کد خبر: ۶۶۶۰۴
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۸
با استفاده از تجربیات کشور کره
رئیس شورای اسلامی شهر قزوین گفت: درصدد هستیم با استفاده از تجربیات کشور کره تهدید مدیریت پسماند در قزوین را به فرصت تبدیل کنیم.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، نشستی مشترک شهردار قزوین، اعضای شورای اسلامی شهر با هیأت کره‌ای در خصوص مدیریت پسماند برگزار شد.

در این نشست مشترک مجموعه مدیریت شهری قزوین با هیأتی متخصص از کشور کره جنوبی در خصوص اهمیت مدیریت پسماند در شهرها و انعقاد تفاهم‌نامه در این راستا بحث و تبادل نظر کردند.

حکمت الله داوودی رئیس شورای اسلامی شهر قزوین در نشست مشترک مجموعه مدیریت شهری با هیأتی از کره جنوبی اظهار داشت: یکی از چالش‌های شهرهای بزرگ دنیا، مدیریت پسماندهای بخش خانگی، صنعتی و یا بیمارستانی است که محیط زیست را به طور جدی مورد تخریب قرار می‌دهد.

وی تأکید کرد: شهرها با استفاده از تجربیات و دانش یکدیگر، این زباله‌ها را که نوعی تهدید محیط زیستی به شمار می‌آید، به فرصت تبدیل کرده و راه مهار و دفن مناسب آن را می‌یابند.

رئیس شورای اسلامی شهر قزوین یادآور شد: امیدواریم در این نشست بتوانیم با استفاده از دانش کشور کره در زمینه مدیریت پسماندها به نتایج خوبی برسیم و تهدیدات این بخش را به فرصت تبدیل کنیم.

داوودی در خاتمه گفت: امیدوارم هیأت کره‌ای، مدتی که در قزوین حضور دارند از جاذبه‌های تاریخی و گردشگری شهر بهره ببرند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تهران ناایمن ؛ گسل ها ،خودروها و معتادان متجاهر کجای این معادله هستند؟

تهران ناایمن ؛ گسل ها ،خودروها و معتادان متجاهر کجای این معادله هستند؟

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی گفت : ساخت پروژه های عمرانی به روی گسل های زلزله و تبدیل تهران به اتوبان های چند طبقه برای خودروها کیفیت زندگی را در تهران کاهش داده و ضریب ایمنی را تنزل داده است.
گمشده‌ای به نام

گمشده‌ای به نام "فضای مکث"؛ مشکل بزرگ تحقق شکوفایی شهری

یک صاحب نظر شهرسازی و معماری معتقد است شهرها در کشور ما از عدم وجود فضاهای عمومی به مفهوم علمی آن محروم است و همین امر، تحقق شکوفایی شهری را با یک مشکل بزرگی روبه رو می کند که راه حل آن، بازگشت فضاهای عمومی به ماهیت اصلی آن است.