کد خبر: ۶۶۰۷۰
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۶
وزیر نیرو گفت: سال زراعی گذشته سال خشک و کم بارشی بود و امسال نیز تاکنون میزان بارندگی در کشور نسبت به سال گذشته ۳۰درصد کاهش داشته است.
 به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، رضا اردکانیان عصر چهارشنبه در حاشیه افتتاح پروژه آبرسانی از سد کوچری به خمین در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از ویژگی های مهم طرح آبرسانی در خمین مشارکت بخش خصوصی است و بهره گیری از ظرفیت های کامل  سایت آبرسانی خمین و حل مشکلات آب بخش صنعت و آشامیدنی  الگویی برای  مناطق دیگر کشور خواهد بود.
 
وزیر نیرو بیان کرد:  پیش بینی می شود تا پایان سال میزان بارندگی ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۰ درصد کاهش داشته باشد که با  مشارکت فعال مردم و با همکاری جهاد کشاورزی و کشاورزان تلاش می کنیم تا مشکل خاصی نداشته باشیم.

اردکانیان ادامه داد: با پیش آگاهی های لازم و راهکارهای مختلف می توانیم میزان خسارات احتمالی خشکسالی را کاهش دهیم.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط اقلیمی خشک و نیمه خشک کشور در ۵۰ سال گذشته و روند کاهش بارندگی ها کشورمان به سمت خشک شدن پیش رفته و با توجه به اینکه حجم آب های ذخیره در سدها نیز کاهش داشته، این مساله بر تولید انرژی برق نیز قطعا تاثیرگذار خواهد بود.

اردکانیان اظهار کرد: حتی در شرایط طبیعی و نرمال نیز بایستی در چگونگی مصرف آب و برق در بخش های مختلف در کشور تجدید نظر کنیم.

وزیر نیرو گفت: در هر دو بخش آب و برق رعایت الگوی مصرف توسط مردم و مصرف کنندگان در راستای تدام توسعه در بخش صنعت و کشاورزی و ارایه راهکارهای منطقی برای ایجاد امنیت پایدار ضروری است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
پرواز دلار در برابر سقوط ریال/دلار 3 هزار تومانی به تاریخ پیوست

پرواز دلار در برابر سقوط ریال/دلار 3 هزار تومانی به تاریخ پیوست

با خلق دلار حدود 5000 هزار تومانی، تابو پرواز دلار شکست و ارزش پول ملی کشورمان به پایین ترین سطح ممکن در تاریخ ایران رسید، رکوردی که با خود معیشت ایرانیان را تکان خواهد داد، آنهم از نوع زلزله 9 ریشتری.
هشدار؛ طلای دست دوم و بدون فاکتور نخرید!

هشدار؛ طلای دست دوم و بدون فاکتور نخرید!

برخی کارشناسان معتقدند با توجه به رکود حاکم بر بازار و رکود زنی طلا ممکن است قاچاق این فلز گرانبها و همچنین بورس طلای کم اجرت و دست دوم تقویت شود.