کد خبر: ۶۶۵۹۸
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۳
رئیس شورای شهر قزوین:
رئیس شورای اسلامی شهر قزوین گفت: ساخت پارکینگ طبقاتی در دستور کار شهرداری طی سال 97 باشد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، حکمت‌اله داودی در جلسه شورای اسلامی شهر قزوین با ادامه بررسی بودجه 97 شهرداری قزوین که در تالار اجتماعات این شورا برگزار شد، اظهار داشت: ساختن پارکینگ‌های مهر و ماه با ظرفیت 700 جای پارک، فردوسی و البرز هزینه‌هایی برای شهرداری دارد که باید روند احداث آن‌ها در سطح شهر قزوین ادامه یابد.

وی ادامه داد: در شهر قزوین پارکینگ طبقاتی وجود ندارد که شهرداری باید به ساخت چنین پارکینگ‌هایی طی سال 97 اقدام کند.

رئیس شورای اسلامی شهر قزوین خاطرنشان کرد: درآمد حاصل از تغییر کاربری‌ها پنج میلیارد تومان در بودجه 97 شهرداری قزوین بوده که در سال جاری سه میلیارد و 400 میلیون تومان است.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین هم در ادامه این جلسه عنوان کرد: عوارض کمیسیون ماده 100، حذف و کسری پارکینگ هر دو به مبلغ 77 میلیارد تومان می‌شود که این مطلب بیانگر رشد 34 درصدی جرایم این کمیسیون در سال آینده است.

 احد چگینی با بیان اینکه پنج میلیارد تومان در عوارض حذف پارکینگ و 10 میلیارد تومان در کسری پارکینگ در نظر گرفته شده است، تشریح کرد: با توجه به این مبلغ، باید 15 میلیارد تومان در ساخت پارکینگ هزینه شود.

وی توضیح داد: اگر 10 میلیارد تومان در عوارض جرایم پارکینگ در نظر گرفته شده، باید 800 میلیون تومان در ساخت پارکینگ طبقاتی هزینه شود.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین مطرح کرد: شهرداری باید در ساخت پارکینگ طبقاتی اهتمام داشته باشد تا خدمات خوبی به شهروندان قزوینی در خصوص پارک کردن خودروها ارائه شود.

در ادامه جلسه محسن حق‌شناس دیگر عضو شورای اسلامی شهر قزوین بیان کرد: با توجه به شرایط رونق صنعت ساختمان شهرداری باید کد کمیسیون ماده 100 را از 70 به 80 میلیارد تومان افزایش دهد.

در این جلسه کد درآمد حاصل از خدمات شهری و پاکسازی یک میلیارد و 500 میلیون تومان در بودجه 97 شهرداری قزوین در نظر گرفته شده که نسبت به سال گذشته سه برابر افزایش داشته است.

مهدی عبدالرزاقی عضو شورای اسلامی شهر قزوین هم گفت: کد درآمد حاصل از خدمات شهری و پاکسازی تا یک میلیارد تومان نزدیک واقعیت است و امکان محقق شدن آن وجود دارد به همین دلیل باید این رقم کاهش یابد.

در ادامه علی نعیمی‌پور مدیر بودجه شهرداری قزوین یادآور شد: 60 درصد مطالبات شهرداری از دستگاه‌های اجرایی برای هزینه‌های جاری و 40 درصد مابقی برای هزینه‌های عمرانی صرف می‌شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
چشم‌انداز صنعت خودرو در برجام منهای 1؛پژو و رنو ماندنی هستند؟

چشم‌انداز صنعت خودرو در برجام منهای 1؛پژو و رنو ماندنی هستند؟

با خروج آمریکا از برجام دو سناریو ماندن و رفتن اروپایی‌ها از صنعت خودرو محتمل است که می تواند وضعیت بازار خودرو را تغییر دهد. هرچند مجلسی‌ها معتقدند قراردادهای خودرویی مانع از خروج یک جانبه خودروسازان خارجی است و منجر به پرداخت غرامت خواهد شد.
ظهور نسل سوم صنعت گردشگری در جهان/ وقتی گردشگر خود را همچون شهروند حس می‌کند

ظهور نسل سوم صنعت گردشگری در جهان/ وقتی گردشگر خود را همچون شهروند حس می‌کند

دبیرکل مجمع جهانی شهرهای اسلامی از ظهور نسل سوم صنعت گردشگری در جهان خبر داد که براساس آن گردشگر، تعامل آموزشی، احساسی، اجتماعی و مشارکتی با مکان و مردمی که در آن سکونت دارند خواھد داشت و از همین رو گردشگر خود را ھمچون شھروند حس می کند.