کد خبر: ۶۶۶۸۴
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۹
استاندار تهران با اشاره به لزوم توجه به معادن استان تهران با تأکید بر ممنوعیت خام‌فروشی در معادن استان گفت: با توجه به صنایع تبدیلی در حوزه معادن باید محصولات را فرآوری و ارزش افزوده ایجاد کنیم.
محمدحسین مقیمی امروز در نخستین جلسه شورای معادن استان تهران که با حضور اعضاء شورا برگزار شد ضمن تسلیت ایام فاطمیه اظهار داشت: باید این شورا بتواند در زمینه معادن، صنایع معدنی و صادرات محصولات معدنی موفق باشد به گونه‌ای که نیاز به واردات محصولات نداشته باشیم.

وی ضمن اشاره به اهمیت بخش معدن افزود: بخش معدن بسیار مهم است تا جایی که معدن جزو سرمایه‌های ملی است از این رو حفظ، حراست و نگهداری آن ضرورت زیادی دارد.

استاندار تهران تصریح کرد: شورای عالی معادن بعد از انقلاب با جدیت کار خود را شروع کرد در سال بعد از انقلاب تعداد کمی از کارشناسان معدن داشتیم که به رغم این مسئله کارهای خوبی انجام شد.

مقیمی با بیان اینکه امروزه با توجه به حجم کارشناسان باید فعالیت بیشتری انجام داد گفت: زمینه برای توسعه بخش معدن فراهم است البته محدودیت‌هایی به ویژه در زمینه موانع محیط‌زیستی وجود دارد که باید به آن توجه کرد.

وی با اشاره به لزوم شناخت معادن کشور عنوان کرد: باید برای اکتشاف هزینه کنیم و شناسایی بیشتری داشته باشیم تا به شناخت بهتری از معادن برسیم، در استان تهران نیز می‌توان کار اکتشافی خوبی انجام داد، بر این اساس نخستین دستور این جلسه شناسایی معادن استان و شناسایی ذخایر آن است.

استاندار تهران بیان کرد: در کنار معادن شن و ماسه که نیاز استان است بهره‌برداری از معادن جدید نیز ضرورت دارد، ضمن اینکه پشتیبانی از معدن‌کاران و کسانی که در این بخش‌ها کار می‌کنند هم اهمیت دارد چرا که فعالیت در معدن بسیار سخت و دشوار است.

مقیمی با اشاره به لزوم توجه به صنایع تبدیلی گفت: صنایع تبدیلی در حوزه معادن مورد توجه قرار گیرد، خام‌فروشی صورت نگیرد بلکه باید محصول را فرآوری و ارزش افزوده ایجاد کنیم و حتی بتوانیم زمینه صادرات را نیز فعال کنیم تا محصولات معدنی به بخش تأثیرگذاری در اقتصاد کشور تبدیل شود.

وی خطاب به اعضای شورای معادن استان تهران خاطرنشان کرد: اعضای جلسه همکاری لازم را داشته باشند تا پرونده‌ها در شورای معادن استان مشخص باشد و به نتیجه مطلوب برسد، هدف اصلی این است که بخش معدن استان فعال و زمینه اشتغالزایی و افزایش درآمد مردم فراهم شود.

استاندار تهران در پایان با اشاره به لزوم همراهی دستگاه‌های مسئول جهت فعال شدن معادن استان خاطرنشان کرد: در راستای توسعه فعالیت‌ها باید به قانون توجه شود، ضمن اینکه مسائل مربوط به محیط‌زیست نیز رعایت شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بوی ماه مهر در شهر/ تصاویر

بوی ماه مهر در شهر/ تصاویر

همه ساله با شروع ماه مهر کوچه ها و خیابان ها رنگ و بوی دیگری پیدا می کنند و شور و شوق دانش آموزان جلوه زیبایی به جامعه می بخشد.
روس‌ها می‌توانند خودوری پوتین را بخرند/ تصاویر

روس‌ها می‌توانند خودوری پوتین را بخرند/ تصاویر

روس‌ها به زودی فرصت خرید نسخه کوچک‌تر از خودروی رسمی ولادیمیر پوتین را خواهند داشت، زیرا خودروی لوکس اوروس سنات در نمایشگاه مسکو معرفی شده است. هدف نهایی این شرکت فروش ۱۰ هزار خودرو در سال است.