کد خبر: ۶۶۵۹۴
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۹
رئیس کمیسیون حمل‌ و نقل شورای شهر قزوین:
رئیس کمیسیون حمل‌ و نقل و امور زیر بنایی شورای اسلامی شهر قزوین گفت: باید از 40 درصد درآمد اتباع بیگانه که به شهرداری داده می‌شود، 20 درصد آن به شورای شهرستان واریز شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، احد چگینی در جلسه شورای اسلامی شهر قزوین که با ادامه بررسی بودجه 97 شهرداری قزوین در تالار اجتماعات این شورا برگزار شد، اظهار داشت: کد اتباع بیگانه در بودجه 96 شهرداری قزوین 600 میلیون تومان تصویب شده اما 84 میلیون تومان محقق شده است.

وی بیان کرد: مطلب فوق بیانگر این است که تناسبی بین بودجه مصوب شده و محقق شده وجود ندارد که این روند درستی نیست و باید اصلاح شود.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین اضافه کرد: باید از کد اتباع بیگانه شهرداری مبلغی به شورای شهرستان پرداخت شود که این مهم در سال جاری انجام نشده است و هر ساله این موضوع را تذکر می‌دهم اما توجهی نمی‌شود.

چگینی خاطرنشان کرد: باید از 40 درصد درآمد اتباع بیگانه که به شهرداری داده می‌شود، 20 درصد آن به شورای شهرستان واریز و به شوراهای فرادست و مظلوم کمک شود.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین هم در ادامه مطرح کرد: براساس قوانین اتباع بیگانه برای هر عضو خانواده که اقامت می‌گیرند باید مبلغی را پرداخت کنند.

فرج‌اله فصیحی‌رامندی بیان کرد: اتباع بیگانه سرشماری می‌شوند و آن‌ها برای تمدید کارت اقامت باید مبلغی را پرداخت کنند که این مبلغ باید 50 درصد به حساب شهرداری و مابقی به حساب استانداری واریز شود.

وی اضافه کرد: در این زمینه استانداری 60 درصد مبلغ را برداشت کرده و 40 درصد به حساب شهرداری واریز می‌کند که این روند درست نیست.

وی خاطرنشان کرد: سال 93 از اتباع بیگانه به شهرداری مبلغ 400 میلیون تومان واریز  و در سال 94 پولی پرداخت نشد و همچنین سال گذشته 298 میلیون تومان واریز شده و سال جاری هم مسؤولان مربوطه تلاش دارند از استانداری دریافت کنند.

این عضو شورا توضیح داد: قانون گفته 50 درصد مبلغ اتباع بیگانه به استانداری و مابقی شهرداری واریز شود اما استانداری 60 درصد از این مبلغ را برای خود برداشت می‌کند و مابقی را به شهرداری می‌دهد.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین یادآور شد: در برخی شهرها دفاتر اتباع بیگانه تشکیل شده و افاغنه به این دفاتر مراجعه کرده و حق اقامت پرداخت می‌کنند و این دفاتر هم هر جا باشد، برای شهرداری همان شهر است.

وی بیان کرد: کد کسب درآمد از اتباع بیگانه در بودجه 97 شهرداری قزوین 600 میلیون تومان پیش‌بینی شده که عدد بالایی نیست.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تهران ناایمن ؛ گسل ها ،خودروها و معتادان متجاهر کجای این معادله هستند؟

تهران ناایمن ؛ گسل ها ،خودروها و معتادان متجاهر کجای این معادله هستند؟

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی گفت : ساخت پروژه های عمرانی به روی گسل های زلزله و تبدیل تهران به اتوبان های چند طبقه برای خودروها کیفیت زندگی را در تهران کاهش داده و ضریب ایمنی را تنزل داده است.
گمشده‌ای به نام

گمشده‌ای به نام "فضای مکث"؛ مشکل بزرگ تحقق شکوفایی شهری

یک صاحب نظر شهرسازی و معماری معتقد است شهرها در کشور ما از عدم وجود فضاهای عمومی به مفهوم علمی آن محروم است و همین امر، تحقق شکوفایی شهری را با یک مشکل بزرگی روبه رو می کند که راه حل آن، بازگشت فضاهای عمومی به ماهیت اصلی آن است.