کد خبر: ۶۶۵۹۶
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۰
مدیرکل میراث فرهنگی قزوین تأکید کرد
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین بر ظرفیت صندوق احیا برای مرمت بناهای تاریخی، تعریف کاربری مناسب بناها و تأمین نیازهای زیرساختی توسعه گردشگری در مناطق مختلف کشور تأکید کرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمدعلی حضرتی در بازدید از غرفه صندوق احیا و بهره‌برداری از بناها و اماکن تاریخی– فرهنگی کشور در نمایشگاه گردشگری تهران با اشاره به فعالیت‌های این نهاد اظهار داشت: صندوق حفظ و احیا یکی از ظرفیت‌های مهم در زمینه مرمت بناهای تاریخی و تعریف کاربری مناسب برای بناها به شمار می‌رود که بیشتر پروژه‌های تحت نظارت و مدیریت این صندوق توانسته علاوه بر تأمین رضایت عموم، زمینه مناسبی را برای مشارکت سازنده سرمایه‌گذاران در این حوزه فراهم کند.

وی اجرای پروژه‌های صندوق حفظ و احیا در توسعه گردشگری بومی را مهم خواند و تصریح کرد: پروژه‌های تحت مدیریت صندوق حفظ و احیا از مرحله تجهیز کارگاه تا نظارت و بهره‌برداری می‌تواند یک چرخه اشتغال را در محدوده اجرای پروژه ایجاد کرده و علاوه بر آن به ارتقا کیفی معیشت، سطح سلیقه، دانش و مناسبات اجتماعی افرادی که در پیرامون پروژه زندگی می‌کنند، منجر شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین صنعت گردشگری را یکی از پیشران‌های اقتصادی کشور خواند و افزود: با توجه به شاخص‌های کلی صنعت گردشگری که در اقتصاد مقاومتی با آن روبه‌رو هستیم، گردشگری یکی از پیشران‌های اقتصادی است که نقشی به مراتب موفق‌تر از صنعت در ایجاد اشتغال پایدار را ایفا می‌کند.

حضرتی تصریح کرد: ورود صندوق به اجرای پروژه‌های این حوزه علاوه بر سرمایه‌گذاری در منطقه‌ای خاص، موجب ایجاد اشتغال در آن منطقه می‌شود.

این مسؤول یادآور شد: امیدوارم با افزایش همکاری و تعامل صندوق با ادارات کل استان‌ها بتوانیم در کیفیت بخشیدن به مراحل نظارت در مرمت و بهره‌برداری از بناهای تاریخی اقدام‌های مؤثر و سازنده‌ای را به انجام برسانیم
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تهران ناایمن ؛ گسل ها ،خودروها و معتادان متجاهر کجای این معادله هستند؟

تهران ناایمن ؛ گسل ها ،خودروها و معتادان متجاهر کجای این معادله هستند؟

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی گفت : ساخت پروژه های عمرانی به روی گسل های زلزله و تبدیل تهران به اتوبان های چند طبقه برای خودروها کیفیت زندگی را در تهران کاهش داده و ضریب ایمنی را تنزل داده است.
گمشده‌ای به نام

گمشده‌ای به نام "فضای مکث"؛ مشکل بزرگ تحقق شکوفایی شهری

یک صاحب نظر شهرسازی و معماری معتقد است شهرها در کشور ما از عدم وجود فضاهای عمومی به مفهوم علمی آن محروم است و همین امر، تحقق شکوفایی شهری را با یک مشکل بزرگی روبه رو می کند که راه حل آن، بازگشت فضاهای عمومی به ماهیت اصلی آن است.