کد خبر: ۶۶۴۷۵
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۱
مدیرکل راه و شهرسازی گیلان گفت: گیلان به دلیل قرارگیری درکریدور شمال – جنوب و شرق به غرب و گردشگرپذیر بودن از مناطق پرترافیک کشور است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، علی خاوری‌ با اشاره به اهمیت احداث محور سراوان-سنگر- سیاهکل در کاهش بار ترافیکی، ازآن به عنوان پروژه‌‌ای حیاتی یاد کرد که بهره‌برداری از آن نقش مهمی در توزیع بار ترافیکی استان دارد.

وی با بیان اینکه گیلان از متراکم ترین استان‌های کشور است، افزود: گیلان بدلیل قرارگیری درکریدور شمال – جنوب و شرق به غرب و گردشگرپذیر بودن از مناطق پر ترافیک کشور است و عبور کالا و مسافر سبب ایجاد ترافیک روز افزون در استان شده که با بهره‌برداری از این طرح از حد فاصل تقاطع سراوان در بزرگراه رشت- امام زاده هاشم در مسیر تهران به رشت و رشت به لاهیجان به میزان 30 کیلومتر کاهش یافته است.

خاوری با بیان اینکه طول کلی پروژه 22 کیلومتر است، خاطر‌نشان کرد: این محور به صورت دو خط رفت و برگشت به عنوان راه اصلی باعرض 13 متر به منظور تکمیل کمربندی رشت، فومن از تقاطع غیر همسطح کنارگذر جنوبی رشت(فومن،شفت، سراوان) آغاز و به شهر سیاهکل ختم می‌شود.

وی تصریح کرد: فاز اول این محور به طول 17.5 کیلومتر در دهه مبارکه فجر سال 1394 به بهره‌برداری رسید و از 4.5 کیلومتر باقیمانده یک کیلومتر انجام شده و مابقی پایان سال 97 به پایان می‌رسد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
احداث گورستان منطقه‌ای در شرق و غرب پایتخت مجوز قانونی دارد

احداث گورستان منطقه‌ای در شرق و غرب پایتخت مجوز قانونی دارد

مدیرعامل اسبق بهشت زهرا گفت: کمبود جا برای دفن اموات مدتهاست شروع شده و بر همین اساس طرح توسعه منطقه‌ای بهشت زهرا در شمال و جنوب و شرق و غرب تهران با اخذ وجاهت قانونی از فرمانداری و شورای شهر وقت کلید خورد.
قرائت سوگند سید محمدعلی افشانی شهردار تهران + متن سوگندنامه

قرائت سوگند سید محمدعلی افشانی شهردار تهران + متن سوگندنامه

در حالی که قرار بود در مراسم تحلیف افشانی شهردار جدید تهران استاندار و فرماندار تهران نیز حضور یابند اما هیچ یک از آنها در این مراسم حاضر نشدند.