
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۴
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری اراک گفت: این سازمان تجهیزات لازم جهت اطفای حریق و حوادث شیمیایی و نفتی ندارد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، مسعود آقازیارتی در صحن رسمی شورای شهر عنوان کرد: به دلیل مشکلات اقتصادی موجود در کشور اکثر سازمان های آتش نشانی شهرداری ها با چالش های جدی مواجه هستند، اما با این وجود سازمان آتش نشانی شهرداری اراک در قیاس با شهرهای هم سطح خود وضعیت مطلوبی دارد.

وی با اشاره به کاستی و کمبودهای موجود در این سازمان گفت: تجهیزات مورد نیاز شهرداری‌ها اروپایی و گرانقیمت است و باید بودجه های بالایی برای آن اختصاص یابد .

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری اراک تصریح کرد: با توجه به بلند مرتبه‌سازی‌ها در اراک ضرورت وجود حداقل یک خودرو نردبان ٦٨ متری در شهر محسوس است که البته سازمان همیاری تعهداتی برای تامین آن داده بود که تاکنون اجرایی نشده است که خوشبختانه در لایحه بودجه شهرداری اعتباری برای آن اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه قبل از افزایش قیمت دلار رقم خرید نردبان ٧.٥ میلیارد تومان اعلام شد که با افزایش قیمت دلار قطعا این رقم نیز افزایش خواهد داشت، عنوان کرد: در کنار این نردبان تامین ست تنفسی یکی از نیازهای اصلی سازمان است که طی یک سال اخیر ٣٠ ست تنفسی به تعداد ماموران شیفت کاری در هر ایستگاه وجود دارد که البته متناسب با استاندارد نیست.

آقازیارتی، خرید تجهیزات حفاظت فردی برای هر نفر را نیازمند ٢٥ میلیون تومان عنوان کرد و گفت: خرید لباس معمولی برای هر آتش نشانی ٤ میلیون تومان نیاز دارد که قطعا اختصاص این ارقام توسط شهرداری و سازمان ممکن نیست.

وی با اشاره به کمبود نیرو در این سازمان از صدور مجوزات لازم جهت استخدام نیرو در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری اراک اضافه کرد: سازمان آتش نشانی اراک در حال حاضر خدمات‌رسانی استانی را به انجام می‌رساند به طوری که حوادث غواصی و امداد و نجات کوهستان توسط نیروهای این سازمان ارائه می‌شود و علاوه بر آن با توجه به تردد روزانه 2000 تانکر نفتی و شیمیایی از کمربندی‌های شهر و نبود تجهیزات اطفای حریق شیمیایی و نفتی باید شرکت نفت در این راستا حمایتگر سازمان باشد.

رئیس شورای شهر اراک در ادامه نبود تعداد کامل ست تنفسی، نبود تعداد کامل لباس ضد حریق، نبود تعداد کافی ماسک فیلتردار و کلاه و چکمه، نبود نردبا ٦٤ ، ٥٢ متری، فقدان دوره آموزشی ویژه برسنل، فقدان حضور روانشناسی جهت کاهش فشار ناشی از کار و فقدان برنامه‌ریزی مدون و ادامه امور سازمان آتش‌نشانی با رویکرد روزمرگی را بخشی از مشکلات این سازمان عنوان کرد.

به گزارش ایسنا، دکتر کاوه فلک افلاکی در صحن رسمی شورای شهر اراک با اشاره به ایام مبارک دهه فجر عنوان کرد: با وجود موانعی که از آغاز پیروزی انقلاب اسلامی وجود داشته است اما دستاوردهای شگرفی در این دوران حاصل شده است.

وی گفت: انقلاب اسلامی همواره تحقق عدالت همه جانبه و رفع فقر را دنبال کرده است، اما همچنان شاهد فقر و اختلاف طبقات اجتماعی در جامعه هستیم که با اهداف بلند انقلاب سازگار نیست.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تهران ناایمن ؛ گسل ها ،خودروها و معتادان متجاهر کجای این معادله هستند؟

تهران ناایمن ؛ گسل ها ،خودروها و معتادان متجاهر کجای این معادله هستند؟

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی گفت : ساخت پروژه های عمرانی به روی گسل های زلزله و تبدیل تهران به اتوبان های چند طبقه برای خودروها کیفیت زندگی را در تهران کاهش داده و ضریب ایمنی را تنزل داده است.
گمشده‌ای به نام

گمشده‌ای به نام "فضای مکث"؛ مشکل بزرگ تحقق شکوفایی شهری

یک صاحب نظر شهرسازی و معماری معتقد است شهرها در کشور ما از عدم وجود فضاهای عمومی به مفهوم علمی آن محروم است و همین امر، تحقق شکوفایی شهری را با یک مشکل بزرگی روبه رو می کند که راه حل آن، بازگشت فضاهای عمومی به ماهیت اصلی آن است.