کد خبر: ۶۶۰۷۰
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۶
وزیر نیرو گفت: سال زراعی گذشته سال خشک و کم بارشی بود و امسال نیز تاکنون میزان بارندگی در کشور نسبت به سال گذشته ۳۰درصد کاهش داشته است.
 به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، رضا اردکانیان عصر چهارشنبه در حاشیه افتتاح پروژه آبرسانی از سد کوچری به خمین در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از ویژگی های مهم طرح آبرسانی در خمین مشارکت بخش خصوصی است و بهره گیری از ظرفیت های کامل  سایت آبرسانی خمین و حل مشکلات آب بخش صنعت و آشامیدنی  الگویی برای  مناطق دیگر کشور خواهد بود.
 
وزیر نیرو بیان کرد:  پیش بینی می شود تا پایان سال میزان بارندگی ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۰ درصد کاهش داشته باشد که با  مشارکت فعال مردم و با همکاری جهاد کشاورزی و کشاورزان تلاش می کنیم تا مشکل خاصی نداشته باشیم.

اردکانیان ادامه داد: با پیش آگاهی های لازم و راهکارهای مختلف می توانیم میزان خسارات احتمالی خشکسالی را کاهش دهیم.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط اقلیمی خشک و نیمه خشک کشور در ۵۰ سال گذشته و روند کاهش بارندگی ها کشورمان به سمت خشک شدن پیش رفته و با توجه به اینکه حجم آب های ذخیره در سدها نیز کاهش داشته، این مساله بر تولید انرژی برق نیز قطعا تاثیرگذار خواهد بود.

اردکانیان اظهار کرد: حتی در شرایط طبیعی و نرمال نیز بایستی در چگونگی مصرف آب و برق در بخش های مختلف در کشور تجدید نظر کنیم.

وزیر نیرو گفت: در هر دو بخش آب و برق رعایت الگوی مصرف توسط مردم و مصرف کنندگان در راستای تدام توسعه در بخش صنعت و کشاورزی و ارایه راهکارهای منطقی برای ایجاد امنیت پایدار ضروری است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
احداث گورستان منطقه‌ای در شرق و غرب پایتخت مجوز قانونی دارد

احداث گورستان منطقه‌ای در شرق و غرب پایتخت مجوز قانونی دارد

مدیرعامل اسبق بهشت زهرا گفت: کمبود جا برای دفن اموات مدتهاست شروع شده و بر همین اساس طرح توسعه منطقه‌ای بهشت زهرا در شمال و جنوب و شرق و غرب تهران با اخذ وجاهت قانونی از فرمانداری و شورای شهر وقت کلید خورد.
قرائت سوگند سید محمدعلی افشانی شهردار تهران + متن سوگندنامه

قرائت سوگند سید محمدعلی افشانی شهردار تهران + متن سوگندنامه

در حالی که قرار بود در مراسم تحلیف افشانی شهردار جدید تهران استاندار و فرماندار تهران نیز حضور یابند اما هیچ یک از آنها در این مراسم حاضر نشدند.