کد خبر: ۶۶۴۷۵
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۱
مدیرکل راه و شهرسازی گیلان گفت: گیلان به دلیل قرارگیری درکریدور شمال – جنوب و شرق به غرب و گردشگرپذیر بودن از مناطق پرترافیک کشور است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، علی خاوری‌ با اشاره به اهمیت احداث محور سراوان-سنگر- سیاهکل در کاهش بار ترافیکی، ازآن به عنوان پروژه‌‌ای حیاتی یاد کرد که بهره‌برداری از آن نقش مهمی در توزیع بار ترافیکی استان دارد.

وی با بیان اینکه گیلان از متراکم ترین استان‌های کشور است، افزود: گیلان بدلیل قرارگیری درکریدور شمال – جنوب و شرق به غرب و گردشگرپذیر بودن از مناطق پر ترافیک کشور است و عبور کالا و مسافر سبب ایجاد ترافیک روز افزون در استان شده که با بهره‌برداری از این طرح از حد فاصل تقاطع سراوان در بزرگراه رشت- امام زاده هاشم در مسیر تهران به رشت و رشت به لاهیجان به میزان 30 کیلومتر کاهش یافته است.

خاوری با بیان اینکه طول کلی پروژه 22 کیلومتر است، خاطر‌نشان کرد: این محور به صورت دو خط رفت و برگشت به عنوان راه اصلی باعرض 13 متر به منظور تکمیل کمربندی رشت، فومن از تقاطع غیر همسطح کنارگذر جنوبی رشت(فومن،شفت، سراوان) آغاز و به شهر سیاهکل ختم می‌شود.

وی تصریح کرد: فاز اول این محور به طول 17.5 کیلومتر در دهه مبارکه فجر سال 1394 به بهره‌برداری رسید و از 4.5 کیلومتر باقیمانده یک کیلومتر انجام شده و مابقی پایان سال 97 به پایان می‌رسد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
سقوط تاور کرین از ارتفاع 12 متری

سقوط تاور کرین از ارتفاع 12 متری

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از سقوط یک تاور کرین در یک پروژه ساختمانی واقع در جاده مخصوص خبر داد و گفت: خوشبختانه این حادثه تلفات جانی در پی نداشت.
مهمترین  رویداد 26 دی ماه چیست؟

مهمترین رویداد 26 دی ماه چیست؟

۳۹ سال پیش در چنین روزی محمدرضا پهلوی پس از وقایع خونین ۱۷ شهریور و ۱۳ آبان ۵۷، ایران را به مقصد آسوان مصر ترک کرد.