کد خبر: ۶۶۰۷۰
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۶
وزیر نیرو گفت: سال زراعی گذشته سال خشک و کم بارشی بود و امسال نیز تاکنون میزان بارندگی در کشور نسبت به سال گذشته ۳۰درصد کاهش داشته است.
 به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، رضا اردکانیان عصر چهارشنبه در حاشیه افتتاح پروژه آبرسانی از سد کوچری به خمین در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از ویژگی های مهم طرح آبرسانی در خمین مشارکت بخش خصوصی است و بهره گیری از ظرفیت های کامل  سایت آبرسانی خمین و حل مشکلات آب بخش صنعت و آشامیدنی  الگویی برای  مناطق دیگر کشور خواهد بود.
 
وزیر نیرو بیان کرد:  پیش بینی می شود تا پایان سال میزان بارندگی ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۰ درصد کاهش داشته باشد که با  مشارکت فعال مردم و با همکاری جهاد کشاورزی و کشاورزان تلاش می کنیم تا مشکل خاصی نداشته باشیم.

اردکانیان ادامه داد: با پیش آگاهی های لازم و راهکارهای مختلف می توانیم میزان خسارات احتمالی خشکسالی را کاهش دهیم.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط اقلیمی خشک و نیمه خشک کشور در ۵۰ سال گذشته و روند کاهش بارندگی ها کشورمان به سمت خشک شدن پیش رفته و با توجه به اینکه حجم آب های ذخیره در سدها نیز کاهش داشته، این مساله بر تولید انرژی برق نیز قطعا تاثیرگذار خواهد بود.

اردکانیان اظهار کرد: حتی در شرایط طبیعی و نرمال نیز بایستی در چگونگی مصرف آب و برق در بخش های مختلف در کشور تجدید نظر کنیم.

وزیر نیرو گفت: در هر دو بخش آب و برق رعایت الگوی مصرف توسط مردم و مصرف کنندگان در راستای تدام توسعه در بخش صنعت و کشاورزی و ارایه راهکارهای منطقی برای ایجاد امنیت پایدار ضروری است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
سقوط تاور کرین از ارتفاع 12 متری

سقوط تاور کرین از ارتفاع 12 متری

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از سقوط یک تاور کرین در یک پروژه ساختمانی واقع در جاده مخصوص خبر داد و گفت: خوشبختانه این حادثه تلفات جانی در پی نداشت.
مهمترین  رویداد 26 دی ماه چیست؟

مهمترین رویداد 26 دی ماه چیست؟

۳۹ سال پیش در چنین روزی محمدرضا پهلوی پس از وقایع خونین ۱۷ شهریور و ۱۳ آبان ۵۷، ایران را به مقصد آسوان مصر ترک کرد.