کد خبر: ۶۶۰۴۱
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۳
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان:
رئیس سازمان صنعت معدن تجارت هرمزگان از رونمایی طرح کارورز صادرات در آینده نزدیک خبر داد.
 به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، خلیل قاسمی گفت: این طرح با هدف توسعه کسب و کارهای جدید در جهت ایجاد اشتغال و کارآفرینی و لزوم ظرفیت سازی نیروی انسانی در حوزه صادرات غیر نفتی اجرا می شود.

قاسمی اظهارداشت: طرحی براساس مشارکت بنگاههای موفق صادراتی به ویژه صادرکنندگان دارای نشان افتخار صادرات، صادرکنندگان ممتاز و نمونه ملی، صادرکنندگان برتر استانی و نیز واحد های صادراتی مستقر در نواحی و شرکت های صنعتی برنامه ریزی گردیده است.

رئیس سازمان صنعت معدن تجارت هرمزگان گفت: بنگاههای صادراتی در صورت تمایل می توانند از بین دانش آموختگان دانشگاهی و با حداقل پذیرش سه متقاضی طرح کارورزی از امتیازاتی برخوردار گردند. 

وی همچنین در ادامه تصریح کرد : بنگاهها می توانند از کارورزان در زمینه های مختلفی همچون تجارت و صنعت براساس روش تعلیمی شاگرد استادی جهت یک دوره سه تا شش ماهه از امتیاز شاخص ارزیابی صادرکنندگان نمونه ملی و استانی بهره مند شوند.

وی افزود: فرم پذیرنده کارورز در سامانه www.intern.tpo.ir  حداکثر تا ۱۵ بهمن ماه قابل دسترسی است.

پرونده های معادن در شورای معادن استانی رسیدگی می شوند

قاسمی گفت: اولین جلسه شورای معادن استان براساس ماده 43  برنامه ششم توسعه با دو دستور کار اصلی شورای استانی در حوزه معادن تشکیل شد. خوشبختانه با ریاست استاندار محترم در این استان شورای معادن تشکیل می شود و به مشکلات این بخش پراخته می شود.

رئیس سازمان صنعت معدن تجارت هرمزگان عنوان کرد: ترکیب این شورا با حضور بخش خصوصی و نمایندگان دستگاههای اجرایی است که اختیاراتی هم در این زمینه به شورا تفویض شده است.

قاسمی اظهارداشت: در مورد دو پرونده امروز تصمیم گیری شد ، به یک پرونده مهلتی داده شد که دوباره معدن خود را فعال کند که هم شاهد اشتغال و تولید و فعالسازی حوزه معادن استان باشیم.

وی تصریح کرد: درگذشته معادنی که دچار بروز اختلاف ، یا عدم توانایی در فعال سازی بودند ، ما این مشکلات را به شورای عالی معادن کشور ارجاع می دادیم که یکی از عمده ترین مشکلات در این زمینه ، پرونده ها مشمول مرور زمان می شد ، اما در قانون برنامه ششم که وظایفی به شورای استانی تفویض شده، در حداقل زمان ممکن این جلسات را تشکیل و متقاضیان و سرمایه گذاران در نوبت نخواهند بود.

وی گفت: طی تصمیم حاصله ما معادن فعال و غیر فعال خود را در جلسه بعد گزارش می دهیم ودر مورد معادن غیر فعال تصمیم گیری می کنیم تا شاهد تولید اشتغال در سطح استان باشیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
احداث گورستان منطقه‌ای در شرق و غرب پایتخت مجوز قانونی دارد

احداث گورستان منطقه‌ای در شرق و غرب پایتخت مجوز قانونی دارد

مدیرعامل اسبق بهشت زهرا گفت: کمبود جا برای دفن اموات مدتهاست شروع شده و بر همین اساس طرح توسعه منطقه‌ای بهشت زهرا در شمال و جنوب و شرق و غرب تهران با اخذ وجاهت قانونی از فرمانداری و شورای شهر وقت کلید خورد.
قرائت سوگند سید محمدعلی افشانی شهردار تهران + متن سوگندنامه

قرائت سوگند سید محمدعلی افشانی شهردار تهران + متن سوگندنامه

در حالی که قرار بود در مراسم تحلیف افشانی شهردار جدید تهران استاندار و فرماندار تهران نیز حضور یابند اما هیچ یک از آنها در این مراسم حاضر نشدند.