کد خبر: ۶۶۵۹۴
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۹
رئیس کمیسیون حمل‌ و نقل شورای شهر قزوین:
رئیس کمیسیون حمل‌ و نقل و امور زیر بنایی شورای اسلامی شهر قزوین گفت: باید از 40 درصد درآمد اتباع بیگانه که به شهرداری داده می‌شود، 20 درصد آن به شورای شهرستان واریز شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، احد چگینی در جلسه شورای اسلامی شهر قزوین که با ادامه بررسی بودجه 97 شهرداری قزوین در تالار اجتماعات این شورا برگزار شد، اظهار داشت: کد اتباع بیگانه در بودجه 96 شهرداری قزوین 600 میلیون تومان تصویب شده اما 84 میلیون تومان محقق شده است.

وی بیان کرد: مطلب فوق بیانگر این است که تناسبی بین بودجه مصوب شده و محقق شده وجود ندارد که این روند درستی نیست و باید اصلاح شود.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین اضافه کرد: باید از کد اتباع بیگانه شهرداری مبلغی به شورای شهرستان پرداخت شود که این مهم در سال جاری انجام نشده است و هر ساله این موضوع را تذکر می‌دهم اما توجهی نمی‌شود.

چگینی خاطرنشان کرد: باید از 40 درصد درآمد اتباع بیگانه که به شهرداری داده می‌شود، 20 درصد آن به شورای شهرستان واریز و به شوراهای فرادست و مظلوم کمک شود.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین هم در ادامه مطرح کرد: براساس قوانین اتباع بیگانه برای هر عضو خانواده که اقامت می‌گیرند باید مبلغی را پرداخت کنند.

فرج‌اله فصیحی‌رامندی بیان کرد: اتباع بیگانه سرشماری می‌شوند و آن‌ها برای تمدید کارت اقامت باید مبلغی را پرداخت کنند که این مبلغ باید 50 درصد به حساب شهرداری و مابقی به حساب استانداری واریز شود.

وی اضافه کرد: در این زمینه استانداری 60 درصد مبلغ را برداشت کرده و 40 درصد به حساب شهرداری واریز می‌کند که این روند درست نیست.

وی خاطرنشان کرد: سال 93 از اتباع بیگانه به شهرداری مبلغ 400 میلیون تومان واریز  و در سال 94 پولی پرداخت نشد و همچنین سال گذشته 298 میلیون تومان واریز شده و سال جاری هم مسؤولان مربوطه تلاش دارند از استانداری دریافت کنند.

این عضو شورا توضیح داد: قانون گفته 50 درصد مبلغ اتباع بیگانه به استانداری و مابقی شهرداری واریز شود اما استانداری 60 درصد از این مبلغ را برای خود برداشت می‌کند و مابقی را به شهرداری می‌دهد.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین یادآور شد: در برخی شهرها دفاتر اتباع بیگانه تشکیل شده و افاغنه به این دفاتر مراجعه کرده و حق اقامت پرداخت می‌کنند و این دفاتر هم هر جا باشد، برای شهرداری همان شهر است.

وی بیان کرد: کد کسب درآمد از اتباع بیگانه در بودجه 97 شهرداری قزوین 600 میلیون تومان پیش‌بینی شده که عدد بالایی نیست.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
چشم‌انداز صنعت خودرو در برجام منهای 1؛پژو و رنو ماندنی هستند؟

چشم‌انداز صنعت خودرو در برجام منهای 1؛پژو و رنو ماندنی هستند؟

با خروج آمریکا از برجام دو سناریو ماندن و رفتن اروپایی‌ها از صنعت خودرو محتمل است که می تواند وضعیت بازار خودرو را تغییر دهد. هرچند مجلسی‌ها معتقدند قراردادهای خودرویی مانع از خروج یک جانبه خودروسازان خارجی است و منجر به پرداخت غرامت خواهد شد.
ظهور نسل سوم صنعت گردشگری در جهان/ وقتی گردشگر خود را همچون شهروند حس می‌کند

ظهور نسل سوم صنعت گردشگری در جهان/ وقتی گردشگر خود را همچون شهروند حس می‌کند

دبیرکل مجمع جهانی شهرهای اسلامی از ظهور نسل سوم صنعت گردشگری در جهان خبر داد که براساس آن گردشگر، تعامل آموزشی، احساسی، اجتماعی و مشارکتی با مکان و مردمی که در آن سکونت دارند خواھد داشت و از همین رو گردشگر خود را ھمچون شھروند حس می کند.