کد خبر: ۶۵۳۶۷
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۴
رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران:
رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران گفت: شهرداری تهران از مسئولیت اشتباهاتی که جان شهروندان را به خطر بیندازد شانه خالی نمی کند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، امین عارف‌نیا ضمن آرزوی علو درجات برای ۱۶ آتش نشان قهرمان که در حادثه پلاسکو جان خود را از دست دادند، سالگرد این حادثه تلخ را تسلیت گفت و اظهار کرد: براساس تفاهم شهرداری تهران و بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی روز شنبه مورخ ۳۰ دی ماه عملیات احداث بنای جدید در محل بنای پلاسکو آغاز خواهد شد.

رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران در ادامه این گفت و گوی تلفنی با اشاره به حادثه فوت یک شهروند در جریان تخریب دیواری در منطقه ۱۸ گفت: متاسفانه این حادثه روز شنبه ۲۳ دی ماه در منطقه ۱۸، میدان جانبازان اتفاق افتاد اما برخلاف آن چه که در شبکه های اجتماعی منتشر شده این حادثه در ساعت ۹:۳۰ صبح رخ داده است.

عارف نیا افزود: ملک مذکور در مسیر احداث پروژه شهید بروجردی قرار داشت و ماه ها پیش تملک شده بود. سقف و بخشی از دیوارهای ملک هم قبلاً توسط مالکان تخریب شده بود. در گذشته اهالی طی تماس هایی با سامانه ۱۳۷ اعلام کردند که ملک به مخروبه و به محلی برای تجمع معتادان و نقطه بی دفاع شهری تبدیل شده است.

رئیس مرکز ارتباطات و اموربین الملل شهرداری تهران تصریح کرد: شنبه صبح عوامل منطقه برای تخریب دیوار های به جا مانده از بنا وارد محدوده شدند. بر اساس استانداردها در ابتدا آژیر کشیده می‌شود و عوامل منطقه از محوطه پیرامونی دیوار بازدید می کنند و بعد از اطمینان عوامل شهرداری تخریب آغاز می‌شود. سپس یکی از کسبه محل به عوامل شهرداری مراجعه کرده و اعلام می‌کند بعضی از شب ها فردی در این خرابه حضور پیدا می کند و تا صبح می خوابد.

به گفته عارف نیا بعد از اعلام این موضوع، آتش نشانی بلافاصله در محل حاضر می شود و در کنار دیوار که با ضایعاتی از قبیل قیرگونی، ایزوگام و ایرانیت استتار شده بود؛ با جنازه مواجه می شوند. موضوع بلافاصله به عوامل قضایی اطلاع‌رسانی و جنازه برای بررسی های بیشتر به پزشکی قانونی منتقل می شود.

وی در پاسخ به این سوال که چگونه ممکن است فرد فوت شده صدای آژیر عوامل شهرداری را نشنیده باشد، گفت: از آنجا که چهار یا پنج ملک در محوطه وجود دارد، متراژ تجمیعی زمین بالا است البته ما نافی این نیستیم که خطایی در بررسی عوامل شهرداری اتفاق افتاده است.  

با هر قصوری برخورد خواهد شد

رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران تاکید کرد: جا دارد از افرادی که ابراز کردند فرد فوت شده آسیب دیده اجتماعی بود گله کنم. فارغ از شرایط جان انسان عزیز است و هیچ چیز برای شهرداری تهران مهم تر از حفظ جان شهروندان نیست. شهردار تهران هم بعد از شنیدن خبر بسیار متاسف شدند و دستورات اکید در این خصوص را صادر کردند. ضمن اینکه، سازمان بازرسی و شهرداری منطقه ۱۸ موظف به رسیدگی به موضوع شدند و با هر قصوری برخورد خواهد شد.  

عارف نیا ادامه داد: شهرداری تهران از اشتباهاتی که جان شهروندان را به خطر بیندازد شانه خالی نمی کند. ضمن اینکه، معتقدیم در این دوره از مدیریت شهری، شهرداری اهل قلدری نیست.  

او هم چنین گفت: همه همکاران ما در شهرداری می دانند که شهرداری به یک اتاق شیشه ای تبدیل شده و انسان، محور تمام خدمات و برنامه ریزی های شهرداری است. ما خودمان را از خطا مبرا نمی دانیم و این قضیه را به جد پیگیری می کنیم.

عارف‌نیا در ادامه با بیان اینکه طبق صورت جلسه ای که اهالی محل امضا کردند قبل از تخریب محل مأموران شهرداری به دقت از محل بازدید کردند، عنوان کرد: اما این که در آن محل فردی حضور داشته است، به گفته همکاران ما می تواند استتار صورت گرفته باشد.   در این روزهای سرد این احتمال هست که گودالی وجود داشته به همین دلیل هم لایه‌هایی از ایرانیت و ایزوگام روی فرد قرار داشت.

وی در پاسخ به این سوال که عجیب است فرد فوت شده با صدای آژیر از خواب بیدار نشد، گفت: در حال حاضر پزشکی قانونی شبهات را بررسی می کند. شائبه ای وجود دارد که شهروند قبل از حادثه در محل فوت شده باشد. در هر حال، با بررسی پزشکی قانونی ابعاد قضیه روشن می‌شود و نتیجه به اطلاع افکار عمومی می‌رسد.

رئیس مرکز ارتباطات و اموربین الملل شهرداری تهران در پایان در پاسخ به این سوال که نظر شخصی وی در مورد مرگ این شهروند قبل از تخریب چیست، خاطرنشان کرد: من نظر شخصی ندارم و بهتر است از هر گونه گمانه زنی ها در این مورد اجتناب کنیم. اینکه از بین گمانه ها کدام واقعیت دارد بر عهده پزشکی قانونی و قوه قضاییه است و در صورت مشخص شدن، نتیجه به اطلاع افکار عمومی خواهد رسید.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اقدامات شركت بهره برداري متروي تهران براي مقابله با ويروس كرونا

اقدامات شركت بهره برداري متروي تهران براي مقابله با ويروس كرونا

مدیر عامل متروی تهران گفت: شركت بهره برداری مترو در كشور عملکرد پیشگیرانه خود از اسفندماه سال جاری آغاز كرده و با توجه به شیوع بیماری کرونا دستور العمل هایی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه ابلاغ شد و اين كار با حساسیت و دقت بیشتری روزانه به منظور پیشگیری و کنترل ویروس کرونابرای حفظ سلامت مسافران انجام مي شود.
توصیه رهبر معظم انقلاب به مردم شریف ایران برای دفع بلا

توصیه رهبر معظم انقلاب به مردم شریف ایران برای دفع بلا

رهبر معظم انقلاب در پیامی در اینستاگرام فرمودند:دعای هفتم صحیفه سجادیه دعای بسیار خوب و خوش مضمون است که می‌توان با این الفاظ زیبا و با توجه به معانی آن با پروردگار سخن گفت.