کد خبر: ۶۶۶۸۴
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۹
استاندار تهران با اشاره به لزوم توجه به معادن استان تهران با تأکید بر ممنوعیت خام‌فروشی در معادن استان گفت: با توجه به صنایع تبدیلی در حوزه معادن باید محصولات را فرآوری و ارزش افزوده ایجاد کنیم.
محمدحسین مقیمی امروز در نخستین جلسه شورای معادن استان تهران که با حضور اعضاء شورا برگزار شد ضمن تسلیت ایام فاطمیه اظهار داشت: باید این شورا بتواند در زمینه معادن، صنایع معدنی و صادرات محصولات معدنی موفق باشد به گونه‌ای که نیاز به واردات محصولات نداشته باشیم.

وی ضمن اشاره به اهمیت بخش معدن افزود: بخش معدن بسیار مهم است تا جایی که معدن جزو سرمایه‌های ملی است از این رو حفظ، حراست و نگهداری آن ضرورت زیادی دارد.

استاندار تهران تصریح کرد: شورای عالی معادن بعد از انقلاب با جدیت کار خود را شروع کرد در سال بعد از انقلاب تعداد کمی از کارشناسان معدن داشتیم که به رغم این مسئله کارهای خوبی انجام شد.

مقیمی با بیان اینکه امروزه با توجه به حجم کارشناسان باید فعالیت بیشتری انجام داد گفت: زمینه برای توسعه بخش معدن فراهم است البته محدودیت‌هایی به ویژه در زمینه موانع محیط‌زیستی وجود دارد که باید به آن توجه کرد.

وی با اشاره به لزوم شناخت معادن کشور عنوان کرد: باید برای اکتشاف هزینه کنیم و شناسایی بیشتری داشته باشیم تا به شناخت بهتری از معادن برسیم، در استان تهران نیز می‌توان کار اکتشافی خوبی انجام داد، بر این اساس نخستین دستور این جلسه شناسایی معادن استان و شناسایی ذخایر آن است.

استاندار تهران بیان کرد: در کنار معادن شن و ماسه که نیاز استان است بهره‌برداری از معادن جدید نیز ضرورت دارد، ضمن اینکه پشتیبانی از معدن‌کاران و کسانی که در این بخش‌ها کار می‌کنند هم اهمیت دارد چرا که فعالیت در معدن بسیار سخت و دشوار است.

مقیمی با اشاره به لزوم توجه به صنایع تبدیلی گفت: صنایع تبدیلی در حوزه معادن مورد توجه قرار گیرد، خام‌فروشی صورت نگیرد بلکه باید محصول را فرآوری و ارزش افزوده ایجاد کنیم و حتی بتوانیم زمینه صادرات را نیز فعال کنیم تا محصولات معدنی به بخش تأثیرگذاری در اقتصاد کشور تبدیل شود.

وی خطاب به اعضای شورای معادن استان تهران خاطرنشان کرد: اعضای جلسه همکاری لازم را داشته باشند تا پرونده‌ها در شورای معادن استان مشخص باشد و به نتیجه مطلوب برسد، هدف اصلی این است که بخش معدن استان فعال و زمینه اشتغالزایی و افزایش درآمد مردم فراهم شود.

استاندار تهران در پایان با اشاره به لزوم همراهی دستگاه‌های مسئول جهت فعال شدن معادن استان خاطرنشان کرد: در راستای توسعه فعالیت‌ها باید به قانون توجه شود، ضمن اینکه مسائل مربوط به محیط‌زیست نیز رعایت شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تهران ناایمن ؛ گسل ها ،خودروها و معتادان متجاهر کجای این معادله هستند؟

تهران ناایمن ؛ گسل ها ،خودروها و معتادان متجاهر کجای این معادله هستند؟

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی گفت : ساخت پروژه های عمرانی به روی گسل های زلزله و تبدیل تهران به اتوبان های چند طبقه برای خودروها کیفیت زندگی را در تهران کاهش داده و ضریب ایمنی را تنزل داده است.
گمشده‌ای به نام

گمشده‌ای به نام "فضای مکث"؛ مشکل بزرگ تحقق شکوفایی شهری

یک صاحب نظر شهرسازی و معماری معتقد است شهرها در کشور ما از عدم وجود فضاهای عمومی به مفهوم علمی آن محروم است و همین امر، تحقق شکوفایی شهری را با یک مشکل بزرگی روبه رو می کند که راه حل آن، بازگشت فضاهای عمومی به ماهیت اصلی آن است.