کد خبر: ۶۶۵۹۶
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۰
مدیرکل میراث فرهنگی قزوین تأکید کرد
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین بر ظرفیت صندوق احیا برای مرمت بناهای تاریخی، تعریف کاربری مناسب بناها و تأمین نیازهای زیرساختی توسعه گردشگری در مناطق مختلف کشور تأکید کرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمدعلی حضرتی در بازدید از غرفه صندوق احیا و بهره‌برداری از بناها و اماکن تاریخی– فرهنگی کشور در نمایشگاه گردشگری تهران با اشاره به فعالیت‌های این نهاد اظهار داشت: صندوق حفظ و احیا یکی از ظرفیت‌های مهم در زمینه مرمت بناهای تاریخی و تعریف کاربری مناسب برای بناها به شمار می‌رود که بیشتر پروژه‌های تحت نظارت و مدیریت این صندوق توانسته علاوه بر تأمین رضایت عموم، زمینه مناسبی را برای مشارکت سازنده سرمایه‌گذاران در این حوزه فراهم کند.

وی اجرای پروژه‌های صندوق حفظ و احیا در توسعه گردشگری بومی را مهم خواند و تصریح کرد: پروژه‌های تحت مدیریت صندوق حفظ و احیا از مرحله تجهیز کارگاه تا نظارت و بهره‌برداری می‌تواند یک چرخه اشتغال را در محدوده اجرای پروژه ایجاد کرده و علاوه بر آن به ارتقا کیفی معیشت، سطح سلیقه، دانش و مناسبات اجتماعی افرادی که در پیرامون پروژه زندگی می‌کنند، منجر شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین صنعت گردشگری را یکی از پیشران‌های اقتصادی کشور خواند و افزود: با توجه به شاخص‌های کلی صنعت گردشگری که در اقتصاد مقاومتی با آن روبه‌رو هستیم، گردشگری یکی از پیشران‌های اقتصادی است که نقشی به مراتب موفق‌تر از صنعت در ایجاد اشتغال پایدار را ایفا می‌کند.

حضرتی تصریح کرد: ورود صندوق به اجرای پروژه‌های این حوزه علاوه بر سرمایه‌گذاری در منطقه‌ای خاص، موجب ایجاد اشتغال در آن منطقه می‌شود.

این مسؤول یادآور شد: امیدوارم با افزایش همکاری و تعامل صندوق با ادارات کل استان‌ها بتوانیم در کیفیت بخشیدن به مراحل نظارت در مرمت و بهره‌برداری از بناهای تاریخی اقدام‌های مؤثر و سازنده‌ای را به انجام برسانیم
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اجرای تئاترهای محیطی در پلازای میدان ولیعصر

اجرای تئاترهای محیطی در پلازای میدان ولیعصر

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو از انعقاد قرارداد این شرکت با دبیرخانه جشنواره تئاتر خبر داد.
انعقاد توافقنامه ساخت 376 واگن براي متروي تهران

انعقاد توافقنامه ساخت 376 واگن براي متروي تهران

در مراسم انعقاد توافقنامه تامین قطارهای خط ۷ متروی تهران که امروز با حضور شهردار و رئیس شورای شهر تهران برگزار شد، قرار ساخت ۳۷۶ واگن برای متروی تهران گذاشته شد.