کد خبر: ۶۶۶۰۴
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۸
با استفاده از تجربیات کشور کره
رئیس شورای اسلامی شهر قزوین گفت: درصدد هستیم با استفاده از تجربیات کشور کره تهدید مدیریت پسماند در قزوین را به فرصت تبدیل کنیم.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، نشستی مشترک شهردار قزوین، اعضای شورای اسلامی شهر با هیأت کره‌ای در خصوص مدیریت پسماند برگزار شد.

در این نشست مشترک مجموعه مدیریت شهری قزوین با هیأتی متخصص از کشور کره جنوبی در خصوص اهمیت مدیریت پسماند در شهرها و انعقاد تفاهم‌نامه در این راستا بحث و تبادل نظر کردند.

حکمت الله داوودی رئیس شورای اسلامی شهر قزوین در نشست مشترک مجموعه مدیریت شهری با هیأتی از کره جنوبی اظهار داشت: یکی از چالش‌های شهرهای بزرگ دنیا، مدیریت پسماندهای بخش خانگی، صنعتی و یا بیمارستانی است که محیط زیست را به طور جدی مورد تخریب قرار می‌دهد.

وی تأکید کرد: شهرها با استفاده از تجربیات و دانش یکدیگر، این زباله‌ها را که نوعی تهدید محیط زیستی به شمار می‌آید، به فرصت تبدیل کرده و راه مهار و دفن مناسب آن را می‌یابند.

رئیس شورای اسلامی شهر قزوین یادآور شد: امیدواریم در این نشست بتوانیم با استفاده از دانش کشور کره در زمینه مدیریت پسماندها به نتایج خوبی برسیم و تهدیدات این بخش را به فرصت تبدیل کنیم.

داوودی در خاتمه گفت: امیدوارم هیأت کره‌ای، مدتی که در قزوین حضور دارند از جاذبه‌های تاریخی و گردشگری شهر بهره ببرند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
چشم‌انداز صنعت خودرو در برجام منهای 1؛پژو و رنو ماندنی هستند؟

چشم‌انداز صنعت خودرو در برجام منهای 1؛پژو و رنو ماندنی هستند؟

با خروج آمریکا از برجام دو سناریو ماندن و رفتن اروپایی‌ها از صنعت خودرو محتمل است که می تواند وضعیت بازار خودرو را تغییر دهد. هرچند مجلسی‌ها معتقدند قراردادهای خودرویی مانع از خروج یک جانبه خودروسازان خارجی است و منجر به پرداخت غرامت خواهد شد.
ظهور نسل سوم صنعت گردشگری در جهان/ وقتی گردشگر خود را همچون شهروند حس می‌کند

ظهور نسل سوم صنعت گردشگری در جهان/ وقتی گردشگر خود را همچون شهروند حس می‌کند

دبیرکل مجمع جهانی شهرهای اسلامی از ظهور نسل سوم صنعت گردشگری در جهان خبر داد که براساس آن گردشگر، تعامل آموزشی، احساسی، اجتماعی و مشارکتی با مکان و مردمی که در آن سکونت دارند خواھد داشت و از همین رو گردشگر خود را ھمچون شھروند حس می کند.