کد خبر: ۶۶۵۹۶
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۰
مدیرکل میراث فرهنگی قزوین تأکید کرد
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین بر ظرفیت صندوق احیا برای مرمت بناهای تاریخی، تعریف کاربری مناسب بناها و تأمین نیازهای زیرساختی توسعه گردشگری در مناطق مختلف کشور تأکید کرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمدعلی حضرتی در بازدید از غرفه صندوق احیا و بهره‌برداری از بناها و اماکن تاریخی– فرهنگی کشور در نمایشگاه گردشگری تهران با اشاره به فعالیت‌های این نهاد اظهار داشت: صندوق حفظ و احیا یکی از ظرفیت‌های مهم در زمینه مرمت بناهای تاریخی و تعریف کاربری مناسب برای بناها به شمار می‌رود که بیشتر پروژه‌های تحت نظارت و مدیریت این صندوق توانسته علاوه بر تأمین رضایت عموم، زمینه مناسبی را برای مشارکت سازنده سرمایه‌گذاران در این حوزه فراهم کند.

وی اجرای پروژه‌های صندوق حفظ و احیا در توسعه گردشگری بومی را مهم خواند و تصریح کرد: پروژه‌های تحت مدیریت صندوق حفظ و احیا از مرحله تجهیز کارگاه تا نظارت و بهره‌برداری می‌تواند یک چرخه اشتغال را در محدوده اجرای پروژه ایجاد کرده و علاوه بر آن به ارتقا کیفی معیشت، سطح سلیقه، دانش و مناسبات اجتماعی افرادی که در پیرامون پروژه زندگی می‌کنند، منجر شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین صنعت گردشگری را یکی از پیشران‌های اقتصادی کشور خواند و افزود: با توجه به شاخص‌های کلی صنعت گردشگری که در اقتصاد مقاومتی با آن روبه‌رو هستیم، گردشگری یکی از پیشران‌های اقتصادی است که نقشی به مراتب موفق‌تر از صنعت در ایجاد اشتغال پایدار را ایفا می‌کند.

حضرتی تصریح کرد: ورود صندوق به اجرای پروژه‌های این حوزه علاوه بر سرمایه‌گذاری در منطقه‌ای خاص، موجب ایجاد اشتغال در آن منطقه می‌شود.

این مسؤول یادآور شد: امیدوارم با افزایش همکاری و تعامل صندوق با ادارات کل استان‌ها بتوانیم در کیفیت بخشیدن به مراحل نظارت در مرمت و بهره‌برداری از بناهای تاریخی اقدام‌های مؤثر و سازنده‌ای را به انجام برسانیم
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
همخوان نبودن انتظارات معلولین با امکانات شهرداری

همخوان نبودن انتظارات معلولین با امکانات شهرداری

شهردار تهران با بیان اینکه تهران بیش از ۱۰۰ هزار معلول دارد، گفت: انتظارات این افراد با امکانات شهرداری همخوانی ندارد.
استمرار بی ثباتی در بازار ارز ؛ سهم دولت در مدیریت بازار چقدر است؟

استمرار بی ثباتی در بازار ارز ؛ سهم دولت در مدیریت بازار چقدر است؟

نرخ ارز که طی هفته های اخیر روند صعودی خود را حفظ کرده است به گفته کارشناسان از هیچ قانونی تبعیت نکرده و شرط بندی دلالان و نبود سیاست صحیح ارزی مهمترین دلیل ناپایداری نرخ ارز گزارش شده است.