کد خبر: ۶۶۵۹۳
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۸
عضو شورای شهر قزوین:
عضو شورای اسلامی شهر قزوین با اشاره به توسعه گردشگری در قزوین گفت: باید موانع جذب گردشگری در این شهر کاهش یابد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، جلسه شورای اسلامی شهر قزوین با ادامه بررسی بودجه 97 شهرداری قزوین در تالار اجتماعات این شورا برگزار شد.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین در این جلسه با اشاره به اهمیت جذب گردشگر اظهار داشت: قزوین مقصد گردشگری نیست و هنوز گردشگران برای رفتن به شمال از قزوین عبور می‌کنند ولی در این شهر نمی‌مانند.

احد چگینی اضافه کرد: قزوین هنوز به جایگاه اصلی خود در موضوع گردشگری نرسیده و باید بیش از این تلاش شود تا گردشگر جذب کند.

وی خاطرنشان کرد: شهرهایی همانند مازندران و شیراز به بالندگی و پیشرفت رسیدند به همین دلیل از گردشگران برای ارائه خدمات مبالغی از آن‌ها دریافت می‌کنند.

رئیس کمیسیون حمل‌ و نقل و امور زیر بنایی شورای اسلامی شهر قزوین با اشاره به اینکه باید موانع جذب گردشگری در شهر قزوین کاهش یابد، تصریح کرد: حق ورود به بوستان ملی باراجین که یک هزار تومان بوده باید کاهش یابد زیرا رویکرد مجموعه مدیریت شهری توجه و توسعه گردشگری است.

چگینی بیان کرد: وقتی رویکرد مجموعه مدیریت شهری، توسعه گردشگری است باید هر موضوعی که مانع جذب گردشگر است، برطرف شود.

این مسؤول مطرح کرد: مسؤولان مربوطه باید پیوست بودجه 97 شهرداری قزوین را در اختیار اعضای شورای اسلامی شهر قزوین قرار دهند تا آن‌ها از کدهای بودجه اطلاعات کافی داشته باشند و با دقت بررسی کنند.

* پیوست بودجه در اختیار اعضای شورا باشد

عضو شورای اسلامی شهر قزوین تشریح کرد: اگر پیوست بودجه در اختیار اعضای شورای اسلامی شهر قزوین باشد، بسیاری از سؤالات اعضای شورا پاسخ داده شده و در هنگام بررسی کدها تعداد سؤالات کمتر می‌شود.

چگینی یادآور شد: همان طور که بودجه به صورت کاغذی ارائه شده است، پیوست آن را هم باید کاغذی به اعضا ارائه دهند.

مدیر بودجه شهرداری قزوین هم در ادامه جلسه عنوان کرد: حجم مطالب بودجه بالا است به همین دلیل به صورت سی‌دی در اختیار اعضای شورای اسلامی شهر قزوین قرار می‌گیرد.

علی نعیمی‌پور خاطرنشان کرد: پیوست بودجه 97 شهرداری قزوین هم به همه اعضای شورای اسلامی شهر قزوین ارائه شده است.

در ادامه جلسه مهدی عبدالرزاقی دیگر عضو شورای اسلامی شهر قزوین هم بیان کرد: اعضای شورا سیستم و اتاق اختصاصی ندارند که CD را مشاهده کنند به همین دلیل به صورت کاغذی در اختیار آن‌ها قرار گیرد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تهران ناایمن ؛ گسل ها ،خودروها و معتادان متجاهر کجای این معادله هستند؟

تهران ناایمن ؛ گسل ها ،خودروها و معتادان متجاهر کجای این معادله هستند؟

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی گفت : ساخت پروژه های عمرانی به روی گسل های زلزله و تبدیل تهران به اتوبان های چند طبقه برای خودروها کیفیت زندگی را در تهران کاهش داده و ضریب ایمنی را تنزل داده است.
گمشده‌ای به نام

گمشده‌ای به نام "فضای مکث"؛ مشکل بزرگ تحقق شکوفایی شهری

یک صاحب نظر شهرسازی و معماری معتقد است شهرها در کشور ما از عدم وجود فضاهای عمومی به مفهوم علمی آن محروم است و همین امر، تحقق شکوفایی شهری را با یک مشکل بزرگی روبه رو می کند که راه حل آن، بازگشت فضاهای عمومی به ماهیت اصلی آن است.