کد خبر: ۶۶۵۹۸
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۳
رئیس شورای شهر قزوین:
رئیس شورای اسلامی شهر قزوین گفت: ساخت پارکینگ طبقاتی در دستور کار شهرداری طی سال 97 باشد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، حکمت‌اله داودی در جلسه شورای اسلامی شهر قزوین با ادامه بررسی بودجه 97 شهرداری قزوین که در تالار اجتماعات این شورا برگزار شد، اظهار داشت: ساختن پارکینگ‌های مهر و ماه با ظرفیت 700 جای پارک، فردوسی و البرز هزینه‌هایی برای شهرداری دارد که باید روند احداث آن‌ها در سطح شهر قزوین ادامه یابد.

وی ادامه داد: در شهر قزوین پارکینگ طبقاتی وجود ندارد که شهرداری باید به ساخت چنین پارکینگ‌هایی طی سال 97 اقدام کند.

رئیس شورای اسلامی شهر قزوین خاطرنشان کرد: درآمد حاصل از تغییر کاربری‌ها پنج میلیارد تومان در بودجه 97 شهرداری قزوین بوده که در سال جاری سه میلیارد و 400 میلیون تومان است.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین هم در ادامه این جلسه عنوان کرد: عوارض کمیسیون ماده 100، حذف و کسری پارکینگ هر دو به مبلغ 77 میلیارد تومان می‌شود که این مطلب بیانگر رشد 34 درصدی جرایم این کمیسیون در سال آینده است.

 احد چگینی با بیان اینکه پنج میلیارد تومان در عوارض حذف پارکینگ و 10 میلیارد تومان در کسری پارکینگ در نظر گرفته شده است، تشریح کرد: با توجه به این مبلغ، باید 15 میلیارد تومان در ساخت پارکینگ هزینه شود.

وی توضیح داد: اگر 10 میلیارد تومان در عوارض جرایم پارکینگ در نظر گرفته شده، باید 800 میلیون تومان در ساخت پارکینگ طبقاتی هزینه شود.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین مطرح کرد: شهرداری باید در ساخت پارکینگ طبقاتی اهتمام داشته باشد تا خدمات خوبی به شهروندان قزوینی در خصوص پارک کردن خودروها ارائه شود.

در ادامه جلسه محسن حق‌شناس دیگر عضو شورای اسلامی شهر قزوین بیان کرد: با توجه به شرایط رونق صنعت ساختمان شهرداری باید کد کمیسیون ماده 100 را از 70 به 80 میلیارد تومان افزایش دهد.

در این جلسه کد درآمد حاصل از خدمات شهری و پاکسازی یک میلیارد و 500 میلیون تومان در بودجه 97 شهرداری قزوین در نظر گرفته شده که نسبت به سال گذشته سه برابر افزایش داشته است.

مهدی عبدالرزاقی عضو شورای اسلامی شهر قزوین هم گفت: کد درآمد حاصل از خدمات شهری و پاکسازی تا یک میلیارد تومان نزدیک واقعیت است و امکان محقق شدن آن وجود دارد به همین دلیل باید این رقم کاهش یابد.

در ادامه علی نعیمی‌پور مدیر بودجه شهرداری قزوین یادآور شد: 60 درصد مطالبات شهرداری از دستگاه‌های اجرایی برای هزینه‌های جاری و 40 درصد مابقی برای هزینه‌های عمرانی صرف می‌شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تهران ناایمن ؛ گسل ها ،خودروها و معتادان متجاهر کجای این معادله هستند؟

تهران ناایمن ؛ گسل ها ،خودروها و معتادان متجاهر کجای این معادله هستند؟

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی گفت : ساخت پروژه های عمرانی به روی گسل های زلزله و تبدیل تهران به اتوبان های چند طبقه برای خودروها کیفیت زندگی را در تهران کاهش داده و ضریب ایمنی را تنزل داده است.
گمشده‌ای به نام

گمشده‌ای به نام "فضای مکث"؛ مشکل بزرگ تحقق شکوفایی شهری

یک صاحب نظر شهرسازی و معماری معتقد است شهرها در کشور ما از عدم وجود فضاهای عمومی به مفهوم علمی آن محروم است و همین امر، تحقق شکوفایی شهری را با یک مشکل بزرگی روبه رو می کند که راه حل آن، بازگشت فضاهای عمومی به ماهیت اصلی آن است.